Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Barbara Michalewska

Poznański Spacer 2 - Wzgórze Reformatów

2015-08-08
2015-08-09 11:05:31
Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów

Cykl spacerów po Poznaniu - po miejscach, w których wielokrotnie się bywało. Zwiedzając własne miasto nigdy nie zwraca się na walory turystyczne, więc warto to zmienić.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Poznań > Śródka dzielnica Poznania > Kościół Św. Kazimierza w Poznaniu > Dawny Klasztor Reformatów w Poznaniu

Korzystając z dnia otwartego na Wzgórzu Reformatów, miałam okazję zwiedzić zabytki, które na co dzień nie są dostępne do zwiedzania.1. Kościół św. KazimierzaPochodzący z XVII w. kościół zbudowany wg surowych zasad reguły zakonu reformatów. W XVIII w. został wzmocniony podporami, na skutek licznych podmyć gruntów. Wnętrze utrzymane w stylu rokoko. Obecnie parafia polskokatolicka.

2. Kapliczka "Męka Boża"

Wg legendy bracia Cyryl i Metody głosili w tym miejscu kazania. 3. Dawny Klasztor Reformatów

Niewielki utrzymany w surowym stylu budynek z wirydarzem. Po kasacie zakonu w 1804 r. budynek został zaadaptowany na szpital wojskowy, a później na seminarium nauczycielskie. W 1847 r. utworzono w dawnym zakonie Królewski Zakład dla Głuchoniemych. Obecnie w budynkach dawnego klasztoru znajduje się Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących.

4. Izba Pamięci w Szkole dla Dzieci Niesłyszących

Zbiór pamiątek szkolnych z historycznymi ławkami szkolenymi.

Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020