Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, mokunka

Gdzie rzeka Karwianka wpada do morza

2014-07-18 - 2014-07-24
2014-07-18 19:24:34
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów

Karwia, Dębki piękne nadmorskie niewielkie miejscowości . W Karwi dodatkową atrakcją jest wpadająca do morza niewielka Karwianka .

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Dębki > Karwia > Białogóra

Polskie wybrzeże , aż trudno uwierzyć lecz długość linii brzegowej wynosi ponad 700km (licząc Hel i Zatokę Gdańska ) . Jest tego rzeczywiście sporo , toteż nadmorski Krajobraz w Polsce jest dość zróżnicowany. Inny np. w Trójmieście czy Kołobrzegu , inny na Helu, jeszcze inny w miejscowościach ze sporymi portami rybackimi . Najpiękniej jest chyba w niewielkich miejscowościach , gdzie nie ma tłumów a plaże są szerokie i czyste.Dębki i leżąca nieopodal Karwia to typowe letniska, które ożywają na sezon ; później jakby zapadając w jesienno-zimowy letarg aby ponownie za rok już w okolicach majówki zapraszać turystów.

Dębki w przeciwieństwie do Karwi mają jedno dojście do morza tworzące promenadę . Wybrukowane, z obeliskiem poległych marynarzy. Są ławeczki, tarasy widokowe a nawet poręcze dla niepełnosprawnych …inna rzecz jak dalej , na piasku mieliby się poruszać niepełnosprawn i(?) to już nie jest takie proste. Roślinność wydmowa wszędzie analogiczna . Zarówno trawy, jak i krzewy i drzewa dostosowane do tego aby przetrwać na piaszczystym , suchym gruncie . Nie straszny im też przysłowiowy , jak w powieści Ernesta Hemingwaya ” Wiatr od morza”.

W Karwi , położonej bardzo blisko Jastrzębiej Góry -która na typowo klifowe wybrzeże - a na plażę prowadzę stronę zejścia liczące po sto lub więcej schodów ; otóż Karwia na płaskie dojścia na plażę . Plaże piaszczyste, szerokie. Można nimi spacerować godzinami , podziwiając nadmorski pejzaż . Wdychać jod i obserwować horyzont gdzie błękit nieba zdaje się łączyć z błękitem Bałtyku. W okolicach plaży są tablice nadmorskiej Ścieżki Zdrowia , prowadzące aż do Jastrzębiej Góry.Idąc po karieńskiej plaży napotykamy nagle „przeszkodę”. Rzeka Karwienka , fakt niewielka , szerokości może 3 góra 4 metrów przecinając plażę wpada do morza. Widowiskowo to wygląda ! Brzegi Karwienki są nieco porośnięte zielenią a w niedalekiej odległośći od ujścia zabezpieczone niewielką palisada z pni drzew.

Rzeczka ma nieco cieplejszą wodę niż woda morska. Jest płyciutka i zdaje się , że wodę ma bardzo, bardzo czystą . Wygląda cudnie w pełnym słońcu , jak i w ostatnich promieniach zachodzącego słońca, które zdaje się dosłownie kąpać w wodach Bałtyku.Ciekawy przerywnik w jednostajnym obrazie piasku na plaży. Ehhh, nadmorskie wspomnienia… pojechałoby by się znowu 🙂

Dębki Dębki Dębki Dębki Dębki Dębki
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
2014-07-24 10:42:38

Super. Zdjęcia przecudne. Do zakochania. 

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50945 kilometrów
2014-07-21 06:58:28

[cytuj autor=' marian']Piękne jest te nasze morze, Prawie wróciłem a już tęsknię. [/cytuj]

Zgadzam się w 200%. Co roku wyjeżdzaliśmy do Karwii przez ostatnie kilka lat, ale w tym roku jakoś nie moglismy znaleźć interesującego nas miejsca na noclegi ("nasze" domki dość szybko zostały zarezerwowane), w związku z czym w tym roku pojechalismy do Jastrzębiej Góry, gdzie...też jest pięknie. Jest inaczej (wiadomo, klify, inne zejścia nad morze), ale ma to swój urok. Natomiast co co Karwii, to tak, te piękne, szerokie plaże, dobre dojście do nich wprost prawie że z restauracyjek i barów można po chwili znaleźć się na plaży...

Dzięki Mokunce takie miłe wspomnienia człowieka nachodzą...

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47177 kilometrów
2014-07-20 19:19:51

Piękne jest te nasze morze, Prawie wróciłem a już tęsknię.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19199 kilometrów
2014-07-20 12:16:21

Niedaleczko stamtąd na Rozewie a zupełnie inne plaże.

Piękne też to nasze morze...

pozdrawiam

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2014-07-20 09:02:13

Bardzo piękne nadmorskie wspomnienia .No i znowu nie bardzo mi znane. Jak to mówią: "szewc bez butów chodzi". Nie znam całego wybrzeża,niestety. Za to mam kolejną inspirację na weekendowy wypadzik.

Avatar użytkownika
Lucy i Tom Krajtroter 21318 kilometrów
2014-07-19 07:17:28

Piękny ten nasz Bałtyk :)

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
2014-07-18 20:56:05

[cytuj autor='Turysta Kulturowy Barsolis Karol ']Piekne zachody nad morzem . Mokunka zglebia   doplywy morza Baltyckiego . Serce na piasku i pelno w szkle. Pozdrawiam Karol PS. jedni pracuja , inni sobie  wypoczywaja -!!! [/cytuj]

 

Karolu, to zalega wycieczka z ubiegłego roku (aby nie zanudzac cięgle świętokrzyskim , hihihi ),. Jak ja bym teraz o kuli chodzila po plaży ? To se ne da !

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
2014-07-18 20:51:31

Piekne zachody nad morzem . Mokunka zglebia   doplywy morza Baltyckiego .

Serce na piasku i pelno w szkle.

Pozdrawiam Karol

PS.

jedni pracuja , inni sobie  wypoczywaja -!!!

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020