Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Katarzyna Jamrozik

Świnoujście - śladem fortów

2013-07-19
2013-11-25 10:14:49
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23952 kilometrów

W Świnoujściu pojechaliśmy w ostatni dzień naszych wakacji w Międzyzdrojach. Dotarliśmy tam najpierw autobusem do przeprawy promowej, no i promem już do Świnoujścia. Dla dzieci już samo przepłynięcie przez kanał było frajdą i oglądanie statków w porcie. Naszym celem było zwiedzenie Fortu Anioła i Fortu Zachodniego. Tak właściwie zabiegał o to Kuba, który już wcześniej o nich czytał i chciał je zobaczyć.Doszliśmy do nich ulicą Jachtową i jak sama nazwa wskazuje jest przy niej port jachtowy, gdzie mogliśmy podziwiać jachty te mniejsze i te duże. Sam fort Anioła jest ciekawy w kształcie rotundy, wzorowany zresztą na Zamku Św. Anioła w Rzymie. Bardzo fajnym pomysłem właściecieli jest stworzona wystawa różnych broni i chełmów, które turyści mogą swobodnie przymierzać, oglądać, dotykać. Odwrotnie niż w każdym innym muzeum, sami wręcz każdego o tym informują. Dla dzieciaków była więc to frajda i namacalne dotknęcie przeszłości.Do kolejnego Fortu Zachodniego mieliśmy kawałek drogi. Ten z kolei fort jest dużo bardziej rozległy. Znajduje się tam Muzeum Historii Twierdzy, gdzie jest zebranych sporo eksponatów militarnych, zdjęć. W zwiedzaniu fortu pomaga dobrze oznaczona ścieżka z kierunkiem zwiedzania. Z betonowego bunku dowodzenia, po którym zostały niestety tylko mury i podłogi można podziwiać panoramę całego obiektu. Podobnie jak w Forcie Anioła i tu jest coś dla dzieci: możliwość kręcenia, obracania, kierowania lufą dział zebranych przed muzeum.

Z Fortów ruszyliśmy wzdłuż portu do plaży dochodząc do charakterystycznego dla tego miasta wiatraka Stawa Młyny. Gonił nas czas do odjazdu pociągu z Międzyzdroji, więc jeszcze tylko przejście przez park, powrót przeprawą promową, autobus i wsiąść do pociągu. Pożegnanie wakacji - do siego roku

Fort wiatrak w Świnoujściu
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23952 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19118 kilometrów
2013-12-02 21:12:48

fajnie sobie pozwiedzaliście,

tych fortów nie widziałem i nad morzem nieczęsto bywam,

a Wasze zdjęcia są naprawdę zachęcające

pozdrawiam

 

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2013-12-01 10:24:46

Kasiu, super wycieczka :) ciekawa, rodzinna i z historią w tle :)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów
2013-11-25 21:10:59

Fajne te forty, dzis jak zatwierdzałam Twoją atrakcję to też miałam okazję się wgłebić :) Super rodzinnie, gratki!

Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
2013-11-25 20:54:17

Super spędziliście wakacje. Fajnie że tak rodzinnie i z wielkim zwiedzaniem Brawo.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020