Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Katarzyna Jamrozik

Rabko zimowo - pod Maciejową

2012-02-18 - 2012-02-20
2013-12-02 20:08:35
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23952 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Rabka Zdrój > Park Zdrojowy w Rabce > Bacówka na Maciejowej

Było to podczas ferii. Wybraliśmy się do Rabki. Nocleg mieliśmy tuż pod wyciągiem na Maciejową. Trochę pojeździłam na desce, a dzieciaki wytarzały się w śniegu za wszystkie czasy i pozjeżdżały na sankach ile tylko mieli siły by wchodzić pod górkę. Byliśmy także na spacerze po Parku Zdrojowym. Wprawdzie na placach zabaw się zbytnio nie pobawili, ale w zimie taki park także wygląda ciekawie.Ale najfajniejsze z tego wyjazdu było wejście czarnym szlakiem spod wyciągu na Maciejową 852 m n.p.m.. Pod górę to dzieciaki się mocno nastękały. A bo po co wogóle tam idziemy, a że za gorąco, za daleko. Szlak prowadzi początkowo w lesie, gdzie zima i narciarze stworzyli ze ścieżki coś ala tor bobslejowy, rynne. No i te drzewa obciążone czopami śniegu są przepiękne. Gdy doszliśmy do górnej stacji wyciągu mogliśmy zobaczyć całą okolice i pobliskie góry. Podobnie na szczycie przy schronisku, gdzie już dzieciom się trochę spodobało bo się fajnie grzązło w gdzieniegdzie metrowych zaspach. W schronisku obiad i coś ciepłego na rozgrzanie. Szliśmy tam niedługo bo do godziny, w lecie jest pewnie szybciej. Choć zimą chyba jest szybciej idąc w dół. Otóż wzięliśmy dzieciom sanki i jabłuszko. A że ścieżka była jak tor saneczkowy, więc dzieciaki migiem zjechały na dół tą rynną, aż ich nie mogliśmy dogodnić. Miały z tego niesamowitą frajdę i jak tam nie chciały wchodzić to po zjeździe były gotowe jeszcze raz się tam wdrapywać.Podsumowują było miło i nawet my, starzy też mieliśmy frajdę ze zjeżdżenia sobie z górki na jabłuszku.

Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23952 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2013-12-03 09:37:45

Widać,że wszyscy mieliście prawdziwą,zimowa frajdę:-)Wspaniale,że organizujecie takie wspólne,rodzinne wypady. Będzie kiedyś co wspominać. Póki co za oknem u nas nadal pogoda listopadowa,a nie zimowa,więc miło popatrzeć na Wasze wspomnieniowe,białe szaleństwo.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19107 kilometrów
2013-12-03 08:21:33

Fajne wspomnienia

Gorce + zima = :-)

pozdrawiam

p.s. myślę że może i ja znów...

 

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020