Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Katarzyna Jamrozik

Magurka Wilkowicka i Żywiec

2008-11-11
2008-11-21 10:00:23
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23952 kilometrów
Międzybrodzie Bialskie - Przełęcz Przegibek- Magurka WilkowickaNo i to już chyba ostatni nasz spacer po górach w tym roku i choć było słonecznie to niestety w górach ostro wiało. Z Przełęczy Przegibek skąd wyruszyliśmy na Magurkę prowadzi szlak początkowo o dość stromym podejściu, które po pół godzinie zmienia się w spacer. Do schroniska doszliśmy po godzinie, więc jest to wyprawa nawet dla tych bardziej wygodnych, bo pokonuje się tylko trzysta metrów różnicy. Po drodze najpierw można zobaczyć Bielsko Białą w całej okazałości, a następnie rozciąga się panorama z drugiej strony gór na Międzybrodzie Bialskie i Jezioro Międzybrodzkie. Kubie szczególnie podobały się domki, które z góry wyglądały jak rozsypane malutkie klocki. Minusem tej wycieczki był bardzo porywisty wiatr, który nas otaczał i ziąbił gdy szliśmy na odsłoniętym terenie. W schronisku o dziwo było bardzo dużo turystów, wszystkie stoliki zajęte, i nie mieliśmy wyjścia jak tylko przekąsić coś na polu. My zjedliśmy przepyszne ciasto kołacz drożdżowy, który nawet był jeszcze ciepły. Dzieci zjadły frytki, z tym że nie do końca. Chwila nieuwagi i frytki poleciały z wiatrem, tak mocno wiało.

Chciałabym tam wrócić przy ciepłej, słonecznej i bezwietrznej pogodzie, bo szczyt Magurki jest bezleśny i świat jest tam jak na dłoni. Z jednej strony Beskid Mały, Śląski i Żywiecki, a z drugiej ponoć Skrzyczne i Klimczok, ale niestety my tej strony nie zobaczyliśmy bo było tam przymglone. Nawet córka bardzo chce tam wrócić, bo nie jadła wtedy ciasta i nie mogła nam tego wybaczyć.

Żywiec

Zostało nam jeszcze trochę czasu do zmierzchu więc postanowiliśmy troszkę zwiedzić miasto Żywiec. Zatrzymaliśmy się przy rynku i poszliśmy obejrzeć Pałac Habsburgów i Zamek Komorowskich. Niestety byliśmy za późno żeby zwiedzić sale zamka, ale za to obeszliśmy piękny i rozległy park przy nim. Na pewno jeszcze piękniej jest tam latem, gdy park tonie w zieleni.
mały wodospad w parku domek chiński w parku park park park park park park dziedziniec zamku Widok na Jezioro Międzybrodzkie, górę Żarl  na szlaku widok na Bielsko Białą Przed schroniskiem Jezioro Międzybrodzkie Magurka Wilkowicka i Żywiec
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23952 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Marta Uzależniony od podróży 1498 kilometrów
2009-01-18 00:08:01
Byłam na Magurce w zeszłym roku, w marcu, na rozpoczęcie sezonu;) Pogoda pewnie była podobna.. śnieg, zimno, wiatr..
Również chętnie przeszłabym się tam ponownie, ale latem, gdy już będzie zielono, choć nie narzekam, i w marcu mi się fajnie szło:D Ale jestem ciepłolubna, więc czekam teraz na maj, czerwiec;P

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23952 kilometrów
2008-11-22 11:46:14
Może wiesz z której strony prowadzi jeszcze ciekawy szlak na Magurkę, no bo musimy tam znowu wrócić na ciasto.
Chciałabym tak jak ty mieć góry w zasięgu ręki. Zawsze z niechęcią wracam do naszych płaskich terenów.
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2008-11-21 17:44:01
Wspaniałą wycieczkę sobie zrobiliście! Żywiec jesienią pięknie wygląda,a ten szlak na Magurkę i Jezioro Żywieckie...super!Pogoda świetnie się jeszcze trzyma ,choć ostatnio niebardzo,ale trzeba korzystać puki sięda ;-)
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020