Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Ruszamy na szlak, Tadeusz Walkowicz

Główny Szlak Beskidzki - Bieszczady

2015-06-27 - 2015-06-30
2015-07-19 10:27:53
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wołosate > Ustrzyki Górne > Smerek > Cisna > Komańcza

Planowałem przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego już dawno. W tym roku zięć Mariusz, wziął urlop, no i ruszamy. Po nocnej podróży z Częstochowy przez Katowice jesteśmy w Ustrzykach Górnych. Zatrzymujemy się w schronisku Kremenaros. Ruszamy na szlak, autobusu do Wołosate nie ma więc idziemy. Spory ruch na szlaku. Od Halicza do siodła pod Tarnicą budowa ścieżki. W pokoju w schronisku mamy gościa który właśnie skończył GSzB, a my zaczynamy. 

Zwolnijmy ....
Zwolnijmy ....


Trasa 31,23 km. Średnia 4,39 km/godz.

 

Początek
Tarnica w oddali
Na szlaku

Pełni energii ruszamy dalej przez połoniny do Smerka. Niespodzianka na Połoninie Caryńskiej, mgła, wije wiatr i pada deszcz. Przy zejściu z Połoniny Caryńskiej mrowie ludzi. Z trudem schodzimy do Brzegów Górnych. Chwila odpoczynku, i ruszamy na Połoninę Wetlińską. Zmiana pogody tu nie padało i słońce daje popalić. Pod Chatką Puchatka sporo ludzi przyszli z Przełęczy Wyżnia lub Orłowicza. Podziwiamy widoki, ale trzeba ruszać dalej przez Smerek do OW Smerek. Jesteśmy jedynymi gośćmi tego ośrodka. 

Rozsypaniec
Rozsypaniec

Trasa 25,90 km. Średnia 2,94 km/godz.

 

Idziemy
Idziemy

 

Następny dzień, przez Fereczatą, Okrąglik i Jasło do Cisnej. Pogoda nam sprzyja. Oczywiście zatrzymujemy się w Barze Siekierezada, trochę zmian po ostatniej wizycie jest galeria ludzi Bieszczad. Po zakupach ruszamy do schroniska – bacówki pod Honem. Miejsce mieliśmy zarezerwowane, duży ruch turystów.

Widoki
W drodze
W drodze

 

Trasa 18,30km. Średnia 3,04 km/godz.

W drodze
W drodze

 

 

W drodze
W drodze

Ostatni dzień w Bieszczadach, to przejście do Komańczy. Mozolnie idziemy na Wołosań. Po drodze pamiątki I wojny światowej – krzyże i cmentarze. Dochodzimy do cudownych jeziorek Duszatyńskich, cisza, słychać tylko śpiew ptaków. Po piwku w barze w Duszantynie, idziemy przez Prełuki do Komańczy. Po zakwaterowaniu, idziemy zwiedzać okolice.

 

W drodze
Na Haliczu
Do Przełęczy GOPR

Trasa 31,50 km. Średnia 3,51 km/godz.

 

W drodze
W drodze

cdn.

W drodze Przełęcz GOPR Pod Tarnicą Tarnica Szlak z Wołosatego na Tarnicę Tarnica Ustrzyki Górne Ustrzyki Górne Ustrzyki Górne Ustrzyki Górne Ustrzyki Górne Ustrzyki Górne Ustrzyki Górne Sch. Kremenaros Wew. schroniska Na Połoninę Caryńską Na szlaku Robi się nieciekawie Mgły Mgły Mgły Mgły Połonica Caryńska Zaczęło padać Mgły Tyle widać Schodzimy z Połoniny Na szlaku Fioletowy ślimak Do Brzegów Górnych Parking między połoninami Połonina Caryńska z Brzegów Górnych Na szlaku W górę na Połoninę Wetlińską Widoki Widoki Chatka Puchatka Widoki Ja i Chatka Chatka Puchatka Połonina Wetlińska Połonina Wetlińska Połonina Wetlińska Połonina Wetlińska Połonina Wetlińska Połonina Wetlińska Połonina Wetlińska Połonina Wetlińska Przełęcz Orłowicza Smerek Smerek Schodzimy ze Smerka OW Smerek W drodze na Fereczatą W drodze W drodze Fereczata Na Okrąglik Na trasie Granica ze Słowacją Na trasie Na trasie W drodze W drodze W drodze W drodze W drodze W drodze Bar Siekierezada Galeria baru Galeria baru Galeria baru Wew. baru Wew. baru Cisna Cisna Cisna Cisna Bacówka pod Honem Bacówka pod Honem Poranek ruszmy dalej W drodze na Wołosań Na szlaku Na szlaku Na szlaku Wołosań Pamiątki I w. śswiatowej Pamiątki I w. śswiatowej Chryszczata Chryszczata Cmentarz wojenny Cmentarz wojenny W stronę jeziorek Jeziorka Duszatyńskie Jeziorka Duszatyńskie Jeziorka Duszatyńskie Jeziorka Duszatyńskie Jeziorka Duszatyńskie Jeziorka Duszatyńskie Kapliczka Bar w Duszantynie Rzeka Osława Rzeka Osława W drodze do Komańczy Pies ją gonił Komańcza Komańcza Komańcza Komańcza Sch. w Komańczy Sch. w Komańczy Sch. w Komańczy i Ja Wew. schroniska Obok klasztoru Klasztor Nazaretanek Klasztor Nazaretanek Obok klasztoru Obok klasztoru Taki sobie wężyk Obok klasztoru Obok klasztoru
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2015-07-22 09:56:09

Gratuluję zrealizowania postanowień. Tak trzymaj:-)
 

Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów
2015-07-20 14:03:36

Dziękuję Wszystkim za wpisy, planowałem tą trasę, ale to dzięki Mariuszowi ją realizuje.

 

Do zobaczenia na następnych etapach.

 

Tadek 

Avatar użytkownika
Anna _Maria Weekendowy turysta 34 kilometrów
2015-07-20 11:30:23

Piękna i męcząca trasa.....ja również byłam w Bieszczadach teraz w lipcu....ale  zaliczyłam tylko Połoniny....na wiecej nie startowałam,za  to pojeźdźiłam Kolejką Bieszczczadzką i obiema Obwodnicami:) Gratuluję pomysłu wypadu i jego zrealizowania:)

Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
2015-07-20 10:47:10

Pięknie. Super. Rewelacja. Dla mnie takie przejscia narazie pozostają w swerze marzeń.

Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
2015-07-19 20:40:38

Gratulacje za wytrwałość i powodzenia

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46811 kilometrów
2015-07-19 17:49:25
Zawsze Cię podziwiam a ten zakątek Polski wogóle nie znam osobiście. Narazie jest tylko moim marzeniem więc chętnie i zainteresowaniem śledze Twoje wędrówki.Fotki bardzo zachęcają by w dalszych planach moich wycieczek były Bieszczady. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19109 kilometrów
2015-07-19 12:39:01

Powodzenia na szlaku i dobrej pogody życzę.

Bieszczady - na początek super. Te góry mnie ujęły pięknem.

pozdrawiam

 

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2015-07-19 12:35:11

Tadeuszu nie mam co zachwalać , tylko pozostaje mi podziwiać i gratulować. Bardzo fajna sprawa. Będę śledził inne przebyte części trasy.

pozdrawiam i do zobaczenia w Ustroniu Zdroju.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020