Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Św. Lipka, kasia ejsmont

Przemalowali mi Świętą Lipkę !

2013-11-10
2014-01-29 11:24:12
Avatar użytkownika
kasia ejsmont Krajtroter 12734 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Święta Lipka > Reszel > Olsztynek

Sobota tak nam szybko zleciała i okazało się, że już niedziela i trzeba wracać.Darek to jednak wiedział co robi, postępując tak oszczędnie z tymi naszymi bagażami. Nie chciał sobie bagażnika zagracać, żeby mieć dużo miejsca na słoiczki od mamusi. A, że to towar bezcenny, to nikomu nie trzeba tłumaczyć i w związku z tym, to mu te braki w bagażu wybaczyłam. Tym bardziej, że Darek zgodził się wracać do domu trochę dłuższą trasą i obejrzeć po drodze ciekawe miejsca. Szkoda tylko, że pogoda się psuje, widać to wyraźnie na coraz mocniej zachmurzonym niebie, no ale trudno. Byle nie było gradobicia, bo dzieci przecież tych kasków nie mają.

 

Wyjeżdżamy z Kętrzyna, ale nawet się nie rozsiadam i dziewczynkom kurtek nie rozpinam, bo za kilkanaście kilometrów mamy nasz pierwszy przystanek. I ten pierwszy przystanek wprawił mnie w osłupienie. Przemalowali mi Św. Lipkę!!! No jak to tak, tak bez pytania, to znaczy może te malarze to kogoś się pytali czy mogą, ale na pewno nie mnie. Odkąd mnie Darek zaczął tu przywozić, albo tędy przewozić, czyli jakieś 10 lat wstecz, Św. Lipka zawsze była żółta i w życiu bym nie pomyślała, że może być inaczej. A jest. No jest inaczej. No fakt kilka lat jej chyba nie widziałam, ale żeby od razu tak się zmienić. I nie wiem czy mi się podoba w tej nowej szacie. No ale chodźmy, przejdziemy się kawałek obejrzymy z bliska co tu nawyczyniali. Na dworze zrobiło się naprawdę chłodno, więc nasz spacer nie trwał długo, bo ja nie lubię marznąć. Trwał jednak wystarczająco długo, żeby przyzwyczaić oczy i polubić tę nową Świętą Lipkę. No jak odjeżdżaliśmy to już mi się podobała. Chyba nawet bardziej niż ta żółta, teraz wygląda dostojniej.

Św. Lipka
Św. Lipka
Św. Lipka


 

No i znów wsiadamy do samochodu tylko na kilka minut, bo kolejny przystanek to Reszel, też dawno przeze mnie nie odwiedzany, a od Św. Lipki to dosłownie rzut beretem. No taka byle jaka odległość, a Antosia zdążyła nam usnąć. Ale bardzo nad tym nie ubolewam, bo jest naprawdę zimno. A w takich warunkach, spacerki mi nie służą. Wysiadam tylko z Basią na chwilkę, bo się uparła, że chce zobaczyć zamek z bliska. A jeśli dziecko przejawia chęć, poznawania to nie wolno mu tego utrudniać. Dlatego poświęcę się i opuszczę ciepłe wnętrze samochodu i pójdę z nią oglądać zamczysko, ale tylko na chwilkę.

Św. Lipka
Św. Lipka


 

No teraz to będziemy jechać dłuższy kawałek do naszego, ostatniego już przystanku. Olsztynek, nasz cel, przywitał nas mżawką. Nie rezygnujemy jednak z oględzin, chociaż jest bardzo nieprzyjemnie na dworze. W zamku mieści się szkoła, więc do środka się nie dostaniemy, tym bardziej, że jest niedziela. Ale krótki spacerek wokół, to pomimo niesprzyjającej aury, nawet ja odbędę z ochotą.

Św. Lipka
Św. Lipka
Św. Lipka Św. Lipka Św. Lipka Św. Lipka Św. Lipka Św. Lipka Św. Lipka Św. Lipka Św. Lipka Św. Lipka Św. Lipka Reszel Reszel Reszel Reszel Reszel Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek Olsztynek
Avatar użytkownika
kasia ejsmont Krajtroter 12734 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
2014-02-01 20:51:58

Faktycznie kolorystyka inna. Byłam w Świetej Lipce przed 6 laty.Sanktuarium  było wtedy zdecydowanie w żółtym odcieniu :)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1139907 kilometrów
2014-02-01 20:14:05

A i sa zdjęcia, super :) To zdrówka życzę Wam !

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2014-02-01 20:08:20

Widziałam Świętą Lipkę w poprzednim wydaniu i w obecnym. Obie wersje kolorystyczne są dobre:-) A wasza wycieczka-fajna sprawa.

Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
2014-01-31 09:56:50

Super relacja. Św Lipka dostojna. Ślicznie wygląda. Mimo brzydkiej pogody zdjęcia piękne. Zdrówka dla dzieciaczków. Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
2014-01-29 14:20:44

w tym kolorze Święta Lipka tez "pikno" bo cudowne jest to Sanktuarium Maryjne

ciekawe  rodzinne wyprawy.

 

Karol  

Avatar użytkownika
kasia ejsmont Krajtroter 12734 kilometrów
2014-01-29 13:11:30

Są inne zdjęcia, są, tylko chwilkę to trwa, bo ja z chorymi dziećmi w domu i chwilami nie wszystko jestem wstanie ogarnąć :)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1139907 kilometrów
2014-01-29 12:17:44

Piękna ta Świeta Lipka :) Nie znam żółtej więc dla mnie ok, choć ogrodzenie bym zmieniła z tego pomarańczu. Sama bazylika wygląda elegancko szkoda, że innych zdjęc nie ma z reszty miejsc. Bardzo fajnie, że po drodze jeszcze pozwiedzaliście :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020