Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Piramida w zieleni, Michał Małek

Czy w Polsce są piramidy?

2008-10-28
2008-10-28 14:55:59
Avatar użytkownika
Michał Małek Uzależniony od podróży 1521 kilometrów
Zakałczyn, Rapa
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Banie Mazurskie > Piramida w Rapie > Załęcze Wielkie
Niektórych może to zdziwić, ale odpowiedź brzmi: tak, jest. Gdy już ochłoniemy z wrażenia, i pogodzimy się z tym przerażającym faktem, zadamy sobie pytanie - ale gdzie?
Żeby nie być gołosłownym, nie dość, że zaznaczyłem Wam na mapce, to jeszcze pokażę zdjęcia, a co, taki będę 🙂

Piramida znajduje się w miejscowości Rapa, położonej 9km na północ od Bań Mazurskich, przy samej granicy z Rosją (Obwodem Kaliningradzkim). Dojechać tam można albo od strony Węgorzewa, albo od strony Gołdapi, drogą nr 650. W Baniach Mazurskich skręcamy na północ, i jedziemy tą drogą, aż trafimy na skrzyżowanie na którym będą stały znaki na Miedniuszki i Żabin. W tym miejscu trzeba zawrócić, cofnąć się o około 200m i po lewej będzie parking. Zostawiamy tam samochód, i wzdłuż drogi (nie jest to droga w las zaraz za parkingiem!) idziemy +/- 100 m, i trafiamy na przesiekę leśną, na końcu której widać interesujący nas obiekt.

Piramida jest grobowcem rodziny Fahrenheidów, którzy swoją główną siedzibę mieli w położonych bardziej na północ, dziś na terenie Obwodu Kaliningradzkiego Bejnunach.

Wybór miejsca budowy piramidy nie był przypadkowy. Jest to miejsce, jak żadne inne w okolicy, o wielkiej mocy koncentracji pozytywnego promieniowania energii Ziemi i Kosmosu. Pozytywne promieniowanie jest wzmacniane w piramidzie przez odpowiedni kształt sklepienia wewnętrznego pod kątem 51°52' - a więc jak w piramidach egipskich, a negatywne działanie energii eliminuje podstawa z kamienia polnego.
W Rapie przecinają się trzy linie silnego promieniowania geomantycznego łączące miejsca mocy. Jedna z nich biegnie m.in. od Kowna przez Rapę i dalej przez Wilczy Szaniec k/Kętrzyna do Karlsruhe, jednego z większych miejsc mocy w Europie. Angielski badacz geomancji Nigel Pennick twierdzi, że kwaterę Hitlera k/Kętrzyna zlokalizowano z dużą znajomością wiedzy geomancyjnej. Promieniowanie energii w piramidzie mazurskiej wg Leszka Mateli wynosi około 23tys. jednostek w skali Bovisa. Promieniowanie zdrowego człowieka wynosi 6,5tys. jednostek, a miejsca o natężeniu 18tys. jednostek, uznawane są za miejsca mocy. Podobno komary i muchy omijają wszystkie piramidy.

Po przejściu majątku w Rapie w ręce innej rodziny, co stało się pod koniec XIX wieku, o piramidzie zaczęto zapominać. Położona z dala od zabudowań została zasłonięta przez las. Podczas I wojny światowej zdewastowali ją rosyjscy żołnierze. Radzieccy żołnierze w czasach II wojny światowej również poszukiwali tutaj kosztowności. Pozostawili po sobie rozbite trumny i wyrzucone z nich ciała pozbawione głów.

W latach dziewięćdziesiątych XX wieku przypomniano sobie o nietypowej dla okolic budowli. Została wpisana na listę zabytków. Wnętrze uporządkowano, ustawiając trumny i układając w nich ciała, a otwarte wejście zostało zamurowane. W okna wstawiono kraty i podmurowano ściany. Od szosy zrobiono wzdłuż grobli przecinkę ułatwiającą dostęp. Obecnie trumny są zamknięte, a obiekt można oglądać jedynie przez zakratowane okienka znajdujące się po bokach i z tyłu.

