Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Zamek Ogrodzieniec, Anna Piernikarczyk

Zamek Ogrodzieniec i Góra Birów

2014-08-02
2014-08-04 09:05:38
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125486 kilometrów

Wizyta na przepięknym zamku podczas XVII Turnieju Rycerskiego

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Ogrodzieniec > Zamek Ogrodzieniec > Gród na Górze Birów

W ubiegły weekend 2-3 sierpnia 2014 miał miejsce na zamku Ogrodzieniec XVII Turniej Rycerski - ciekawa impreza przyciągająca wielu turystów. Skorzystaliśmy z tej okazji, aby odwiedzić ten jeden z najwspanialszych zamków na Jurze, tym bardziej, że niedawno został oddany turystom po przeprowadzonych tu pracach renowacyjnych.Zwiedzanie zamku jest teraz znacznie ciekawsze, mozna więcej zobaczyć, do większej liczy zakamarków zajrzeć, wspiąć się schodami na basztę po wspaniałe widoki. Zamek jest bardzo dobrze opisany, ponadto otrzymuje się szczegółowy plan zwiedzania, z nazwami poszczególnych cześci zamku, świetna sprawa. Generalnie trasa jest jednokierunkowa, choć są miejsca, jak schody na basztę, gdzie ruch odbywa się w obu kierunkach, w takie imprezy trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo naprawdę sporo turystów chce wówczas zwiedzić zamek. Zresztą to budujące, jak wielu Krajtroterów mamy w Polsce 🙂 Byliśmy w sobotę, pewnie w niedzielę było jeszcze tłumniej.

Zamek Ogrodzieniec
Zamek Ogrodzieniec


Turniej odbywał się na dziedzińcu, prócz pokazów walk, tańców i innych turniejów, były też liczne namioty oraz kramy, w których można było nabyć "stroje średniowieczne" jadło czy piwko z lokalnego Browaru Zawiercie.

Polecam gorąco to miejsce, nie tylko podczas takich imprez, ale przez cały rok!

W poblizu odwiedzić też warto Gród na Górze Birów, można kupić wspólny bilet na zamek i Górę, którą widać z zamku. Można podejść pieszo lub podjechać na parking płatny samochodem, stąd 500 m pieszo do Grodu. To również ciekawe miejsce, znacznie cichsze, gdzie wyobrazić sobie można życie naprawdę odległych naszych przodków. Roztaczają się stąd piękne widoki na Jurę, oczywiście na zamek Ogrodzieniec, ale też widać wieżę zamku w Smoleniu.Zamek w Podzamczu Zamek Ogrodzieniec Zamek w Podzamczu Baszta do zwiedzania Zamek Ogrodzieniec Gród Birów Zamek Ogrodzieniec Zamek Ogrodzieniec w czasach świetności Zamek Ogrodzieniec Zamek Ogrodzieniec Zamek Ogrodzieniec Góra Birów z zamku Park Ogrodzieniec z zamku Park Miniatur z zamku Turniej XVII Turniej Rycerski Turniej Rycerski Ogrodzieniec Turniej Rycerski w Podzamczu Turniej Rycerski Ogrodzieniec Góra Birów Gród na Górze Birów Góra Birów Gród na Górze Birów Góra Birów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125486 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
SŁAWEK GRZYB Domator 14 kilometrów
2014-08-05 10:01:11

Bylismy w czerwcu Podzamczu i na górze Birów. Wiele się tam zmieniło (ostatnio bylismy tam 9 lat temu )

Piekny zamek .

Ładne fotki ,  pozdrawiamy .

 

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2014-08-05 08:28:25

Ogrodzieniec zdecydowanie  na topie:-) Fajna impreza.

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46810 kilometrów
2014-08-04 13:58:10

Ogrodzieniec jest miejscem do którego chętnie wracamy a szczególnie takie imprezy dodawają zamkowi  jeszcze większego uroku.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020