Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Te minus 6 stopni to jakby żart!, Danuta

Majówka na Kasprowym Wierchu

2014-05-02 - 2014-05-05
2014-05-16 10:56:08
Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów

Pojechaliśmy w Tatry żeby zobaczyć góry z bliska, a nawet po nich podreptać...

Początek maja- długie „wolne”. Wprawdzie prognozy pogody nie były zbyt optymistyczne, ale cóż. Wyjazd do Stasikówki zaplanowany był od dawna i cały czas mieliśmy nadzieję, że może jednak złe prognozy pogodowe się nie sprawdzą.Niestety pogoda nas nie rozpieszczała. Było chłodno i trochę deszczowo.

w chmurach Giewont, a na polanie schronisko- Hotel Kalatówki
w chmurach Giewont, a na polanie schronisko- Hotel Kalatówki


A nocą z 3 na 4 maja w okolicach Zakopanego był przymrozek. Powiało śniegiem na drzewa i hale. Nam jednak nie straszny był chłód i zmienna pogoda. Przecież byliśmy przygotowani na wszelkie ewentualności! Przyjechaliśmy tam aby zobaczyć góry z bliska i jeszcze po nich podreptać!

Plan był taki: samochód parkujemy w Kuźnicach i dalej szlakiem turystycznym docieramy na Halę Gąsienicową. A potem zobaczymy co dalej.

Na Kasprowy kolejką linową

Ogólnie wiadomo, że na wyjazdach wszystkie plany można nagiąć i zmienić. Tak było i tym razem.W Kuźnicach pogoda była hm… taka sobie, nie padało, ale na drzewach i stokach pokazał się śnieg /!/Świerki były przyprószone świeżym puchem…

wiatrołomy widziane z kolejki
wiatrołomy widziane z kolejki

Podchodzimy do stacji kolejki … tylko tak, żeby zobaczyć, a tutaj zamiast gigantycznej kolejki do Kolejki- można kupić bilet bez problemu. Na Kasprowym byliśmy ostatnio kolejką ponad 20 lat temu . Trzeba było wtedy odstać kilka godzin w kolejce za biletami. Czyli teraz jest okazja!

Decyzja była szybka- jedziemy. Na Kasprowy kolejką linową, a potem z Kasprowego na Halę Gąsienicową i z powrotem do Kuźnic. Trochę z niedowierzaniem przeczytaliśmy na tablicy informację o zalegającym na szczycie Kasprowego śniegu. Te minus 6 stopni to jakby żart!

Minęło nas paru narciarzy
Minęło nas paru narciarzy

Nowym wagonikiem jechaliśmy po raz pierwszy. Z góry widać było las pokryty białym puchem- wiatrołomy- a dalej to tylko mleko.

Dojechaliśmy do Myślenickich Turni gdzie znajduje się stacja pośrednia. Powyżej widoki zmieniły się o tyle, że coraz bardziej otaczało nas mleko. Chmury to czy mgła? Nie było czasu na zastanawianie się, bo szybko okazało się że wjeżdżamy do Królestwa Królowej Zimy i śniegu.

Nowym wagonikiem jechaliśmy po raz pierwszy

Na szczycie Kasprowego widoczność była prawie żadna. Ze zdziwieniem muszę stwierdzić że wokół widziałam „mleko tylko mleko”. Czynna była kolejka linowa „Gąsienicowa”. Ławeczki wyłaniały się z tego mleka, zataczały kółko i wracały z powrotem na dół. Trochę bajkowo, a trochę jak w horrorze.

Minęło nas paru narciarzy. Trochę jak zjawy pomknęli w dół. Postanowiliśmy spróbować i pomaszerowaliśmy w kierunku który znałam przecież dobrze, a miał nas doprowadzić do Hali Gąsienicowej. Doszliśmy tylko do Suchej Przełęczy. Po drodze kolejni narciarze …

dolna stacja Kolejki na Kasprowy Wierch
dolna stacja Kolejki na Kasprowy Wierch

Śnieg i wiatr zacinał coraz bardziej. Widoczność około 3 m . To stanowczo za mało żeby podjąć ryzyko wejścia w szlak. Rozsądek kazał wrócić.

Czekaliśmy ponad godzinę na zmianę pogody. Herbata kupiona w pizzerii Domino- kosztowała 9,- zł i piliśmy ją długo w nadziei na zmianę pogody. W końcu zdecydowaliśmy się na powrót kolejką. Oglądaliśmy z góry najpierw mleko, potem wiatrołomy aż wreszcie pokazało się schronisko na Polanie Kalatówki. Widać też było Pustelnię Brata Alberta i coraz bliżej samo Zakopane. Nietypowa to była majówka. Im bliżej Kuźnic tym więcej było widać błękitnego nieba. Dlatego zamiast wracać do Stasikówki- postanowiliśmy powędrować dalej.

Doszliśmy tylko do Suchej Przełęczy
Doszliśmy tylko do Suchej Przełęczy

Przecież teraz góry były na wyciągnięcie ręki… a przygoda z Kasprowym? Niezapomniana. Nie widziałam dotąd tyle śniegu i śmigających narciarzy w maju. I widoki bez widoków …

wiatrołomy

w dole szlak na Kasprowy Wierch przez Myślenickie Turnie Ławeczki wyłaniały się z tego mleka, zataczały kółko i wracały z powrotem na dół. przed nami stacja kolejki pośredniej- Myślenickie Turnie w pizzerii Domino na Kasprowym Wierchu... Z góry widać było las pokryty białym puchem tablica pamiątkowa przy Stacji Kolejki na Kasprowym Wierchu Dojechaliśmy do Myślenickich Turni gdzie znajduje się stacja pośrednia coraz bliżej samo Zakopane coraz bardziej otaczało nas mleko widziałam „mleko tylko mleko” . Im bliżej Kuźnic tym więcej było widać błękitnego nieba Trochę bajkowo, a trochę jak w horrorze Kasprowy Wierch schronisko na Polanie Kalatówki Na szczycie Kasprowego widoczność była prawie żadna Powiało śniegiem na drzewa Oglądaliśmy z góry najpierw mleko, potem wiatrołomy Kuźnice- parking po prawej w dole Widać też było Pustelnię Brata Alberta ”. Czynna była kolejka linowa „Gąsienicowa”.
Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
2014-06-01 09:05:00

No prosze , w maju śnieg a ja byłam na przełomie lutego/marca i było cudne słonko:).

Pogoda w Polsce jest mało przewidywalna.  Bardzo udana wyprawa Danusiu.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19141 kilometrów
2014-05-20 19:41:27

[cytuj autor=' Danuta'][cytuj autor='A Maciej']Nie tak dawno, bo w marcu tam byłem, wtedy wydawało mi się że to już końcówka sezonu narciarskiego, a tu proszę :-), Tatry w każdej postaci i w każdą pogodę i w..., nie mogę sie doczekać kolejnego spotkania pozdrawiam [/cytuj] Dziękuję Macieju za wizytę i miły komentarz. Tatry są magnetyczne i bez względu na pogodę potrafią zauroczyć.  Poniżej panorama gór z okien mojej kwatery.Zdjęcia zrobione 4 maja!  Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na szlakach :-) [/cytuj]

pokontemplowałoby się przy piwku taki widoczek :-)

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2014-05-20 18:11:16

[cytuj autor='A Maciej']Nie tak dawno, bo w marcu tam byłem, wtedy wydawało mi się że to już końcówka sezonu narciarskiego, a tu proszę :-), Tatry w każdej postaci i w każdą pogodę i w..., nie mogę sie doczekać kolejnego spotkania pozdrawiam [/cytuj]

Dziękuję Macieju za wizytę i miły komentarz. Tatry są magnetyczne i bez względu na pogodę potrafią zauroczyć. 

Poniżej panorama gór z okien mojej kwatery.Zdjęcia zrobione 4 maja! 

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na szlakach :-)

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19141 kilometrów
2014-05-20 12:04:49

Nie tak dawno, bo w marcu tam byłem, wtedy wydawało mi się że to już końcówka sezonu narciarskiego, a tu proszę :-),

Tatry w każdej postaci i w każdą pogodę i w..., nie mogę sie doczekać kolejnego spotkania

pozdrawiam

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2014-05-19 14:52:31

[cytuj autor='Karol Barsolis']Danusiu . nastepnym razem trzebaby  zabrac  NARTY  .   Karol [/cytuj]

Jedną z niewątpliwych atrakcji wyjazdu na Kasprowy Wierch byli spotkani narciarze szusujący po zboczach. hihi... Oni byli przewidujący ... 

Na całe szczęście za oknem coraz cieplej i myślę, że śnieg spotkam owszem, ale dopiero w listopadzie :-)

Pozdrawiam serdecznie :-)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134085 kilometrów
2014-05-19 11:46:13

No najwyraźniej :) ale chyba koniec z tą zimą teraz nadchodzi :)

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
2014-05-19 11:45:31

Danusiu . nastepnym razem trzebaby  zabrac  NARTY  .

 

Karol

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2014-05-19 11:14:24

[cytuj autor=' Dori']Odliczam dni kiedy się tam pojawię :) Super zdjecia mimo złej aury. A pizza w pizzeri Dominos smakuje tak wspaniale jak 10 lat temu? :P [/cytuj]

Witaj Dori! Zupełnie nie kojarzę, czy podczas mojego poprzedniego pobytu na Kasprowym Wierchu była tam Pizzernia czy tylko jakaś- tam restauracja. Aktualnie ta pizzernia niewiele ma wspólnego z "nizinną" Dominium. W załączeniu zdjęcie menu. Podczas Twojego pobytu w Tatrach- życzę pieknej pogody, wspaniałych widoków i niezapomnianych przeżyć!

Pozdrawiam serdecznie :-)

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2014-05-19 11:08:27

Dziękuję za wizytę i miłe komentarze. Tegoroczna majówka  była dla mnie bardzo nietypowa, ale dlatego pewnie długo Kasprowy Wierch  będę kojarzyła ze śniegiem i kapryśną, zaskakującą pogodą.

Pozdrawiam serdecznie :-)

Avatar użytkownika
DoRi Krajtroter 11364 kilometrów
2014-05-18 20:59:32

Odliczam dni kiedy się tam pojawię :) Super zdjecia mimo złej aury. A pizza w pizzeri Dominos smakuje tak wspaniale jak 10 lat temu? :P

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134085 kilometrów
2014-05-18 09:05:06

Superowe zdjęcia, pogoda czad :)

Avatar użytkownika
Lucy i Tom Krajtroter 21318 kilometrów
2014-05-17 06:10:23

Śliczne zdjęcia i pomimo początków wyprawy, a dokładniej kiepskiej pogody to i tak udała się wam wyprawa. I nawet widoczki się odsłoniły :)

Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
2014-05-16 18:37:03

No tak w maju taka pogoda to koszmar ale fotki całkiem całkiem pozdrawiamy

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2014-05-16 17:55:11

Oceniając po samych fotkach trudno byłby stwierdzić,że to maj! Raczej środek snieznej i mroźnej zimy:-) Danusiu,sorry,taki mamy klimat;-) Mimo to jednak wycieczka świetna,obfita w "widoki bez widoków" oraz "mleko i tylko mleko". No i te tajemnicze mgły z wyłaniającymi się krzesełkami...niesamowite.

Ostatnio edytowany: 2014-05-16 17:56

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2014-05-16 17:03:14

Witajcie Elu i Marianie! Każda wędrówka- bez względu na pogodę stanowi ogromne przeżycie i doświadczenie. Właściwie to dopiero trzeci raz jechałam kolejką na Kasprowy- zawsze zdobywałam szczyt wędrując po szlakach.

Pogoda w górach bywa kapryśna- sami o tym wiecie:-) Sceneria majowo- zimowa – niesamowita, a pozytywne wspomnienia pozostaną.

Pozdrawiam serdecznie :-)

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46992 kilometrów
2014-05-16 16:12:24

Cudowne wspomnienia pozostaną. W maju na Kasprowym Wierchu  w zimowej szacie.Planuje w lipcu tam być ale mam nadzieje że widoki będą lepsze ,tylko te kolejki mnie przerażają.

Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
2014-05-16 14:11:10

Pogoda może i nie majowa, ale zdjęcia rewelacja, i te widoczki które udało Ci się uchwycić super, prześliczne. To tak jakbyś była w różnych porach roku. Sceneria iście zimowa, ale i bajkowa. A widoki bez widoków to znam. Ale każda wyprawa jest niesamowitym przeżyciem i zostawia dużo wspomnień. Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2014-05-16 14:01:50

Dziękuję Karolu za wizytę i miły komentarz. Śnieg i otaczająca mgła była dla nas ogromnym zaskoczeniem. Ale to na prawdę było 4.maja 2014!

Pozdrawiam serdecznie :-)

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
2014-05-16 12:44:33

piekna wyprawa Danusi .

w góry - tęsknie za nimi ( Tatry) juz od lat .

Pozdrawiam karol

PS,

Danusiu czy to na pewno jest MAJ ? 

niewiarygodne  ,że taki krajobraz ZIMOWY   majowy

Ostatnio edytowany: 2014-05-16 12:47

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020