========================================================================

Wracając z Rapy, niecały kilometr przed Baniami Mazurskimi można odbić w drogę prowadzącą do wsi Zakałcze Wielkie, gdzie znajduje się grobowiec rodziny Steinertów, na cmentarzu ewangelickim. Tą drogą dojeżdżamy do budynków starego, opuszczonego PGRu, i dalej gruntową drogą bardziej na północ w stronę zagajnika, wzdłuż którego droga prowadzi nas kilkaset metrów, aż do wspomnianego cmentarza ewangelickiego, gdzie znajduje się ta kaplica grobowa Steinertów - murowany budyneczek z czerwonej cegły, przypominający pudełko.
Piramida w całej okazałości Wnętrze Wnętrze grobowca Piramida w scenerii z lutego.. widok przyprawiający o dreszcze Grobowiec w Zakałczu Widok na piramidę z drogi asfaltowej Czy w Polsce są piramidy?
Avatar użytkownika
Michał Małek Uzależniony od podróży 1521 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
2011-10-13 11:35:48

Fajna ciekawostka z tymi piramidami w Polsce.Wcześniej o tym nie słyszałam. Bardzo lubie takie wyprawy w mniej znane aczkolwiek baaardzo ciekawe miejsca. pozdrawiam:)))

Avatar użytkownika
Monika Rode Krajtroter 2501 kilometrów
2009-03-22 09:02:25
my też lubimy odkrywać tajemnice ,chętnie się przyłączymy.
Może jak będzie cieplejszy weekend to gdzieś razem wyruszymy?...
Avatar użytkownika
Grzegorz Binkiewicz Krajtroter 8728 kilometrów
2008-10-29 16:30:29
Zależy od terminu kiedy ale jak coś to ja się pisze i prawdopodobnie trzeba mnie liczyc jako 2 osoby :) ... ale jestem na TAK :)
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2008-10-29 16:02:25
Chcę kupić na 100 %!!! Przyda się zawsze :-) I czekamy na chętnych na wyprawę :-)
Avatar użytkownika
Michał Małek Uzależniony od podróży 1521 kilometrów
2008-10-29 15:57:07
trzymam za słowo :)
jak wykrywacz wytrzaśniesz skądś - nie widzę przeciwwskazań :)

jeszcze ktoś się pisze? :)
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2008-10-29 10:49:14
[cytuj autor='Michał Małek'][cytuj autor='Monika Pawlak']Takie tematy są naprawdę ciekawe![/cytuj] Wiesz co byłoby ciekawą rzeczą? Zebrać się kiedyś w 3-4 osoby, wsiąść w samochód, i pojechać na weekend i poszukać takich ciekawych miejsc, po takich dziurach, jak ta Rapa na przykład. Na Mazurach jest niesamowita ilość miejsc, które warto obejrzeć, zobaczyć, choćby bunkier Lammersa w Radziejach, niedaleko Głównej Kwatery Hitlera w Gierłoży, niedokończona śluza w Leśniewie, śluza w Gujach (skończona w 100%), nasypy kolejowe po dawnych szlakach kolejowych przecinają Mazury wzdłuż i wszerz i można się natknąć na dawne budyneczki stacyjne, czy kolosalne wiadukty jak w Kiepojciach czy tych.. Stańczykach :)[/cytuj]
>Jeszcze do tego wykrywacz metali i jestem w niebowzięta ;-) Dobry pomysł,może na przyszłe wakacje?
Avatar użytkownika
Grzegorz Binkiewicz Krajtroter 8728 kilometrów
2008-10-28 23:19:53
No mazury jako jedna z siedzim Adolfa jest ładnie poprzecinana.Dodatkowo proponuje półwysep helski :) tam też sporo jest wszelkich miejsc do zwiedzenia :) albo Przemyśl i wiele (w różnym stanie) fortów które otaczały miasto kilka kilometrów przed granicami by bronic Przemysla.
A co do miejsc na groby, tzn dziwnych miejsc w Warszawie w Lasku Bielańskim za AWF-em jak jeździłem tam swego czasu sporo rowerem, nie koniecznie po dróżkach, natknąłem się na kilka tam grobów, na szczęście nie odkopanych :) ... ale ogólnie natrafiłem tam na wiele dziwnych rzeczy, jak pomalowane w różne znaki drzewa w gdzie po środku przybite były medaliony. Kiedyś z kumplem znaleźliśmy również zawiniętą przed deszczem jakąś księgę magii ... no ale to już z tym miał ktoś fantazję tam to zostawiając :) więc pojechaliśmy sobie dalej.
Avatar użytkownika
Michał Małek Uzależniony od podróży 1521 kilometrów
2008-10-28 22:56:33
[cytuj autor='Monika Pawlak']Takie tematy są naprawdę ciekawe![/cytuj]

