Widok z Sokolicy, Natalia Tomczyk

Trasa na Sokolicę

2008-10-15
2008-10-15 18:16:08
Avatar użytkownika
Natalia Tomczyk Zapaleniec 456 kilometrów
Sokolica jest najwyższą z góry Pienin Środkowych. Jej wysokość to 747 m.n.p. Atrakcją Sokolicy jest występowanie na jej szczycie sosen reliktowych, z których najstarsze mają po 500 lat.
Trasa rozpoczyna się od Czorsztyna niebieskim szlakiem, przy muzeum Parku Narodowego i bacówce. Trwa ponad 4 godziny. Początkowo wiedzie przez pastwiska, łąki. Stopniowo jednak wchodzi się w las. Idąć niebieskim szlakiem dochodzi się do przełęczy Szopka mijając wcześniej Trzy Kopce. Jest to skrzyżowanie szlaku niebieskiego i żółtego. Tutaj już szlak prowadzi stromo na Trzy Korony. Jednakże kolejka do kasy jest długa więc mijamy ten szczyt i ruszamy dalej. Następnie szlak prowadzi w dół na Siodło oraz do przełęczy Sosnów. Po 4 godzinach marszu dociera się na Sokolicę.
Trasa jest dość przyjemna, praktycznie ciągle w lesie także na upały idealnie. Dodatkową "atrakcją" szkalu jest to że po zejściu z Trzech Koron prowadzi on raz pod górkę raz z górki. Dla niektóych było to dość denerwujące 🙂
Niebieski szlak do Przełęczy Szopka Sosna reliktowa na Sokolicy Trasa na Sokolicę Biskupin
Avatar użytkownika
Natalia Tomczyk Zapaleniec 456 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Grzegorz Binkiewicz Krajtroter 8728 kilometrów
2008-10-17 14:57:23
Widoki są super .. ja bylem w tym roku i jest wyczapiscie 🙂 ... ogolnie na tyle szczescia mielismy iz poszlismy po 3 dniach deszczow i poszlismy w pierwszy bezdeszczowy dzień ... i szczesciem bylo to iż jak doszlismy tam na 6-ą rano gdzie nikogo na szlakach jeszcze nie bylo ani na sokolicy również (wyruszyliśmy z Krościenka n/D) ... mielismy mgłę unoszącą się nad Dunajcem ... no widok przepiękny po prostu ... (niestety nie wiem czy można do kogos wycieczki dorzucic fotki 🙂 ... bo bym podrzucil moze troszke 🙂 a nie chce wycieczki powtarzac 🙂
Avatar użytkownika
Ola Dzitkowska Krajtroter 5993 kilometrów
2008-10-16 12:26:16
Niezły widok z tej Sokolicy, chyba się wybiorę 🙂
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021