Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Barbara Michalewska

Poznański Spacer 5 - Meteorytów ciąg dalszy

2015-09-25
2015-10-22 20:58:15
Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów

Cykl spacerów po Poznaniu - po miejscach, w których wielokrotnie się bywało. Zwiedzając własne miasto nigdy nie zwraca się na walory turystyczne, więc warto to zmienić.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Poznań > Start > Muzeum Ziemi w Poznaniu > Meta > Poznań > Rezerwat Meteoryt Morasko

Meteorytem Morasko zwane są fragmenty meteorytu, który rozpadł się w atmosferze 10000 lat temu. Fragmenty te znajdywane są do dziś na terenie dzisiejszego Moraska. Kratery uderzeniowe po upadku meteorytów można oglądać w Rezerwacie Meteoryt Morasko. W 2012 odkryto największy odnaleziony na terenie Polski meteoryt. Po oczyszczeniu ze zwietrzeliny waży 261 kg. Moża go oglądać w Muzeum Ziemi przy Instytucie Geografii UAM.Wycieczka do Muzeum Ziemi przy Instytucie Geografii UAM odbyła się w ramach Nocy Naukowców 2015. Największą atrakcją obyły oczywiście największe w Polsce fragmenty Meteorytu Morasko. Ciekawa była również wycieczka po samym muzeum z przewodnikiem. Niesamowite wrażenie robi kolekcja agatów i skamieniałości.Miałam okazję obejrzeć pobliskie Lapidarium, w którym można oglądac obiekty naturalne i przetworzone kulturowo - głazy narzutowe i kamienie użytkowe. Wiele eksponatów to fragmenty dawnych elementów architektonicznych i posadzek po przebudowie wielkopolskich budynków.

W ramach Nocy Naukowców miałam także możliwość przy okazji wysłuchać również wykładów na temat pogody i map. Na pewno jeszcze tutaj wrócę 🙂

Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020