Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Ela

Kaskady Myi

2015-04-11
2015-04-15 21:14:16
Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów

Kolejna ciekawostka w Przesiece

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Przesieka

W końcu wiosna. Niedziela słoneczna, piękna i kusi żeby gdzieś się wybrać. Do naszej wędrownej rodzinki dołączył nowy członek, którego niestety trzeba cały czas nosić i pilnować żeby się nie zgubił(na zdjęciu). Po obiadku jedziemy do Przesieki. W planach Wodospad Podgórnej i Kaskady na Myi. Wodospad jest bardzo znany a kaskady juz bardziej ze słyszenia. Jest to czwarty co wielkości wodospad w Karkonoszach ma zaledwiie 5m ale jest uroczy. Jadąc do Przesieki z daleka widzimy Zamek Chojnik który kusi swą wieżą do pooglądania pięknie zaśnieżonych szczytów Szrenicy czy też Śnieżki. Dojeżdżamy drogą do wodospadu na parking. Stąd ruszamy najpierw na kaskady. Idziemy zielonym szlakiem w kierunku ogrodu japońskiego -nowej atrakcji Przesieki. Zaraz za mostem szlak idzie do góry a my skręcamy w prawo w nieoznaczoną ścieżkę i schodzimy do brzegu Myi. I tu już idziemy w górę rzeki jakieś 10 min do pierwszych kaskad które ciągną się przez parę metrów. Ścieżka nie oznaczona. W przewodnikach opisane jest zejście przed mostem przez brankę ale to teren prywatny i zakaz wejścia. Obecnie zrobiona jest ścieżka po lewej stronie Myi. Ale nie ma żadnego oznakowania, więc łatwo pominąć zejście a szkoda by było bo kaskady są śliczne. Wśród drzew i całkowitej ciszy bez tłumów. Ale też i ono na te tłumy nie jest przygotowane. Co bardzo mnie cieszy . Inaczej już ma się z Wodospadem Podgórnej tu ludzi sporo , ławki jak na festynach, nawet jakaś budka stoi ale ile razy tam jestem to zawsze jest zamknięta. Jednego czego mi brakuje to pieczątki z Przesieki z wodospadem. Kolejnym celem naszej wyprawy do przesieki będą Szwedzkie Skały. Kolejny "dziki " teren. Bez oznakowania i szlaku trudny do odnalezienia ale bardzo ciekawy. W czasie spaceru spotkała nas niespodzianka w postaci zalegającego śniegu powyżej kostek , a chłopaki w adidaskach🙂 Po przejściu tego odcinka buty czyste ale nogi mokre. Jak narazie obeszło się bez kataru🙂Nowy członek rodziny:) Kaskada Kaskada Wodospad Podgórnej Kolejny cel
Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2015-04-16 14:57:36

Pierwszy raz słyszę o tych kaskadach,świetnie,że odkrywasz nam takie mniej znane miejsca. Dobrze wiedzieć,że istnieją. Może akurat kiedys trafi się okazja i tam powędrować.

Avatar użytkownika
Lucy i Tom Krajtroter 21318 kilometrów
2015-04-16 14:25:29

Bardzo fajna wycieczka. Nie znam tych terenów ale widzę, że muszę poznać :)

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
2015-04-16 13:07:28

[cytuj autor='Świątkowski Roman '][cytuj autor=' Krzysztof Dorota']Super ciągnie wilka do lasu he he idzie wiosna to jest to człowiek nabiera energi do zycia extra mozna powidzieć sezon otwarty :) pozdrawiamy   [/cytuj] Ciągnie, ciągnie a co do wycieczki to super te kaskady, fajne fotka. Bardzo fajna wędrówka. Wiosnę widać już dość dobrze -trawa , drzewa itp.. nie miałem okazji widzieć tego wodospadu ale jak widac na zdjęciach mam czego żałować [/cytuj]

Ja też niestety nie znam tego wodospadu. Dobrze, że na fotkach  Elu, mogę  go podziwiać :)

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2015-04-16 10:08:29

[cytuj autor=' Krzysztof Dorota']Super ciągnie wilka do lasu he he idzie wiosna to jest to człowiek nabiera energi do zycia extra mozna powidzieć sezon otwarty :) pozdrawiamy   [/cytuj]

Ciągnie, ciągnie a co do wycieczki to super te kaskady, fajne fotka. Bardzo fajna wędrówka. Wiosnę widać już dość dobrze -trawa , drzewa itp..

nie miałem okazji widzieć tego wodospadu ale jak widac na zdjęciach mam czego żałować

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1139907 kilometrów
2015-04-16 07:53:16

Pięknie, super wędrowanie, i fajna maskotka :) My jak byliśmy nad wodospadem, to była tylko jedna parka oprócz nas, ale może było zbyt wcześnie rano :)

Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
2015-04-16 00:48:19

Super ciągnie wilka do lasu he he idzie wiosna to jest to człowiek nabiera energi do zycia extra mozna powidzieć sezon otwarty :) pozdrawiamy


 

Avatar użytkownika
kasia ejsmont Krajtroter 12734 kilometrów
2015-04-15 22:16:52

Fajne miejsca, śliczne. Gór niestety nie znam zbyt dobrze i dlatego ich się trochę boję. Ale postanowienie mamy mocne z Darkiem, że jak Antosia jeszcze trochę podrośnie, to zajmiemy się intensywnie tym tematem.

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47177 kilometrów
2015-04-15 22:11:53

Jaką ja miałem ochote tam powędrować gdy byłem w zeszłym roku w Przesiece nad wodospadem ale czas nas gonił .Uwielbiam takie miejsca .

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020