Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Kangur z ZOO Safari, Marcin_Henioo

Borysew i Łęczyca

2015-08-20
2015-09-15 09:49:28
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów

Do ZOO Safari w Borysewie wybieraliśmy się już dość długo, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie. 

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Chełmża > Borysew > Łęczyca > Chełmża > ZOO Safari Borysew > Zamek w Łęczycy

Do ZOO Safari w Borysewie wybieraliśmy się już dość długo, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie. Tym razem zabraliśmy bratanicę i śmignęliśmy przez Łęczycę do Borysewa. Śmieszna sprawa, bo po drodze, zaraz za Poddębicami, przejeżdżaliśmy przez Pragę.O tym ZOO rozpisywać się nie będę, tym bardziej, że jak pamiętam Ania była tam jakoś niedawno, a poza tym nie każdy lubi tego typu obiekty. Nam się podobało, tym bardziej, że ZOO jest dość duże (choć myślałem, że jest jeszcze większe), a zwierzęta mają duże przestrzenie na wybiegach.

Lemur z ZOO Safari
Lemur z ZOO Safari


Najbardziej zapamiętaliśmy białe tygrysy, białe lwy (i te prześliczne małe lwiątka!), fokę, psy dingo i młodego niedźwiedzia brunatnego, którego ZOO przygarnęło raptem parę dni przed naszą wizytą.

Oczywiście oglądaliśmy pokazowe karmienia foki, kotów drapieżnych, małp, wilków, dingo i oczywiście misia, którego opiekunowie karmili mlekiem z butelki. Cóż za zabawny zwierzak! Myślę że w takim ZOO będzie miał o niebo lepiej, niż w cyrku, z którego przybył.

Pies Dingo z ZOO Safari
Pokazowe karmienie
Foka się popisywała

W drodze powrotnej całkiem spontanicznie zatrzymaliśmy się w Łęczycy, przy zamku, który dość szybko zwiedziliśmy, gdyż kończył się czas zwiedzania. Wejście akurat tego dnia było za free, tylko wieża kosztowała po 2 pln od łebka, a na wieżę warto wejść, bo raz, że jest świetne, klimatyczne i wąskie przejście pomiędzy zamkiem a wieżą, a dwa, że widoki przy dobrej pogodzie są świetne, i widać całą Łęczycę jak na dłoni.O zamku też nie będę się rozpisywał, bo jak dobrze pamiętam, jakaś Krajtroterka była tam w zeszłym roku, i sporo ciekawostek napisała w swojej relacji. My zwiedziliśmy szybciutko muzeum zamkowe, wraz z kolekcją figurek, rzeźb itp. Dotyczące słynnego mieszkańca tegoż zamku, a mianowicie, diabła Boruty. Coś ślicznego i naprawdę warto to zobaczyć. Mieliśmy też szczęście, bo na dziedzińcu zamkowym odbywały się akurat ćwiczenia do inscenizacji, jaka miała odbyć się w nadchodzący weekend.

Król LEW
Król LEW

To był bardzo fajny i udany wyjazd, naszym dziewczynom bardzo się podobało, zarówno w ZOO, jak i na zamku.

Biały tygrys... ...i jego przezabawne dzieci. Biały wilk polarny Zamek w Łęczycy Eksponaty muzeum zamkowego Zabawne figurki Sam on - imć Boruta Klimatyczne przejście na wieżę Tu się właśnie przechodziło Łęczyca - widok z wieży Brama zamku Wieża zamkowa i ćwiczenia na dziedzińcu Zamek w Łęczycy Zamek w Łęczycy
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
2015-09-17 13:21:22

widzę inspirację na kolejną poniedziałkową niedaleką wycieczkę ;) ale zobaczymy co jeszcze w tym sezonie [już] jesiennym się uda

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów
2015-09-17 12:13:07

Dzięki :-)

A co do zazdrości, to ja zazdroszczę Danusi tych Mazur ;-)

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2015-09-17 10:23:45

Ja lubię spacery po takich obiektach (ZOO). Fajna wycieczka i zwierzątka i zameczek. 

pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2015-09-16 18:55:16

Jakże zazdroszczę Wam tej wizyty w zamku w  Łęczycy . Super sprawa:-)

Avatar użytkownika
Lucy i Tom Krajtroter 21318 kilometrów
2015-09-16 08:00:10

Bardzo fajne miejsca :) super wycieczka.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów
2015-09-15 10:20:22

O, zwierzątkowo u Was w tym roku :) Super, ja cyrki omijam szerokim łukiem, ale Zoo to inna sprawa, tym bardziej, że teraz dla zwierząt robie się świetne wybiegi często. Łęczyca jak i Borysew, znane mi są tylko z Ps, nigdy nie byłam, ale chętnie bym się wybrała :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020