Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Piotr Rzewuski

Pałac i Park w Kurozwękach

2015-07-11
2015-07-12 11:56:35
Avatar użytkownika
Piotr Rzewuski Uzależniony od podróży 1858 kilometrów

Sobotnie popołudnie i pomysł na wycieczkę, jak zwykle wszystko na szybko 🙂 . Efekt Kurozwęki🙂 

Kurozwęki to malowniczo położony zakątek, będący znakomitym miejscem do spokojnych spacerów jak i przeżycia wielu ciekawych przygód. Zespół pałacowo-parkowy znajduje się w nisko położonej północno-zachodniej części Kurozwęk. Należą do niego: pałac, pawilon  oficyny i oranżerią, budynek stajni cugowej z dobudowanym na początku XIX wieku portykiem kolumnowym strzeżonym przez dwa lwy, a także fragmenty krajobrazowego parku, po którym pozostały wspaniałe platany. Ciekawą atrakcją jest podziwianie stada Bizonów , lecz to nie jedyna atrakcja ... 

Po ponad 2 godzinach podróży dotarliśmy do malowniczych Kurozwęk, wąską drogą zjechaliśmy wprost prawie pod pałac i tu miłe zaskoczenie duże pargingi , zaparkowaliśmy pod ogromnym Platanem. Dzieciom bardzo się podobały te wielkie drzewa, ale największą atrakcją był dmuchany zamek i dmuchana piłka do ktrórej można wejść . Natomiast my podziwialiśmy piękny Park i Pałac z przynależną Oficyną i Oranżerią która w obecnej chwili słóży jako mała restauracja.



Sam Pałac nie został przeznas dokładnie zwiedzony zostało to na kolejną wycieczkę połączoną ze wiedzaniem Szydłowa .



Z ciekawych informacji jakie wyczytałem to, że Pałac i miejscowe plenery posłużyły za plan filmowy przy realizacji 65. odcinka serialu „Ojciec Mateusz”, zatytuowanego Taka spokojna niedziela. A w 1974 powstał film dokumentalny "Sen o Kurozwękach", reżyserem i autorem scenariusza był Stanisław Janicki.

Atrakcje

Pałac i jego Skarby. Niestety nie udało nam się zwiedzić



Lochy pełne tajemnic. Tych atrakcji też nie widzieliśm

Z obydwu tych atakcji zrezygnowaliśmy ze w zględu na moją Babcie która ma już po 90-tce i liczne schody stanowią dość duży problem.

Nie przeszkodziło nam to jednak odwiedzić Bizony i mini Zoo

Safari bizon. Kraina bizonów rozciąga się tuż za pałacem. Bizony do Kurozwęk zostały sprowadzone z Belgii w 2000 roku przez Marcina Popiela.

Mini zoo i plac zabaw . Plac zabaw dla dzieci to najlepsza atrakcja choć mini zoo, też robiło na nich wrażenie. Obecnie w mini zoo można obejrzeć lamy, osły, króliki, szopa, owce kameruńskie, świętojańskie, strusia, kozy, świnki wietnamskie, dziki, kucyki oraz ptactwo różnych gatunków.

Labirynt w kukurydzy. Spacerując po labiryncie można sprawdzić swoją zdolność orientacji w terenie, jak również wiedzę. Na terenie labiryntu nie działają telefony komórkowe, przez co adrenalina jest większa.

Labirynt pomysłowa atrakcja, ale nie skorzystaliśmy 🙂.

I wiele innych atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i dorsołych. Chętnie tam wrócimy bo jak zwyklę brakło czasu aby zobaczyć wszystko 🙂.

Avatar użytkownika
Piotr Rzewuski Uzależniony od podróży 1858 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126700 kilometrów
2015-07-13 12:19:26

Zwrócono mi uwagę, że tekst jest skopiowany z innej strony, przypominam więc, że teksty powinny być opisem własnych przeżyć bez kopiowania innych stron, bo to jest bezprawne. Lepiej miejszy opis ale własny :)

Mariola Nowicjusz 1 kilometrów
2015-07-13 11:13:35

Miejsce fantastyczne. Byliśmy tam, wrażenia o obiekcie i okolicach mamy podobne.:) Polecamy

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2015-07-13 10:40:58

Fajne i na PSz znane i często odwiedzane może nia jak Ogrodzieniec ale jednak. Opis miejsc ciekawy.

Sobota udana, pogoda również wycieczka na pięć.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126700 kilometrów
2015-07-13 09:31:47

Bardzo fajne miejsce :) Znamy je trochę, a niedawno byliśmy bardzo blisko, ale już się nie udało podjechać, ale warte polecenia dla całej rodziny

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19115 kilometrów
2015-07-13 07:33:33

Fajne miejsce na rodzinną wycieczkę, sporo atrakcji w jednym miejscu

pozdrawiam

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020