Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
plaża w Łazach, Danusia

Między morzem ,a jeziorem

2014-10-26
2015-03-03 10:36:15
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

Pod wpływem pełnej uroku relacji mokunki z nadmorskiego Mielna oraz spaceru brzegiem jeziora Jamno, odkopałam swoją jesienną wycieczkę  w  pobliskie rejony.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Łazy

Pod koniec października ,w jedna z ostatnich tej jesieni, słonecznych niedzieli, wybraliśmy się niewielkiej miejscowości nadmorskiej w województwie zachodniopomorskim-Łazy.Zamierzaliśmy przespacerować się po miejscach zapamiętanych z dawnego letniego pobytu . Łazy to nieduża miejscowość, a jednak trochę się w niej przez lata pozmieniało. Z trudem odnaleźliśmy miejsce, w którym kiedyś rodzinnie wypoczywaliśmy. Nic dziwnego, wokół namnożyło się domów letniskowych i pensjonatów, wtedy zaś była tu łąka.

Jamno
Jamno


Nasza dawna kwatera mieściła się tuż przy zachodnim zejściu na plażę. Naprzeciw niej z daleka widać pomost i łódki kołyszące się na falach jeziora Jamno . Łazy to wieś letniskowa w dużej części atrakcyjnie rozłożona pomiędzy jeziorem, a brzegiem morza. Ucieszyło mnie, wyraźnie widoczne zagospodarowanie terenu wokół jeziora. Nie przypominam sobie, by kiedyś istniało tu zejście, szumiały tylko wysokie trzciny.

Wędrując pustą ulica ciągnącą się wzdłuż całej wsi mijaliśmy szeregi zamkniętych o tej porze lokali gastronomicznych i kafejek. Zawędrowaliśmy aż do sezonowej kapliczki, w której latem dla letników odbywają się msze św. Po sezonie i tu było zamknięte na głucho.

Jamno

Jednak niedzielnych spacerowiczów nie brakowało. Przyjeżdżają tu na weekendowe spacery wzdłuż brzegu morza całe rodziny z pobliskiego Sianowa i Koszalina. I nieco dalszego Słupska oczywiście. Szeroka, zalana jesiennym słońcem , plaża zachęcała do spacerowania. Pusto, spokojnie, miłe okoliczności przyrody….po prostu raj dla duszy. Miłe odreagowanie pracowitego tygodnia.przystań nad jeziorem Jamno w Łazach pomost nad jeziorem Jamno w Łazach Jamno Jamno Przystań nad jeziorem Jamno w Łazach Jamno Łazy,centrum wsi główne zejście na plażę plaża w Łazach zejście na plażę w Łazach zejście na plażę w Łazach zejście na plażę w Łazach plaża w Łazach plaża w Łazach plaża w Łazach plaża w Łazach plaża w Łazach zejście na plażę w Łazach plaża w Łazach powrót z plaży w Łazach Łazy,centrum wsi kaplica w Łazach kaplica w Łazach Łazy,okolice kaplicy wyjazd z Łazów
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
2015-03-07 18:32:08

Łazy to super wspomnienia, plaża, gofry z wielką ilością bitej śmietany i jagód- smak niezapomniany, pływanie kajakiem jednym słowem dzieciństwo:)

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2015-03-03 17:56:50

[cytuj autor=' mokunka']Faktycznie Danusiu, byłyśmy prawie w tym samym czasie nad Jeziorem Jamno. Prawie...choć jak wiemy prawie - robi wielką rożnicę ;).    Ty byłaś w czasie złotej polskiej jesienia a ja już poźnojesiennie. W słoneczku wygląda to pięknie. pozdrawiam :) [/cytuj]

Rzeczywiście,uświadomiłaś mi,że w niedługim odstępie czasu byłyśmy prawie w tym samym miejscu:-) Fajny zbieg okoliczności.

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2015-03-03 14:23:06

Faktycznie Danusiu, byłyśmy prawie w tym samym czasie nad Jeziorem Jamno. Prawie...choć jak wiemy prawie - robi wielką rożnicę ;).

   Ty byłaś w czasie złotej polskiej jesienia a ja już poźnojesiennie. W słoneczku wygląda to pięknie.

pozdrawiam :)

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46652 kilometrów
2015-03-03 14:13:34

Jak chętnie bym pospacerował nad morzem o tej porze roku ale niestety trochę za daleko.Miło że dzięki Tobie mamy przybliżone te nadmorskie  klimaty.

Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
2015-03-03 11:10:04

Ale fajnie cisza spokój super klimaty pozdrawiamy

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125483 kilometrów
2015-03-03 10:46:07

To i Wam się pogoda piękna trafiła :) Śliczne fotki, bardzo ładne miejsce, by się pojechało, zazdraszczam tych widoków :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020