Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
reszel, maciej w

od reszla do ketrzyna

2008-11-13
2008-11-13 19:47:39
Avatar użytkownika
maciej w Uzależniony od podróży 1026 kilometrów
Wycieczka ta jest bardzo interesująca choćby nawet dlatego,że w jeden dzień można zobaczyć kilka wspaniałych miejsc:Reszel, Świętą Lipkę i Kętrzyn.
My zaczeliśmy naszą podróż z Ostródy, kierując się drogą na Dobre miasto. Trase urozmaicały nam piękne widoki na szelągi. Pierwszym przystankiem wycieczki był Reszel, gdzie zwiedziliśmy zamek gotycki biskupów warmińskich. Z baszty zamku można było podziwiać urocze miasteczko i okolice. Oczywiście był też czas na kupno pamiatek i wypicie kawy i nadszedł czas na wyruszenie w dalszą podróż - Święta Lipka. Tu podziwiać możnabyło sanktuarium, jedną z najpiekniejszych barokowych budowli w Polsce. Czas, który portrzebny był na zwiedzenie miasteczka to około dwóch godzin, w trakcie których możnabyło przejść się po uliczkach maista, wypełnionych straganami z pamiątkami.
Kolejnym miejscem, przykuwającym swoją uwagę był Kętrzyn, gdzie na dziedzincu zamku krzyżackiego możnabyło zajadać się miejscowymi smakołykami - naleśniki i pączki. Gorąco polecam!!!
Czas mijał bardzo szybko ale przyjemnie...
swieta lipka od reszla do ketrzyna
Avatar użytkownika
maciej w Uzależniony od podróży 1026 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
2011-07-15 23:00:30

W zamczysku w Reszlu warto odwiedzić lochy.Ja byłam zdziwiona "czarownicą" ,która w owym lochu była zamknięta.A w połmroku wyglądało to tak naturalnie i sugestywnie, że uuuu, dopiero przy uważnym przyjrzeniu sie okazało sie ,że to manekin kobiety w łachach i peruce.

Panorama całego miasteczka widoczna też z wieży kościelnej, na którą ja  z trudem wdrapałam się po skrzypiących drewnianych schodach.Gorzej było z zejściem, bo poprostu sie bałam patrzać w dół.

pozdrawiam:)))

Ostatnio edytowany: 2011-07-15 23:00

Avatar użytkownika
Halina Brzoza Weekendowy turysta 77 kilometrów
2009-03-31 15:23:55
W ubiegłym roku byłam w Reszlu i w Świętej Lipce. Nie byłam w Kętrzynie, natomiast niedaleko Świętej Lipki znajdują się pozostałości głównej kwatery Hitlera na front wschodni- Wilczy Szaniec w Gierłoży.
Ciekawe miejsce, tu miał zamach na Hitlera.
Avatar użytkownika
maciej w Uzależniony od podróży 1026 kilometrów
2008-11-14 20:29:59
dzieki za zainteresowanie sie miom opisem awycieczke wspominam bardzo przyjemnie i mam nadzieje ze ktos skorzysta z mojej propozycji zwiedzenia tego rejonu i tez bedzie mile to wspominał:) pozdrawiam
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2008-11-14 09:18:53
Ciekawa wycieczka,warto wziąć te miejsca pod uwagę,gdy się znudzi leżenie plackiem nad morzem,czy też nad jeziorami :-),osobiście wolę aktywnie wypoczywać niż prażyć na słońcu :-),pozdrawiam!
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020