Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Zamek w Dębnie, Dariusz Lipka

Zamki w Nowym Wiśniczu i Dębnie

2008-11-16
2008-11-16 16:05:48
Avatar użytkownika
Dariusz Lipka Uzależniony od podróży 1667 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Zamek w Nowym Wiśniczu
Zamek w Nowym Wiśniczu jest jednym z napiękniejszych obiektów zabytkowych w Polsce. Pomimo iż część jego wnętrza wciąż pozostaje spalona to udostępniony jest niewielki fragment do zwiedzania. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, od którego możemy dowiedzieć się o barwnej historii zamku. Jeśli chodzi o elewacje zewnetrzną to prezentuje się ona nadzwyczaj okazale. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że zamek w Nowym Wiśniczu jest najbardziej urokliwym zamkiem w Polsce. Zamek składa się z czworobocznego dziedzińca wokół, którego powstały cztery dwupiętrowe skrzydła z pięcioma wieżami i bastionowymi obwarowaniami.
Około 30 km od Nowego Wiśnicza znajduje się późnogotycki zamek rycerski w Dębnie. Nie jest on co prawda tak okazały jak zamek w Nowym Wiśniczu, ma jednak swoje urokliwe strony. Jedną z nich napewno są przepięknie odtworzone wnętrza, w których zgromadzono zabytkowe meble, zastawę stołową i inne cenne przedmioty. Postarano się nawet o odtworzenie apteki oraz kuchni. Obecnie w zamku znajduje się oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie.
Zamek w Dębnie Zamek w Dębnie Zamek w Dębnie Zamek w Nowym Wiśniczu Zamek w Nowym Wiśniczu Zamek w Nowym Wiśniczu Zamek w Nowym Wiśniczu Zamek w Nowym Wiśniczu Zamek w Nowym Wiśniczu Zamek w Nowym Wiśniczu Zamki w Nowym Wiśniczu i Dębnie
Avatar użytkownika
Dariusz Lipka Uzależniony od podróży 1667 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020