Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Jastrzębia Góra i plaża, Marcin_Henioo

Jastrzębia Góra i Władysławowo

2014-06-19 - 2014-06-22
2014-06-24 14:06:23
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów

Długi weekend nad Morzem Bałtyckim...

Jastrzębia GóraWładysławowo 19-22.06.2014Prognozy pogody nie nastrajały optymistycznie do wyjazdu nad morze. Miało być deszczowo, wietrznie i zimno. Na szczęście prognozy mają to do siebie, że się nie sprawdzają. A poza tym, mieliśmy zarezerwowany domek, więc szkoda by było, gdyby przepadł zadatek. Inna kwestia jest taka, że mieliśmy opracowany plan A i plan B. Pierwszy- na wypadek sprawdzenia się prognoz (czyli więcej siedzenia w domku i zwiedzanie), zaś drugi na wypadek przeciwny (czyli więcej ładowania akumulatorów na plaży i trochę zwiedzania- z akcentem na „trochę&rdquo😉. No i wyszło na to, że realizowaliśmy plan B.

W muzeum motyli
W muzeum motyli


Ale od początku. Po raz kolejny stwierdziliśmy, że jesteśmy szczęściarzami, iż prawie pod naszymi nosami zbudowano autostradę Amber One. Myk, i jesteśmy na obwodnicy 3-miasta, skąd już tylko chwila moment i jesteśmy nad morzem. Wyjechaliśmy wspólnie ze znajomą rodziną i ich dziećmi. Z domu wyruszyliśmy spokojnie, po śniadanku. Z naszej miejscowości do węzła A1 w Lisewie mamy kilkanaście kilometrów, więc już po parunastu minutach śmigaliśmy na północ, jeden za drugim, stosując eko-driving. Te nieco ponad 110 km minęło błyskawicznie mimo tego, że z naszych silników nie wyciskaliśmy maksymalnej mocy, ba nawet rzekłbym, że jechaliśmy na jej jakieś 60-70 %.

Nawet na bramkach wyjazdowych w Rusocinie wszystko szło bardzo szybko, czekaliśmy tam tylko parę minut. Do naszego celu podróży dotarliśmy o dziwo bez żadnych postojów (najwidoczniej chęć zobaczenia Bałtyku była silniejsza u naszych latorośli nawet niż pełne pęcherze), po 2 godzinkach z małym okładem od wyjazdu z domu.

W Tupadłach
W stronę Promenady
Port i Dom Rybaka we Władysławowie

Zostawiliśmy auta na „parkingu” przed domkiem i udaliśmy się nad morze, by się przywitać z Bałtykiem, ponieważ sprzątano naszą „bazę” po pobycie poprzedniej rodziny. Domek mieliśmy tak naprawdę na granicy Jastrzębiej Góry i wsi Tupadły, ale nasza droga do morza to było tylko jakieś 20 minut spokojnym krokiem. Za pierwszym razem zeszliśmy schodami, od strony promenady, wejściem numer 24. Na plaży wiadomo, skarpety i buty z nóg ściągnięte i huzia do morza- zimno, że ścinało z nóg. Pogoda też taka bez szału, ale najważniejsze, że nie padało.Po dobrej godzince wróciliśmy do domku, by przejąć naszą hacjendę w posiadanie, wybrać łóżka i wnieść bagaże oraz się rozpakować, po czym posiliwszy się małym co nieco, udaliśmy się po raz drugi nad morze- tym razem zeszliśmy zejściem numer 23. Zabraliśmy oczywiście ekwipunek plażowy, włącznie z parawanem, więc rozłożyliśmy się pod samym klifem. Słońce wyszło zza chmur, więc leżeliśmy sobie i wchłanialiśmy promienie słoneczne, wdychając jod i podziwiając piękne morskie bałwany, ponieważ było dość wietrznie. Było bardzo błogo… Tak spędziliśmy miło czas na wypoczynku i moczeniu nóg w lodowatym Bałtyku, po czym wróciliśmy późnym popołudniem na naszą bazę. Po powrocie zaś zrobiliśmy grilla, obejrzeliśmy jednym okiem jakiś mecz w telewizji, zagraliśmy w karty przy browarku, tudzież czymś mocniejszym, i tak nam minął wesoło pierwszy dzień w Jastrzębiej Górze.

W muzeum motyli
W muzeum motyli

Tak naprawdę, każdy dzień z tego weekendu miał podobny przebieg, jak powyżej. Z tą różnicą, że jednego dnia udaliśmy się obejrzeć obelisk „Gwiazda Północy” i z najbardziej na północ wysuniętego miejsca w Polsce spojrzeć na nasze morze. Innym razem brzegiem Bałtyku przespacerowaliśmy się do Lisiego Jaru i tamtędy wróciliśmy do głównej drogi. Lisi Jar- coś pięknego, kto nie był, polecam. Podziwialiśmy również (tylko z zewnątrz!) Dom Whisky znajdujący się prawie vis-a-vis wejścia na plażę numer 23. Ciekawy budynek. Oczywiście codziennie spacerowaliśmy po Promenadzie Światowida, gdzie nasze dzieci- i częściowo my- korzystaliśmy z atrakcji (trampoliny, cymbergaj, krzywy domek), a także kupowaliśmy obowiązkowe fast foody, gofry i lody.

W ostatni dzień po zdaniu domku, wyruszyliśmy do Władysławowa, gdzie zwiedziliśmy bardzo ciekawe i fajne Muzeum Motyli znajdujące się na III piętrze wieży widokowej Domu Rybaka, udaliśmy się brzegiem morza do portu- na sam koniec do zielonej latarni, dokonaliśmy zakupów, i tak, powoli wyruszyliśmy z powrotem do domu.

