Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Danusia

Słupsk-Łosino-Kobylnica-Słupsk

2014-06-07
2014-06-18 18:12:31
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

Kolejna pętla rowerowa w okolicy miasta.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Łosino > Łosino > Kobylnica > Kobylnica

W pogodne sobotnie popołudnie wybraliśmy się na kolejną wyprawę rowerową w okolicach miasta. Tym razem pojechaliśmy przez Park Kultury i Wypoczynku scieżką rowerową w stronę Krępy Słupskiej,do Łosina i dalej do Kobylnicy,a stamtąd z powrotem do Słupska. Niezła to pętelka,myślę,że zrobiliśmy ponad 20 km.Ścieżki rowerowe wokół miasta zapraszają do korzystania,jedzie się równo i wygodnie. Mój wysłużony,stary,ale jary składak lekko i szybko pomyka po takiej nawierzchni. Czasami jednak trasa rowerowa prowadziła przez las. Na piaszczystej ,nierównej drodze , "góral" mojego męża radził sobie znacznie lepiej. Koła mojego składaczka grzęzły w piachu ,a w końcu musiałam rower prowadzić. Nie odebrało mi to wcale radości z uroku wycieczki, a wręcz przeciwnie,potraktowałam to jako swoistą przygodę w trasie.

most czołgowy
most czołgowy


Po drodze do Krępy przejeżdżaliśmy pod wiaduktem obwodnicy słupskiej.Niesamowite,jak bardzo w ostatnich latach zmieniło sie to miejsce. Zapomniana niegdyś wieś- Krępa,stała się dziś miejscem budowy domków jednorodzinnych,okolica wyraźnie się ożywiła i wypiękniała. W pobliżu Krępy znalazłam drogowskazy naprowadzające na ścieżkę dydaktyczną " Śladami księżniczki von Krampe". Bardzo mnie to zaciekawiło i postanowiłam w niedługim czasie tu wrócić i sprawdzić co to za ścieżka. Tym razem bowiem,jechaliśmy w przeciwnym kierunku,czyli do Łosina.

Ta wieś również przeżywa swój renesans. Pamiętam ,jak stosunkowo niedawno,wjeżdżało się do niej po paskudnym,nierównym bruku. Dziś wjazd jest elegancki, a wieś zadbana. Znalazłam tam kilka pomników przyrody w pobliżu budynków nadleśnictwa. To imponujące dęby szypułkowe. Niegdyś znajdował się tu park dworski,a jego ostatnim właścicielem był komandor Maximilian von Zitzewitz. Nad brzegiem rzeki znajduje się jego grób. Niestety,nie dotarliśmy tam,bo...mimo,że widzieliśmy tablice informacyjne zorganizowanej tu ścieżki dydaktycznej "Szlakiem troci i łososia",to jednak naprowadzenia były zbyt słabe i zwyczajnie nie znaleźliśmy drogi. Myślę,że to aż dziwne,bo przecież Łosino nie jest wielką metropolią,tylko niewielką wioską, w której trudno się zgubić,jednak komuś,kto tu nie mieszka,trudno było się zorientować w topografii.

stawek w Lasku Południowym
ścieżka rowerowa w stronę Krępy i Łosina
ścieżka rowerowa w stronę Górki Narciarza

Z Łosina ruszyliśmy wzdłuż drogi 21 w stronę Kobylnicy. Po drodze zatrzymaliśmy się w pobliżu obwodnicy. Tym razem przejeżdżaliśmy nad obwodnicą i mogliśmy popatrzeć na nią z góry. W Kobylnicy minęliśmy bardzo zadbany kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Potem przez sympatyczny ,niewielki park im. Pierwszych Mieszkańców Kobylnicy skierowaliśmy się na ścieżkę rowerową wiodącą z Kobylnicy do Słupska. Dzień był upalny,więc mimo zapasu wody mineralnej,nieco zmęczeni upałem dotarliśmy w końcu do domu. Bardzo lubię takie rowerowe wycieczki po najbliższej okolicy i pewnie wkrótce znowu się wybierzemy na kolejną wyprawę.przejazd pod wiaduktem obwodnicy Słupska
przejazd pod wiaduktem obwodnicy Słupska
przejazd pod obwodnicą mostek w okolicy Krępy rzeczka Glaźna duktem leśnym w stronę Łosina nacięcia żywicowe most na Słupi Słupia kolejny most przez Słupię w okolicach Łosina wśród pól w stronę Łosina wjazd do Łosina w Łosinie w Łosinie pomnik przyrody w Łosinie-dąb szypułkowy pomniki przyrody w Łosinie-dęby szypułkowe ścieżka rowerowa z Łosina do Kobylnicy rzut oka z wiaduktu na obwodnicę w stronę Gdańska rzut oka z wiaduktu na obwodnicę w stronę Szczecina kościół w Kobylnicy kościół w Kobylnicy Kobylnica park pierwszych mieszkańów Kobylnicy struga w parku w Kobylnicy w parku w Kobylnicy w parku w Kobylnicy ścieżka rowerowa z Kobylnicy do Słupska
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2014-06-23 12:26:08

Rzeczywiście tak jest! Ku własnemu zdumieniu odkryłam kilka takich sympatycznych ścieżek rowerowych nadających się do jazdy nawet na standardowym składaczku. Sporo pozytywów się dzieje w tej dziedzinie,bardzo mnie to cieszy:-)

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów
2014-06-23 09:55:18

Świetne macie tam rejony do podróżowania rowerkami, nawet i na składaczku można.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125894 kilometrów
2014-06-20 18:10:51

No to widzę, ze Wam rowerki przypasowały :) Pięknie!

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2014-06-19 15:11:29

Nie posiadam zdjęcia samego składaczka Karolu,więc niestety,mogę jedynie wrzucić fotkę siebie na rowerze. :-)

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
2014-06-19 12:59:34

ladna rowerowa wyprawa .

Gdzie Twoj rower ? .

 

Karol

Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
2014-06-19 07:51:12

Świetna wycieczka, szybsze przemieszczanie i więcej można zobaczyć. Super zdjęcia i relacja.

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46813 kilometrów
2014-06-18 23:37:39

Fajnie tak rowerkiem. Piękne  i ciekawe miejsca .

Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
2014-06-18 23:15:23

Fajna sprawa podoba nam się widac cywilizacje w naszym kraju ścieżki rowerowe , alejki , opisy ciekawych miejsc to jest dobre i super  pozdrawiamy

 

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2014-06-18 20:49:34

Pięknie zagospodarowane tereny,  cudna przyroda i  czynny wypoczynek w plenarze :) Super wycieczka Danusiu :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020