Wiesz co byłoby ciekawą rzeczą? Zebrać się kiedyś w 3-4 osoby, wsiąść w samochód, i pojechać na weekend i poszukać takich ciekawych miejsc, po takich dziurach, jak ta Rapa na przykład.
Na Mazurach jest niesamowita ilość miejsc, które warto obejrzeć, zobaczyć, choćby bunkier Lammersa w Radziejach, niedaleko Głównej Kwatery Hitlera w Gierłoży, niedokończona śluza w Leśniewie, śluza w Gujach (skończona w 100%), nasypy kolejowe po dawnych szlakach kolejowych przecinają Mazury wzdłuż i wszerz i można się natknąć na dawne budyneczki stacyjne, czy kolosalne wiadukty jak w Kiepojciach czy tych.. Stańczykach :)
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2008-10-28 22:39:30
Takie tematy są naprawdę ciekawe!
Avatar użytkownika
JÓZEF Krajtroter 2080 kilometrów
2008-10-28 20:41:45
Przeglądając literaturę krajoznawczą znalazłem kilka takich obiektów.M.in. na Cmentarzu Rakowieckim w Krakowie, w Rożnowie gm. Wołczyn na Opolszczyźnie, w Sanoku - (te obiekty widziałem). Pozostałe to: Aleksandrów Kujawski,Zagórzany (pow. Gorlice), Łaziska (pow. Wągrowiec) i Międzybrodzie (pow. Sanok)- o tych tylko czytałem. Myślę, że to ciekawy temat, zahaczający o zjawiska paranormalne i obrosły legendami.
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2008-10-28 19:24:20
Armia Czerwona wszędzie dawała o sobie znać z negatywnym skutkiem i całkiem możliwe że i do tego się przyczynili. Zapraszam do obejrzenia mojej wycieczki Grodziec Śląski,w Rezerwacie "Morzyk" jest grobowiec rodziny Zobel,choć zamknięty,to i tak widać podziemia przez rozbite okno, w kompletnym nieładzie.
Avatar użytkownika
Michał Małek Uzależniony od podróży 1521 kilometrów
2008-10-28 19:03:59
[cytuj autor='Monika Pawlak']po obu stronach były kamienne "trumny"częściowo przykryte a wewnątrz puste (pewnie przeniesiono zwłoki[/cytuj]

Lub też niestety, co w tym kraju normalne, zwłoki zostały sprofanowane, i porozrzucane po lesie..

W Rapie również wszystkie mumie są bez głów - stało się tak, gdyż w czasie gdy grobowcem przestano się opiekować po śmierci ostatniego z Farenheidów, w okolicy wymarło całe bydło.Miejscowi przypisali to zwłokom, które - zmumifikowane - się nie rozkładały, więc w/g nich były złymi marami i to one spowodowały pomór, więc aby je uśmiercić, poobcinano im głowy.
Chociaż bardziej prawdopodobne jest to, że profanacji dokonali w 1945 radzieccy żołnierze, gdy szukali kosztowności i skarbów.
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2008-10-28 17:32:42
Kiedyś był program w TV na temat tego grobowca,interesuję się zabytkami,więc i to zwróciło moją uwagę!Wnętrze z odkrytymi szczątkami ludzkimi może niejednego przerazić.Kiedyś,wracając z Krakowa zatrzymaliśmy się przy lesie na chwilę relaksu ;-), chodząc po nim natknęliśmy się na pusty grobowiec brakowało drzwi,po obu stronach były kamienne "trumny"częściowo przykryte a wewnątrz puste (pewnie przeniesiono zwłoki),nie mam pojęcia co to była za miejscowość,ale po drugiej stronie drogi był staw,a wyżej na wzniesieniu coś jakby majątek-dworek.Było to dawno,jeszcze w podstawówce,szkoda że nie pamiętam miejsca :-/
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020