Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, mirosław

Krzywoń(627m.n.p.m)-leśna ścieżka edukacyjna

2014-08-04 - 2014-08-16
2014-09-06 17:35:03
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 48280 kilometrów

Uroczysko krzywoń jest zlokalizowane na południe od centrum rabki-zdrój.Można na miejsce dotrzeć idąc szlakiem żółtym na piątkową góre.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Rabka Zdrój

Na dzisiaj plan wycieczki przewidywał spacer zboczem krzywonia,a następnie wspinaczke na piątkową góre,aby zobaczyć drewniany kościółek.Niestety w górach pogoda może zepsuć nawet najlepszy plan,tym razem tak się stało.Przez całą noc padał deszcz,jego opady przeciągły się również na przedpołudnie.Gdy wyczekiwaliśmy na zakończenie opadów nadeszło południe,a wraz z nim pierwsze promyki słońca.Nie zastanawiając się długo wyruszamu na zwiedzanie.Kierujemy się wskazówkami naszego gospodarza i docieramy na szlak w jego połowie.Idąc szlakiem docieramy do pierwszego celu naszej wędrówki(leśnej ścieżki edukacyjnej).Na tej ścieżce jest rozmieszczone osiem przystanków a na każdym z nich znajduje się tablica informacyjna która ma na celu edukować ludzi którzy właśnie ją czytają.I tak możemy zapoznać się z występującymi tutaj gatunkami drzew,jaka jest flora i fałna,jakie możemy spotkać zwierzęta(płazy i gady).Idąc tą ścieżką i czytając te tablice informacyjne poznajemy tutejszy krajobraz z bliska,niestety deszcz daje znowu o sobie znać,więc nasze plany muszą ulec natychmiastowej przemianie.Po przejściu całej leśnej ścieżki edukacyjnej wracamy do centrum rabki zdrój aby ogrzać się ciepłym posiłkiem.Deszcz tego dnia gra z nami w kotka i myszke,znowu przestało padać,więc po ciepłym posiłku,dajemy za wygraną i udajemy się pod tężnie solankową a tam do naszych uszu dobiega muzyka.Okazało się iż pod tężnią swój recital daje wiolonczelistka,wysłuchawszy koncertu kierujemy się do kawiarni zdrojowej na lody.Tusz obok kawiarni znajduje się najajniejsza fontanna w rabce zdrój(o określonych godzinach jej strumienie tańczą w rytm muzyki).Udaje nam się załapać na wieczorny pokaz fontanny.Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 48280 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2014-09-07 20:49:46

[cytuj autor=' Danusia']Bardzo lubię ścieżki edukacyjne. Czasem odkrywają tajemnice okolic pozornie mało atrakcyjnych. Fontanna w Rabcee śliczna. Szkoda,że deszcz nieco pokrzyżował wam plany. Coś o takich kaprysach tegorocznej pogody wiem. [/cytuj]

 

Zgadzam sie całkowice z Danusią . Ścieżki edukacyjne pokazuję wiele ciekwostek, ale też uczą innego patrzenia na otaczający nas świat. Pewnie obie patrzymy na to, przez pryzmant naszego zawodu :)

     Chcemy budzić w dzieciach ciekawość poznawczą w stosunku  do otaczającego nas świata przyrody ożywionej i nieożywionej, pobudzać do zdobywania wiedzy w danym obszarze pojęciowym...właśnie ścieżki edukacyjne, w terenie świetnie pomagają usystematyzować i poszerzyć wiedzę zdobytą w szkole .

   Super Mirku ta wasza wyprawa !  Natomiast pogoda .....cóż jak mówi minister Bieńkowska (hihih) "sory, taki mamy klimat " .

pozdrawiam:)

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2014-09-07 19:53:19

Bardzo lubię ścieżki edukacyjne. Czasem odkrywają tajemnice okolic pozornie mało atrakcyjnych. Fontanna w Rabcee śliczna. Szkoda,że deszcz nieco pokrzyżował wam plany. Coś o takich kaprysach tegorocznej pogody wiem.

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46813 kilometrów
2014-09-06 23:59:04

Fajna wędrówka.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020