Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, łukasz i Gocha

Z Wołosatego na Tarnicę

2008-12-11
2008-12-11 05:20:57
Avatar użytkownika
łukasz i Gocha Krajtroter 6761 kilometrów
Wyprawa odbyła się dnia 5 maja 2008. Dojechaliśmy samochodem do wsi Wołosate a stąd na nóżkach na Tarnicę.
Wołosate to mała wieś oddalona o ok. 5 km od Ustrzyk Górnych. Dawniej była wsią ludną a pierwsza wzmianka o Wołosatym pochodzi z 1557 roku. Obecnie Wołosate do doskonała baza wypadowa w wyższe partie Bieszczadów. Samochód zostawiliśmy na parkingu przy kasie BPN. Tu zaopatrujemy się w bilety i kierujemy się za szlakiem. Przed nami ponad 2 godziny drobi pod górkę. Po lewej stronie mijamy stary cmentarz bojkowski i miejsce po cerkwi. Następnie drewnianego żurawia, spacer łąką a następnie dosyć łagodna polna droga do granicy lasu. Tuż po wejściu do lasu czekają na nas schody, których jest dużo więcej. I tak wspinamy sięgały czas pod górkę, wychodząc z lasy niestety nie widzimy naszego celu czyli Tarnicy tylko mgłę. Gdy dochodzimy do siodła pod Tarnicą robimy sobie odpoczynek i o dziwo jest tu dość dużo ludzi. Następnie udajemy się w kierunku Tarnicy. Przed nami ok. 15 minut drogi w śniegu i błocie. Na samym szczycie robimy kilka zdjęć i schodzimy na dół, widoczność na szczycie to ok. 5 metrów. . Z Tarnicy schodzimy dokładnie tym samym szlakiem którym wyszliśmy na nią. Zejście jest bardzo męczące bo nogi same pędzą do przodu. W drodze powrotnej do domu czujemy pewien niedosyt. Bo po ponad 2 godzinach wspinania zobaczyliśmy głównie mgłę. Ale 2 tygodnie później była zupełnie inaczej. Go galerii dodałem zdjęcia z tej wyprawy i z wyjścia dwa tygodnie później- porównajcie sami jaka jest różnica.
5 maja Z Wołosatego na Tarnicę a to już 18 maja
Avatar użytkownika
łukasz i Gocha Krajtroter 6761 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Kazik Sadowski Zapaleniec 373 kilometrów
2009-08-11 14:08:06
W zeszłym miesiącu byłem właśnie w Bieszczadach i jednego dnia zrobiliśmy sobie wycieczkę z Wołosate czerwonym przez Halicz na Tarnicę i potem do Ustrzyk, i o ile część trasy była bardzo dobrze widoczna to z Tarnicy nie zobaczyliśmy nic przez mgłę. Jednak i tak były niesamowite widoki jak byliśmy np na Haliczu, wtedy chmury trochę odeszły.
Avatar użytkownika
Teresa Nowak Krajtroter 6160 kilometrów
2008-12-12 19:43:49
Wiem coś o mgle na Tarnicy. Ja miałam to samo. Też wychodziliśmy z Wołosatego ale wracaliśmy już innym szlakiem, bo czerwonym do Ustrzyk przez Szeroki Wierch.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020