Poznański Spacer 5 - Meteorytów ciąg dalszy

Cykl spacerów po Poznaniu - po miejscach, w których wielokrotnie się bywało. Zwiedzając własne miasto nigdy nie zwraca się na walory turystyczne, więc warto to zmienić.

Meteorytem Morasko zwane są fragmenty meteorytu, który rozpadł się w atmosferze 10000 lat temu. Fragmenty te znajdywane są do dziś na terenie dzisiejszego Moraska. Kratery uderzeniowe po upadku meteorytów można oglądać w Rezerwacie Meteoryt Morasko. W 2012 odkryto największy odnaleziony na terenie Polski meteoryt. Po oczyszczeniu ze zwietrzeliny waży 261 kg. Moża go oglądać w Muzeum Ziemi przy Instytucie Geografii UAM.Wycieczka do Muzeum Ziemi przy Instytucie Geografii UAM odbyła się w ramach Nocy Naukowców 2015. Największą atrakcją obyły oczywiście największe w Polsce fragmenty Meteorytu Morasko. Ciekawa była również wycieczka po samym muzeum z przewodnikiem. Niesamowite wrażenie robi kolekcja agatów i skamieniałości.

Miałam okazję obejrzeć pobliskie Lapidarium, w którym można oglądac obiekty naturalne i przetworzone kulturowo - głazy narzutowe i kamienie użytkowe. Wiele eksponatów to fragmenty dawnych elementów architektonicznych i posadzek po przebudowie wielkopolskich budynków.W ramach Nocy Naukowców miałam także możliwość przy okazji wysłuchać również wykładów na temat pogody i map. Na pewno jeszcze tutaj wrócę :)

Odwiedzone miejsca

piątek, 2015-09-25

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: