EtnoJura w Żarkach, Anna Piernikarczyk

Rękodzielne atrakcje w Żarkach

2016-01-16
2016-01-18 12:04:08
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1112229 kilometrów

Fotorelacja z wycieczki rodzinnej po ciekawych obiektach w Żarkach, gdzie można w interesujący sposób spędzić czas i stworzyć coś własnymi rękoma :)

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Żarki > EtnoJura w Żarkach > Manufaktura Słodyczy > Przystań Leśniów

Pracownia EtnoJuraPo Starym Młynie w Żarkach odwiedziliśmy Pracownię EtnoJura, gdzie można samodzielnie wykonać przeróżne ozdoby, malowane z drewna, motane z siana, wyplatane z wikliny, malowane farbami, zdobione bibułą, w zależności od pomysłu i ochoty. Tutaj, z pomocą Pań, każdy odnajdzie swą artystyczną duszę i łatwo stworzy coś pięknego. Ułatwiają to półprodukty, specjalnie na ten cel przygotowane. W soboty mogą EtnoJurę odwiedzać turyści indywidualni, przez cały tydzień grupy zorganizowane. Na warsztatach wykonuje się też ozdoby związane z Kalendarzem Świąt, np. na Święta Bożego Narodzenia, Dzień Babci czy Dzień Matki. Warto w tym ciekawym, ładnym wnętrzu spędzić choć parę chwil, by zaczerpnąć pomysły i zdobyć cząstkę wiedzy :) Latem zajęcia odbywają się też na powietrzu, przy ognisku, pod wiatą. Przez cały rok natomiast pięknie pachnie tu sianem!
EtnoJura
ul. Leśniowska 26, Żarki
tel. 730-950-551
http://etnojura.plManufaktura Słodyczy Hokus Pokuss

Niedaleko EtnoJury znajduje się niezwykle kolorowe i słodkie miejsce - Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss, którą też mieliśmy przyjemność odwiedzić. Lepi się tutaj słodycze, głównie piękne, kolorowe lizaczki, wykonywane na oczach turystów, a nawet ich własnymi rączkami :) Podziwiać ciężką pracę, ale przy tym niezwykle efektowną, mogą tu zarówno turyści indywidualni, jak i grupy zorganizowane. Na pewno każde dziecko będzie zachwycone wizytą w Manufakturze, ale i dorosłym oczy z radości otwierają się szeroko. A kształtów i kolorów lizaków nie ma końca. Specjałem firmy są okrągłe, dwukolorowe lizaczki o różnych smakach, ale na życzenie można wykonać lub kupić lizaczki w kształcie koników pony, różyczek, serdudzek, misiów, smerfów i wielu innych. Do tego trzeba dodać, że słodycze są pyszne, ja, chociaż za landrynkami i lizakami nie przepadam, smakiem tutejszych cukiereczków jestem zachwycona! Do tego pyszna kawa :)
Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss
ul. Piłsudskiego 17, Żarki
tel. 530-815-045
www.hokuspokuss.pl

Restauracja Przystań LeśniówDosłownie naprzeciw Sanktuarium w Leśniowie, nieco na północ od centrum Żarek, znajduje się elegancka, piękna Restauracja Przystań Leśniów. Dla grup organizuje się tutaj warsztaty Mali włoscy kucharze, podczas których dzieci pod okiem Szefa Kuchni robią własnoręcznie pizzę z wybranych składników, którą później mogą oczywiście zjeść ze smakiem, popijając soczkiem. My mieliśmy okazję zjeść tu pyszny obiadek, szczególnie polecam żurek i klasztorne pierogi z mięsem, choć i schabowy bardzo smaczny jest. Na zamówienie dostępne są tutaj słynne pieczonki jurajskie, z kociołka. Przystań to również noclegi oraz moliwość zwiedzania Jury zabytkowymi pojazdami. Jest też wypożyczalnia rowerów i nart.
Przystań Leśniów
ul. Źródlana 5, Żarki
tel. 887-803-303
http://przystanlesniow.pl

W ten oto sposób minął nam bardzo ciekawy, kreatywny i pouczający dzień w Żarkach. To świetna oferta dla uczniów szkół, ale i rodzin z dziećmi!

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1112229 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
marian 44473 kilometrów
2016-01-20 10:45:18
Dziewczyny napewno były szczęśliwe w takim miejscu.
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk 1112229 kilometrów
2016-01-19 11:03:41

To prawda, dzięki za odwiedziny mojej wycieczki :)

Avatar użytkownika
Lucy i Tom 21318 kilometrów
2016-01-19 11:00:09

Świetne miejsce na wypad z dziećmi.