Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Magdalena

częstochowskim traktem (Częstochowa)

2015-04-27 - 2015-06-04
2015-07-01 17:09:01
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów

Czasami bywa tak, że trzeba zadowolić się zwykłym miejskim spacerkiem … na szczęście miasto coraz bardziej dba o to, by na te spacery znalazło się jakieś miejsce oddalone od szumu z centrum i jest ich coraz więcej. Do jednego z takich miejsc można zaliczyć ścieżkę pieszo-rowerową biegnącą wzdłuż rzeki Warty którą spokojnie można przejść od samego Rakowa aż do centrum omijając przejście wzdłuż ulicy przez dzielnicę Zawodzie. Mijamy tam tylko działki po jednej stronie przez pewien czas biegną tylko łąki, przez można spotkać jakąś zwierzynę, np. bażanta, którego jakoś udało się chwycić aparatem. Nie jest to jednak ścieżka na białe spodnie, ponieważ jest żwirowa i zwłaszcza w suche dni unosi się tam sporo pyłu, nie wspominając o tym, co się dzieje, gdy obok przejedzie rower … :] w dalszym spacerze możemy przedostać się do parku jasnogórskiego ochłodzić przy fontannach i wśród drzew, które mimo położenia w centrum stwarzają odpowiedni mikroklimat do złapania oddechu (świeżego). coraz bardziej dba się tam również o urozmaicenie otoczenia poprzez wysiewanie różnorodnych kwiatów. na zdjęciach lilie, ale przyuważyłam również irysy oraz różaneczniki, wiosną krokusy i inne wiosenne bylinki, na jesień głóg i cis oraz krzewy, które przybierają jesienią pełną gamę kolorów. Jeśli spacerowiczowi mało, z łatwością może udać się w dalszą wędrówkę ulicą Kordeckiego, którą dotrze do parku na Lisińcu, teraz podobno bardziej przystosowanego do wypoczynku z alejkami, koszami na śmieci, ławeczkami i możliwością wypożyczenia rowerku wodnego lub kajaka (zdjęcia w innych relacjach z Częstochowy). A z Lisińca do Lasku Aniołowskiego, który również jakiś czas temu stał się bardziej przyjazny niedzielnym spacerom, zdjęć niestety nie posiadam. (Tak to jest, jak ma się coś na miejscu … przecież jeszcze zdążę … jeśli coś w najbliższym czasie uda mi się pstryknąć na pewno dołożę do tej relacji). spacer ten jest już jednak troszkę dłuższy, ale dzięki temu pozwala na odwiedzenie po drodze wspominanego już przeze mnie cmentarza św. Rocha, alei lipowej w kierunku sanktuarium krwi Chrystusa (dalej możliwość pójścia w pole 😉, czy parku Tysiąclecie.Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna _Maria Weekendowy turysta 34 kilometrów
2015-07-07 12:13:36

Trasy godne polecenia,ja również  w wolne dni je  przemierzam...szczególnie lubię tą nad Wartą.Dojeżdżam /rowerem/ aż w okolice Tesco i wracam przez Zawodzie,Zlotą Górę.....na Rakow.

 

Avatar użytkownika
Lutodar Zapaleniec 327 kilometrów
2015-07-01 23:51:06

Fajna wyprawa. Ładne zdjęcia

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów
2015-07-01 19:52:35

Bardzo ładne zdjęcia :)

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46819 kilometrów
2015-07-01 19:14:35

Pięknie i kolorowo.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020