Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Koźmin Wielkopolski, kasia ejsmont

Zwiedzamy Wielkopolskę

2013-05-03
2013-10-23 21:52:29
Avatar użytkownika
kasia ejsmont Krajtroter 12734 kilometrów

Tam gdzie zaczęła się Polska

 

Dzień trzeci

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Koźmin Wielkopolski > Gołuchów

Trzeci dzień wycieczki od rana z deszczem. Dziś już nie ma nadziei na lepszą pogodę. No może mała, maleńka iskierka się tli. Bo przecież będziemy się oddalać od Poznania, więc istnieje cień szansy, że na którymś przystanku nie będzie padać.Koźmin Wielkopolski
Koźmin Wielkopolski

Pierwszy przystanek dzisiejszego dnia to Koźmin Wielkopolski. Pada. Nie ma szans na szwendanie, tylko króciutki spacer pod parasolem, bo wokół zamku kałuże dzieci kuszą, a ich obuwie do tej zabawy się nie nadaje. Zdjęcia Koźmina, które oglądałam wcześniej w internecie zapraszały do odwiedzenia tego miejsca. Zrobione w pełnym słońcu, pięknie eksponowały jasny budynek na tle błękitnego nieba i kontrastującą z nim czerwoną wieżę. Pogoda ma ogromne znaczenie w postrzeganiu otoczenia. Dzisiaj niestety wszystko tonie w szarościach i nie robi zbyt dobrego wrażenia. Widoki są raczej przygnębiające, a i temperatura powietrza sugeruje raczej by się gdzieś schować. Więc po naprawdę krótkim spacerku uciekamy do samochodu i podkręcamy ogrzewanie.

Koźmin Wielkopolski
Koźmin Wielkopolski
Koźmin Wielkopolski


Następny przystanek Gołuchów. Pada. Nie odpuszczamy jednak sobie. Trzeba wykorzystać czas wolny który nam się trafił i zobaczyć co się da. A poza tym nie wiadomo kiedy znowu zabłądzimy w rejony Wielkopolski. Ten wyjazd planowaliśmy ze dwa lata, bo w te rejony jakoś zupełnie nam było nie po drodze. Myślę więc, że nie prędko ponownie się tu wybierzemy.

Gołuchów w strugach deszczu zrobił na mnie jednak bardzo fajne wrażenie. Wiosenny deszcz budzi przyrodę i w parku okalającym zamek cała szata roślinna rosła na naszych oczach, niemalże słychać było jak pękają kolejne pąki, a źdźbła trawy strzelają w górę. Ukryci pod drzewem napawaliśmy się przez chwilę tą magiczną porą, ale tylko przez chwilkę, bo dzieci zdaje się nie czuły tego klimatu. Za to poczuły wodospad zimnych kropli z drzewa któremu się trąca gałęzie. A ponieważ spędziliśmy w parku już ponad godzinę i chmury nad naszymi głowami przybrały kolor ołowiu, co zwiastowało, że dzisiejsze niebo jeszcze nie postawiło kropki nad dzisiejszym deszczem, postanowiliśmy w tym miejscu zakończyć naszą przygodę w Wielkopolsce.

Koźmin Wielkopolski
Koźmin Wielkopolski


Pakujemy się do samochodu i wracamy do domu. Jak się uda, to jeszcze wieczorkiem zdążymy odpocząć po długim weekendzie.

Koźmin Wielkopolski
Koźmin Wielkopolski
Koźmin Wielkopolski Koźmin Wielkopolski Koźmin Wielkopolski Gołuchów Gołuchów Gołuchów Gołuchów Gołuchów Gołuchów Gołuchów Gołuchów Gołuchów Gołuchów Gołuchów Gołuchów Gołuchów Gołuchów Gołuchów Gołuchów Gołuchów Gołuchów Gołuchów Gołuchów
Avatar użytkownika
kasia ejsmont Krajtroter 12734 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2013-10-26 18:53:20

[cytuj autor='Karol Barsolis']Super Kasiu ( 5 ) moje  okolice i moje  wielokrotne  wyprawy w celu propagowania Wlkp. Wlkp. to poczatek Polskiej Panstwowosci   . szkoda ze inni ( z forum )  tego nie znaja  . Nie byli  ( wiekszosc)  nigdy w Kozminie  , Borek Wlkp. , Jarocin ,Krotoszyn , Dolsk , Krotoszyn , Ostrow Wlkp. Czempin ,   Jest tam tyle zabytkow, sladow historycznych , że az zal ze ONI o tym nie maja  zielonego pojecia.   Karol Barsolis Poznan    Kocham swoj region ( Wlkp)  oraz  Dolny Slask     [/cytuj]

Karolu - Piewco Dolnego Śląska i Wielkopolski! Z ogromną przyjemnością zaglądam do relacji i opisów miejsc w których nigdy nie byłam, albo byłam dawno temu. Miejsca te są przeze mnie  zapamiętane i napewno będąc w okolicy chetnie je odwiedzę.Opisuj, przedstawiaj, zachęcaj, propaguj, czyli rób nadal to co robisz cały czas, a my bedziemy korzystali z tego, bo przecież temu służą PSz.

Pozdrawiam ciepło i serdecznie :-)

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2013-10-26 18:47:06

W Gołuchowie byłam wiele lat temu i nie wiem czy dobrze kojarzę. Jeśli się mylę proszę o sprostowanie. Czy Zamek otacza bardzo duży park dendrologiczny?Jeden z większych w Polsce?A niedaleko Muzeum Leśnictwa z Pokazową Zagrodą Zwierząt?

Szkoda, że nie opisałaś zdjęć. Rozumiem, że zamek to zamek w Gołuchowie, ale są też inne obiekty które aż się proszą o tytuł.

Miejsce piękne z bogatą historią. Interesująca wyprawa. Piątaka już wręczyłam. Pozdrawiam :-)

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
2013-10-24 20:55:43

Super Kasiu ( 5 )

moje  okolice i moje  wielokrotne  wyprawy w celu propagowania Wlkp.

Wlkp. to poczatek Polskiej Panstwowosci   .

szkoda ze inni ( z forum )  tego nie znaja  .

Nie byli  ( wiekszosc)  nigdy w Kozminie  , Borek Wlkp. , Jarocin ,Krotoszyn , Dolsk , Krotoszyn , Ostrow Wlkp. Czempin ,  

Jest tam tyle zabytkow, sladow historycznych ,

że az zal ze ONI o tym nie maja  zielonego pojecia.

 

Karol Barsolis Poznan 

 

Kocham swoj region ( Wlkp)  oraz  Dolny Slask

 

 

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
2013-10-24 16:06:28

[cytuj autor=' Danusia']Ciekawe,nieznane mi miejsca. [/cytuj]

Też niestety niewiele znam Wielkopolskę , fajna wycieczka Kasiu :)

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47169 kilometrów
2013-10-24 12:10:15

Szkoda że pogoda Wam nie dopisała. Byłem w Gołuchowie w słoneczny dzień i naprawdę jest tam co zwiedzać.

Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
2013-10-24 08:16:29

Super, nawet pogoda nie przeszkodziła wam zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Dzięki Tobie możemy je poznać. Mimo deszczu zdjęcia na piąteczkę. 

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19183 kilometrów
2013-10-24 08:14:36

[cytuj autor=' Danusia']Ciekawe,nieznane mi miejsca. [/cytuj]

i mnie również

ładne, wbrew pogodzie

pozdrawiam

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2013-10-24 06:32:11

Ciekawe,nieznane mi miejsca.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020