, maciej w

Torun i pierniki

2008-11-19
2008-11-19 20:11:20
Avatar użytkownika
maciej w Uzależniony od podróży 1026 kilometrów
Trasa Elblag -Toruń.
Tego dnia zaplanowalismy sobie wycieczke do Iławy, ale wyszło troszke inaczej :-( i pojechalismy troszke dalej,aż dotarliśmy do 800-latniego miasta - Toruń.
Samochod zostawiliśmy na parkingu ,ktory jest polozony niedaleko starówki. Spacerując nad Wisła udalismy sie zwiedzac miasto. Brame Klasztorna była wejściem na starowke.W drodze na rynek mozna obejrzec kilka rzeczy- my wybralismy Krzywa Wieze(parzą tam swietną kawe),Wielki Spichlerz i Luk Cezara.
Docierając na rynek spogladmy na Dwor Artusa i kamienice stojace wokól niego, z których najwiekszą uwage przykuwa Kamienica pod Gwiazdą ,oczywiscie nie można zapomnieć o Ratuszu, na który nieodmówilismy sobie wejscia i zarazem mozliwosci ogladania z wiezy pieknej panoramy Torunia.
Po odwiedzeniu kilku sklepow ruszamy dalej, zaliczajac po drodze pare zabytkow tj.
kosciół NMP,Dom Kopernika,Colegium Maius ,Okraglak,Planetarium, docieramy do rynku Nowomiejskiego nad ktorym góruje neoromanski kosciol, niedaleko ktorego stoi najstarsza gospoda w Toruniu Pod Modrym Fartuchem,spedzamy tam troszke czasu ale trzeba było ruszac dalej. Przechodzac przez ruiny zamku krzyzackiego wychodzimy nad Wisłę, idac wzdłuz muru docieramy do kolejnej bramy i znowu wchodzimy na starowke, spacerujac dochodzimy do Muzeum Podróżnikow.
Ostatnia rzecz jaka nam zostala... to odwiedzenie sklepu z piernikami:-)
Przychodzi czas na powrot do domu z kolejnej udanej wycieczki.
Torun i pierniki Lubliniec
Avatar użytkownika
maciej w Uzależniony od podróży 1026 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
maciej w Uzależniony od podróży 1026 kilometrów
2008-11-20 19:57:07
Niestety ja nie mialem okazji zobaczyc go noca:-(
Konto usunięte
2008-11-20 09:54:24
Konto użytkownika zostało usunięte
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021