Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Grzegorz Krzemiński

Rzeszów

2016-04-21
2016-04-21 13:15:32
Avatar użytkownika
Grzegorz Krzemiński Wędrowiec 201 kilometrów

Piękne, odnowione, bardzo czyste miasto. Duza liczba wysokiej jakości hoteli i restauracji. Jest wiele klubów, kawiarni. Do Rzeszowa można dostac sie: samolotem, koleja (jeżdzi Pendolino) lub samochodem (jest autostrada A4 z 3 węzłami). Miasto dynamicznie się rozwijajace, bardzo duzo studentów (jest Uniwersytet i Politechnika oraz uczelnie prywatne), zakładów pracy. Mówi się o mieście, że Rzeszów to lotnictwo, branża IT oraz przemysł farmaceutyczny. Działa równiez Nestle (popularny producent Gerber), Zelmer, Asseco, Raben, Prat&Whitney - produkuje silniki lotnicze i wiele innych duzych firm. Miasto ma blisko 200 tysięcy mieszkańców i jest stolicą województwa podkarpackiego. Jest bezpieczne, bardzo estetyczne, z szerokimi drogami. W budowie c.d drogi ekspresowej, która z autostraadą już tworzy "dużą obwodnicę miasta". Polecam przyjazd/przylot do tego bardzo inspirujacego i ciekawego miasta - skąd tez niedaleko w Bieszczady. Oceniam Rzeszów na 9+ w skali od 0 do 10. Warto!!!

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Rzeszów > Pomnik Czynu Rewolucyjnego

Warto zwiedzić Stare Miasto (Rynek, Ratusz wraz z podziemiami pod płyta Rynku) jak i okoliczne muzea. Warto wybrac się do Filharmonii, Teatru Maska, Teatru im. Siemaszkowej, Muzeum Okregowego, zwiedzic z zewnatrz Zamek Lubomirskich jak i ich Pałac Letni.Warto obejrzec nowoczesna architekturę miasta - gdyz w Rzeszowie można zauważyc połączenie tradycjnej zabudowy z nowoczesną architekturą (ICN Polfa Rzeszów, Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski , SkyRes Warszawska, Galerie Rzeszów i Millenium Hall, Capital Towers - najwyższy 18 pietrowy budynek miasta (błekitny wieżowiec), most Mazowieckiego z pylonem o wysokości ok. 110 metrów - drugi co do wysokości podświetlany w nocy pylon w Polsce. Miasto organizuje przejazdy autobusowe (bez opłat) po najwazniejszych, nowych inwestycjach miasta.Miasto naprawde godne uwagi. Zachwycają niektóre inwestycje i ich rozmach jak na 200 tysięczne miasto.

Pomnik Rewolucji: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Czynu_Rewolucyjnego_w_Rzeszowie

Film o Rzeszowie: https://www.youtube.com/watch?v=n1nAmXeavs0Avatar użytkownika
Grzegorz Krzemiński Wędrowiec 201 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów
2016-05-04 11:22:38

Świetnie zareklamowałeś swoje miasto. Przydałoby się jeszcze trochę więcej fajnych fotek.
 

Avatar użytkownika
Grzegorz Krzemiński Wędrowiec 201 kilometrów
2016-04-24 13:13:28

Miasto godne zwiedzania. Ale konieczny jestr samochód. Bo miasto to nie tylko Rynek i okolice (a Stare Miasto w Rzeszowie jest małe). 

Na 1-2 dni zwiedzania wystarczy (nowoczesne inwestycje, 2gi najwyższy pylon w Polsce wiszącego mostu - polecam), Uniwersytet, Politechnika; Bulwary nad Wisłokiem, Rezerwat "Lisia Góra", Zalew Rzeszowski, Zapora, Gaybrige :) ; Kopiec Konfederatów Barskich; dzielnica Zalesie; wieczorny widok z granicy południowej miasta (ul. św. Rocha) - wieczorem ; Skatepark (zadaszony); Dirtpark, itp

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2016-04-23 11:28:58

Nie widziałem, nie zwiedzałem, nie byłem. Ładne i ciekawe miasto.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19113 kilometrów
2016-04-22 10:23:51

A ja w Rzeszowie bywałem tylko przejazdem w Bieszczady,

ale może kiedyś...

pozdrawiam

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020