Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Danusia

X Master Truck Show

2014-07-19
2014-08-15 20:36:19
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

Nareszcie osiągnęliśmy pierwszy z docelowych punktów na naszej tegorocznej trasie, czyli miejscowość  Polska Nowa Wieś koło Opola. Od 10 lat ,corocznie odbywa się tam Master Truck Show.
 

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Polska Nowa Wieś

Dojazd do Polskiej Nowej Wsi pod Opolem zajął nam trochę czasu,bo GPS wyprowadził nas na polną drogę ( hmm...opcja: szukaj najkrótszej trasy!) i to nas nieco zdezorientowało. Na szczęście pomógł nam ktoś miejscowy ,kto potwierdził,że wskazana przez GPS droga to tylko 2 km jazdy po stosunkowo twardym trakcie. Całe szczęście,że nie wycofaliśmy się z tej trasy,bo objazdem nadłożylibyśmy sporo drogi i czasu. Pomysł wyjazdu na zlot był autorstwa mojego męża,fana transportu i motoryzacji,ze szczególnym uwzględnieniem pojazdów ciężarowych i autobusów. W tym roku zlot tuningowanych ciężarówek,ciągników siodłowych z naczepami,vanów i innych pojazdów,które zjechały się pod Opole praktycznie z różnch stron Europy trwał od 18 do 20 lipca,dlatego dostosowaliśmy nasz wakacyjny wyjazd do tego właśnie terminu.Kiedy w końcu,w niekończącej się kolumnie samochodów,dotarliśmy do pola parkingowego,nasz samochód był już zakurzony po sam dach. dzień był upalny,kurz wzbijał się spod nóg, a pot zraszał czoło. Zaopatrzeni więc w słuszną rację wody mineralnej,po przebyciu obowiązkowej kontroli(!) weszliśmy wreszcie na teren zlotu. No i zaczęło się oglądanie,oglądanie i jeszcze raz oglądanie niesamowitej ilości wspaniałych pojazdów. Oczywiście największe wrażenie robiły na nas te najpiękniej malowane,praktycznie swoiste tematyczne dzieła sztuki. Na zakończenie zlotu wyłaniani są zwycięzcy w poszczególnych kategoriach,ale najważniejszą nagrodą jest nagroda publiczności. W tym roku 1 niekwestionowane miejsce zdobyła Czarna Perła,druga była Madonna,a trzecia Nika. Ja obstawiałam jeszcze Smoczycę, Piratów z Karaibów i Red Rose. Wierzcie mi, jest tam moc,trzeba tam być ,żeby to poczuć,bo zdjęcia absolutnie nie oddają fantastycznego wyglądu pojazdów i klimatu zlotu. Poza tym bardzo trudno było zrobić fotki samych pojazdów,ponieważ tłumy ludzi były tam przeogromne.Zlotowi towarzyszyły rozmaite imprezy,prezentacje i pokazy motoryzacyjne. Mnie osobiście bardzo podobał się transformers oraz symulacja wypadku samochodowego. Obejrzeliśmy również drużynowe  zmagania  w przeciąganiu ciągnika siodłowego. Zawody te prowadził Piotr Zelt z programu "Na osi". Chociaż jestem raczej laikiem w temacie motoryzacji muszę przyznać, że dałam się ponieść temu klimatowi, a wspaniałe ciężarowki zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Niewykluczone,że jeszcze tam kiedyś wrócimy ,by zobaczyć imprezę w nocy,ponoć jest wrażenia są jeszcze lepsze. Impreza i zabawa jest naprawdę przednia. Polecam,choć po opuszczeniu parkingu utknęliśmy w długiej kolumnie wyjeżdżających samochodów, nasz samochód wyglądał jakby został wytarzany w piachu,a nogi były brudne jak u dzieci w piaskownicy:-) No,ale  w końcu raz nie zawsze! To też jest wliczone w taki wyjazd,a nawet ma swój pewien urok...każdy wiedział,że wracamy ze zlotu:-)

Master Truck LAUFER JOKER DEATH RACE BIRDS ON WIRE DRAGON AGE SWEET 666 RED ROSE FEAR OF THE DARK SMOCZYCA SMOCZYCA PIRACI Z KARAIBÓW PIRACI Z KARAIBÓW kabina PIRACI Z KARAIBÓW NOSTALGIA AUTA DZIKI ZACHÓD 3 miejsce publiczności NIKA 2 miejsce publiczności MADONNA kabina MADONNY 1 miejsce publiczności CZARNA PERŁA CZARNA PERŁA
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2014-08-17 20:14:32

Bardzo fajna imprezka.

Jak widać Danusia w tym roku szaleje z wycieczkami związanymi o tematyce motoryzacyjnym, mie tak dawno zlot pojazdów wojskowych a teraz taka fajna impreza.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125894 kilometrów
2014-08-17 16:52:38

My juz ospę przeszliśmy na szczęście, zdrówka życzymy, zlot w Gdyni mi się marzy ale to chyba za daleko dla nas bo wtedy też tłumy muszą tam byź, może kiedyś :)...

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2014-08-17 13:40:13

Czasem tak jest ,że coś,co jeststosunkowo blisko,odkrywają Ci z daleka:-) Ja też na PSz dowiedziałam się o paru mniej znanych mi miejscach na Pomorzu. A impreza pod Opolem zacna,dość nagłośniona,z fanpagem na facebooku. Dzieci też miały tam co robić,były postacie z Gwiezdnych Wojen ,karuzele,dmuchane zabawki i inne atrakcje. O kiermaszach z gadżetami nie wspomnę,było na co wydawać zbędne pieniążki;-)

A na zlocie żaglowców w Gdyni już kiedyś byliśmy,być może jeszcze kiedyś tam się wybierzemy, ale nie tym razem,bo wnusia ma ospę.

Ostatnio edytowany: 2014-08-17 13:45

Ostatnio edytowany: 2014-08-17 13:46

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46811 kilometrów
2014-08-16 17:57:02

Fajna impreza. Nigdy o niej nie słyszałem.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125894 kilometrów
2014-08-16 09:45:03

Ale super :) To znad morze musicie nam pokazywać imprezę koło Opola :) Nie znałam tego wcześniej :) 

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19109 kilometrów
2014-08-16 07:28:49

Imprezka fajna,

tak jak piszesz, klimat takiej imprezy czuje się będąc tam osobiście, same zdjęcia, choćby piękne, to tylko cząstka całości

a pojazdy pięknie pomalowane i dumnie się prezentują, podziwiam ludzi którzy to robią

pozdrawiam

p.s. Teraz w Gdyni zaczął się zlot żaglowców, też piękna imprezka, może będziesz? Podobno ma być milion widzów, tłoczno będzie ale myślę że warto zobaczyć.

 

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020