Jastrzębia Góra i kamienista plaża
Jastrzębia Góra i kamienista plaża

Ten bardzo udany wypoczynkowo-turystyczny (ze wskazaniem na ten pierwszy człon) weekend nie zakłóciły nam nawet korki, które zaczęły się tuż za „Władkiem”, a w których w sumie (włącznie z czekaniem na wjazd na Amber One na bramkach) spędziliśmy dobre 45 minut. Na szczęście, na zjeździe z A1 w Lisewie korków nie było.

Klify i plaża w Jastrzębiej Górze Plaża we Władysławowie W Tupadłach Fontanna na Promenadzie Plaża we Władysławowie W muzeum motyli Jastrzębia Góra i plaża Jastrzębia Góra i plaża Plaża we Władysławowie W Tupadłach Okolice Promenady Pomnik Tysiąclecia we Władysławowie W muzeum motyli Jastrzębia Góra i plaża Jastrzębia Góra i plaża Plaża we Władysławowie W Tupadłach Krzywy domek w Jastrzębiej Górze Kapitanat portu we Władysławowie W muzeum motyli Jastrzębia Góra i plaża Pochmurna plaża w Jastrzębiej Górze Wejście do portu we Władysławowie W Tupadłach Krzywy domek w Jastrzębiej Górze Wieża widokowa Domu Rybaka W muzeum motyli W Lisim Jarze Wejście nr 23 w Jastrzebiej Górze Latarenka w porcie we Władysławowie Krzywy domek w Jastrzębiej Górze Ulica gen.Hallera i dworzec PKP na końcu W muzeum motyli W Lisim Jarze Widok na Kaszuby Północne Port we Władysławowie Dworzec PKP we Władysławowie Krzywy domek w Jastrzębiej Górze Tabliczki informacyjne W muzeum motyli W Lisim Jarze Dom Whisky w Jastrzębiej Górze Port we Władysławowie Koło młyńskie we Władysławowie Początek Promenady Światowida Rzeźby we Władysławowie W muzeum motyli Władysławowo W Lisim Jarze W Lisim Jarze Dom Whisky w Jastrzębiej Górze Port we Władysławowie Dom Rybaka we Władysławowie Mapka Jastrzębiej Góry Dworzec PKP we Władysławowie W muzeum motyli Klify w jastrzębiej Górze W Lisim Jarze W kierunku Morze i plaża we Władysławowie Ulica gen.Hallera i dworzec PKP na końcu Jastrzębia Góra i plaża Klify w jastrzębiej Górze W Lisim Jarze Gwiazda Północy Nabrzeże portu we Władysławowie W muzeum motyli Jastrzębia Góra i plaża Klify w jastrzębiej Górze W Lisim Jarze Widok z najbardziej na północ wysuniętego skrawka Polski Port we Władysławowie W muzeum motyli Klify w jastrzębiej Górze Jastrzębia Góra i plaża W Lisim Jarze Gwiazda Północy Port we Władysławowie W muzeum motyli Jastrzębia Góra i plaża Jastrzębia Góra i plaża Napis na cokole Gwiazda Północy Port we Władysławowie W muzeum motyli Klify w jastrzębiej Górze Jastrzębia Góra i plaża Jastrzębia Góra i plaża W muzeum motyli Cokół u wyjścia z Lisiego Jaru Szlaki nordic walking Port we Władysławowie W muzeum motyli Jastrzębia Góra i plaża Jastrzębia Góra i plaża W muzeum motyli Widok na Tupadły Gwiazda na chodniku Port we Władysławowie W muzeum motyli Jastrzębia Góra i kamienista plaża
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2014-07-10 09:28:03

[cytuj autor=' Krzysztof Dorota']Super miejsca dobrze nam znane ale to było dawno ale fajnie powspominac pozdrawiamy [/cytuj]

Dokładnie :) też znam i wspomnienia wracają , czytając relacje i patrząc na fotki :)

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2014-06-26 16:16:35

Fajna wycieczka, bardzo ciekawa relacja.

Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
2014-06-24 21:44:18

Super miejsca dobrze nam znane ale to było dawno ale fajnie powspominac pozdrawiamy

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46816 kilometrów
2014-06-24 16:35:21

Zimno czy ciepło nad morzem jest zawsze uroczo. Przypomniałeś mi pobyt w Władysławowie.Ach jak te morze ciągnie.Nigdy nie umię sobie odpowiedzieć na pytanie co bardziej kocham- góry czy morze.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128304 kilometrów
2014-06-24 15:33:50

Pięknie nad morzem :) Przyda się wypoczynek a i my się przekonaliśmy, że coraz mniej warto słuchać prognoz i to w obie strony, czy to mówią że będzie ładnie czy brzydko

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów
2014-06-24 14:35:27

[cytuj autor=' Danusia']Wspaniale spędziliście długi weekend. Ciekawa relacja i bogate obfocenie z panoramkami włącznie,gratki:-) Wstyd przyznać,ale ...jeszcze nie byłam w tych miejscowościach. Mam sporo do nadrobienia:-) [/cytuj]

Pięknie dziękuję :-) Polecam serdecznie, zwłaszcza Jastrzebią Górę.

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2014-06-24 14:25:11

Wspaniale spędziliście długi weekend. Ciekawa relacja i bogate obfocenie z panoramkami włącznie,gratki:-) Wstyd przyznać,ale ...jeszcze nie byłam w tych miejscowościach. Mam sporo do nadrobienia:-)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020