Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Budynki,gdzie powstało wiele szybowców,dziś niszczeją, Monika Pawlak

Lotnisko w Aleksandrowicach, bielskiej dzielnicy

2008-11-10
2008-11-10 19:01:12
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
Miejsce niedzielnych spacerów,jak i dla tych którzy szukają wrażeń w przestworzach,działa tu AEROKLUB.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Aleksandrowice > Lotnisko,Aeroklub
Aleksandrowice,to dzielnica Bielska-Białej ,gdzie ma siedzibę lotnisko i AEROKLUB,trafić tu nietrudno,znajduje się ono przy ul.Cieszyńskiej na starej drodze Bielsko-Cieszyn.Tuż obok stare hale produkcyjne(dziś w opłakanym stanie),gdzie robiono szybowce. Na terenie lotniska odbywają się imprezy,popisy pilotów wśród przestworzy,można za opłatą zobaczyć ziemię z góry-chętnych nie brakuje! AEROKLUB prowadzi kursy latania,często widać zwłaszcza latem szybowce na niebie.
Za lotniskiem jest szlak rowerowy,prowadzi od Zapory w Wapienicy aż do centrum miasta,widoki stąd na Beskidy przyciągają wiele osób pragnących odpoczynku i rekreacji.
Droga na lotnisko Na terenie lotniska Budynek,gdzie kiedyś miało siedzibę Radio Delta Wieża kontroli lotów nad restauracją Hangar jeden z kilku na terenie lotniska Wieża kontroli lotów Na lotnisku jest restauracja dla każdego Samolot na tle zachodu słońca Helikopter Mały samolot i helikoptery Helikoptery Helikopter podnosi się do lotu Lotnisko-widok ze szlaku rowerowego Szlak rowerowy za lotniskiem i strusie w zagrodzie Szlak rowerowy za lotniskiem i kucyki w zagrodzie Lotnisko w Aleksandrowicach, bielskiej dzielnicy Wjazd na teren lotniska
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2008-11-11 07:19:04
Tak,piękne maszyny!Szkoda,że nie mam zdjęć szybowców,naprawię to za rok :-).Może kiedyś będziesz miał okazję wykonywać pracę w latającym ambulansie ;-)
Avatar użytkownika
Grzegorz Binkiewicz Krajtroter 8728 kilometrów
2008-11-10 22:51:40
Piękne furkoczące helikopterki :) marzenie moje czymś takim latać w LPR-ze ... (czyli Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym, nie mylić z partią polityczną :D )
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020