Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Barbara Michalewska

Poznański Spacer 4 - Meteoryt Morasko

2015-09-20
2015-09-20 19:27:51
Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów

Cykl spacerów po Poznaniu - po miejscach, w których wielokrotnie się bywało. Zwiedzając własne miasto nigdy nie zwraca się na walory turystyczne, więc warto to zmienić.

Trasa prowadzi żółtym szlakiem turystycznym:Osiedle Stefana Batorego → ulica Umultowska → Kampus Morasko, Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu → ulica Mleczowa →Kościół św. Jadwigi Królowej Wawelskiej → ulica Umultowska → ulica Rumiankowa → ulica Baltazara Lewandowskiego → ulica Franciszka Jaśkowiaka → ulica Morasko → ulica Meteorytowa → Rezerwat przyrody Meteoryt Morasko → Góra Moraska → Zimna Woda → ulica Deszczowa → Różany Potok → Osiedle Jana III Sobieskiego

1. Start z os. Stefana Batorego.

2. Dotarcie na Kampus Uniwersytecki na Morasku.Budowany od lat 90. XX w. nowoczesny kampus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Oprócz budynków wykładowych powstają w ramacj również międzyuczelniane centra badawcze - Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii czy Międzyuczelniane Centrum NanoBioMedyczne.

3. Dojście do Umultowa przez las na Hubach Morawskich.Umultowo, to północna dzielnica Poznania. Do ciekawych obiektów na Umultowie należy Jezioro Umultowskie, kościół św. Jadwigi Królowej Wawelskiej i dwór umultowski.

4. Dotarcie do ruin kościoła św. Trójcy na Morasku.

Ruiny kościoła wybudowanego w latach 30. XXw. jako przeciwwaga dla mieszkajacych na Morasku protestantów. Obecnie opuszczony, traktowany jest jako symbol Moraska.

5. Zatrzymanie się obok kościóła ścięcia Jana Chrzciciela na Morasku.

Dawny kościół ewangelicki wybudowany na poczatku XX w. w stylu neobarokowym. Po 1945 roku przeniesiono parafię katolicką ścięcia Jana Chrzciciela w Chojnicy.

6. Przejście aleją lipową na Morasku.

Półkilometrowa aleja lipowa pochodząca z początku XX w.

7. Spacer szlakiem w obrębie Rezerwatu Meteoryt Morasko.

Rezerwat Meteoryt Morasko obejmuje ochroną największe w okolicy kratery po upadku meteorytu, ok 5000 lat temu. W rezerwcie znajduje się również głaz Franciszka Jaśkowiaka i dawna żwirownia. Przy wejściu znajduje się głaz Franciszka Jaśkowiaka.

8. Zdobycie Góry Moraskiej.

Góra Moraska jest wzniesieniem morenowym - najwyższym szczytem Poznania.

9. Powrót na Piątkowo żółtym szlakiem turystycznym.

Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020