Nowa Huta

2016-01-02
2016-06-07 20:20:36

Noworoczny spacer po najbardziej tajemniczej dzielncy Kakowa - Nowej Hucie. Okazja do stanęcia twarzą w twarz ze śladami minionej epoki i oglądaniem odradzającej się dzielnicy.

Nowa Huta, to zaprojektowane od podstaw miasto w duchu socjalizmu. Podstawą odbudowy kraju po wojnie mieli być robotnicy. Dzielnica mieszkaniowa powstała dla robotników na co dzień pracujących w zakładzie przemysłowym.1. Zwiedzanie Muzeum PRL - Muzeum PRL mieści się w budynku dawnego krakowskiego kina Światowid. Miałyśmy okazję do obejrzenia wystawy okolicznościowej dotyczącej zagłady atomowej - zwiedzania schronów w Nowej Hucie.

2. Plac Centralny - zaprojektowany w duchu socrealizmu. Architektura budynków nawiązuje do renesansu i klasycyzmu.3. Przejście Aleją Róż - rozległą ulicą odchodzącą od Polacu Centralnego, przy której niegdyś znajdował się pomnik Lenina. Również tam znajduje się restauracja "Stylowa".

4. Zwiedzanie Muzeum Nowej Huty - wystawa na temat historii Nowej Huty.

5. Przejście obok Teatru Ludowego w Krakowie

6. Poszukiwania Muzeum Czynu Zbrojnego, gdyż numeracja bloków jest pomieszana. Odnaleziony Nowohucki Czołg - niestety muzeum było zamknięte. Innym razem warto sprawdzić godziny otwarcia.

Nowa Huta jest bardzo rozległą dzielicą, więc warto przemieszczać się samochodem, aby zobaczyć więcej. Mnie się nie udało, ale warto tam wrócić w innych porach roku.Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: