Giżycko, kasia ejsmont

Mazury - ciąg dalszy.

2013-07-18
2014-04-26 22:34:59
Avatar użytkownika
kasia ejsmont Krajtroter 12734 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Giżycko > Ryn

A dzisiaj, jak na pokuszenie babcia pyzów nagotowała, pyszne to jest i owszem, ale ja mam zakaz się obżerać co by nie było wstydu na plażę wyjść. Dobra wstyd i tak będzie (rozstępy, cellulit, różowe skórki i Bóg wie co jeszcze, nigdy nie mogę tego rozróżnić, ale na pewno posiadam i fachowe oko wynajdzie u mnie wszystkie te mankamenty, ale przecież ja już nie na spodobanie i tak do tego podchodzę, bo jestem już z tym stanem rzeczy pogodzona). Rozebrać się trzeba, do pilnowania dzieci, bo to nigdy nie wiadomo, kiedy do wody trzeba będzie wskoczyć i wyławiać.Giżycko
Giżycko

Dzieci tak fajnie wczoraj się bawiły na plaży w Giżycku i ta zatoczka z której jest zrobiony brodzik dość płytka, więc są duże szanse, że woda tam będzie cieplejsza, dlatego dziś znów obieramy ten kierunek. Zaczęło się całkiem fajnie, zamoczyłyśmy się wszystkie. Ale ten nieszczęsny plac zabaw przyciąga Tośkę jak magnez i pomału zaczynamy się złościć. Kiedy nasza frustracja, urosła do tych rozmiarów, że tylko krok dzielił ją od zjawiska zwanego SZAŁ, spakowaliśmy się i opuściliśmy plażę w Giżycku. Ale żeby nie było przykro Basi, która w niczym nie podpadła, tylko grzecznie się moczyła, jedziemy tam gdzie zawsze prowadzi nas droga, kiedy wszystko inne zawodzi. Czyli Ryn, nasza plaża ulubiona. Pewnie każdy ma takie miejsce, takiego pewniaka, że tam to już nie ma innej opcji, będzie dobrze. Zjeździliśmy kawał mazur w poszukiwaniu jakiegoś innego kąpieliska, godnego następcy, a właściwie zastępcy Rynu, żeby sobie te kąpiele trochę urozmaicić. Trafiliśmy w parę fajnych miejsc(może kiedyś jak je zbiorę w jakąś sensowną całość to je opiszę i wkleję), ale chociaż nieraz pomoczyliśmy się trochę, to w końcu i tak lądowaliśmy w Rynie. Jest to opcja idealna z dziećmi. Kąpielisko strzeżone, na plaży i słońce i cień, linia brzegowa pozwala na swobodne przemieszczanie się dzieci z wody na ląd i odwrotnie, czyli stwarza idealne warunki do zabawy. Nie tylko dla dzieci. W Rynie bowiem powstawały nasze najbardziej udane budowle piaskowe. No niestety tym razem, chociaż Darek bardzo się starał, żadnej nie było dane piąć się do góry, bo Antosia obracała w pył każdą konstrukcję.

Po moich kilkudniowych obserwacjach, doszłam do wniosku, że Tośka to raczej szczurek lądowy będzie. Woda jej się podobała, co prawda, ale w niewielkiej ilości. Na swoje potrzeby zaadoptowała sobie więc kawałek plaży z wykopaną częściowo dziurą, którą razem z Basią pogłębiły i ogrodziły fosą z cieknącego błota. W efekcie czego fosa im się rozpływała. Nie pomagał fakt, że Tośka na fosę ciągle lała wodę, a potem patrząc na konsekwencję swoich poczynań, bardzo żywą gestykulacją i darciem zmuszała nas do ratowania fosy. Po czym wskakiwała do niej z rozpędu chlapiąc solidnie błotem wszystkich wokół. Po kilku takich wejściach Tosi do kałuży, nagle zorientowałam się, że plaża zrobiła się jakaś większa, a teren wokół nas się wyludnił. Antonina jest skuteczna.

Giżycko
Giżycko
Giżycko


Giżycko Giżycko Giżycko Giżycko Giżycko Giżycko Giżycko Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn Ryn
Avatar użytkownika
kasia ejsmont Krajtroter 12734 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
2014-04-29 10:30:44

Super relacja. Fajnie i miło spędzony czas.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów
2014-04-28 09:21:00

I znów piękne Mazury, z maluchami to juz tak jest, bez kłopotów się nie da 🙂 Bez nerw też hehe

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70513 kilometrów
2014-04-27 06:43:19

Przyznaję rację Maciejowi.

A tak wogóle to wracają wspomnienia kiedy to jeszcze w latach szkolnych (niestety bardzo dawno temu) co wakacje ładowało się do plecaka namiot, wsiadało do pociągu i na miesiąc na Mazury. Fajne czasy.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19252 kilometrów
2014-04-26 23:56:15

gdyby nie było gór, to Mazury byłyby pierwsze dla mnie,

spędziłem tam mnóstwo czasu, jak sobie popatrzyłem to troszkę zatęskniłem

pozdrawiam

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021