Szukając krakowskich szopek

Spacer po krakowskim rynku w mroźny zimowy dzień może dostarczyć niesamowitych wrażeń. Odbywający się co roku w Krakowie konkurs szopek sprawia, że ma się ochotę spacerować, mimo, że na dworze jest -15 stopni Celsjusza. Ukoronowaniem spaceru jest wystawa najpiękniejszych szopek w Pałacu Krzysztofory.

Noworoczny spacer po krakowskim rynku odbył się pod hasłem "Wokół Szopki". W Karkowie odbywała się wtedy wystawa szopek z ostatniego konkursu i zbiorów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Obok głównej wystawy w Pałacu Krzysztofory, szopki jest wyeksponowane są w witrynach sklepów i restauracji znajdujących się wokół Rynku w Krakowie. Trzeba czasami się wysilić, aby znaleźć taką szopkę w pomieszczeniu. Przy okazji spaceru mijałyśmy najpiękniejsze zabytki krakowskiego rynku. Pełna wrażeń mogłam udać się na dworzec PKP na pociąg powrotny do Poznania.Komentarze

2016-01-12 07:25:15

Piękne są szopki krakowskie. W tym roku jeszcze nie byłam w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa ale w poprzednich latach byłam nawet kilka razy na tej samej wystawie.

2016-01-05 19:27:26

Na żywo wyglądają jeszcze lepiej. Chce się robić im zdjęcia, mimo, że palce zamarzają :)

2016-01-05 19:21:36

Śliczne te szopki, szacunek za taką mozolną pracę, fajnie że nam to pokazałaś :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: