Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Widok na Trzy Korony, Natalia Tomczyk

Spływ Dunajcem

2008-10-15
2008-10-15 17:08:53
Avatar użytkownika
Natalia Tomczyk Zapaleniec 456 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Szczawnica > Sromowce Wyżne > Sokolica w Pieninach
Spływ Przełomem Dunajca rozpoczyna się w Sromowcach-Kątach w przystani flisackiej. Trasa liczy 18 kilometrów i trwa ok 2,5 godziny po czym kończy się w Szczawnicy. Spływ odbywa się w dziesięcioosobowych łódkach. Na początku nurt jest spokojny a trasa w miarę prosta. Jedną z atrakcji widzianych w trakcie spływu jest stara wieś po Słowackiej stranie Czerwony Klasztor, do którego prowadzi most zawieszony nad Dunajcem. Początkiem przełomu jest podnuże Trzech Koron. W tym momencie nurt zaczyna być co raz szybszy oraz zaczynają się zakręty na rzece. Następnie Dunajec mija kolejno góry Klejową i Holicę. W zboczu Holicy wznoszą się skałki Siedmiu Mnichów. Tuż przed Sokolicą można zauważyć ujście Pienińskiego Potoku. Po gwałtownym zakolu po prawej stronie widać przejście graniczne Polsko-Słowackie dla pieszych i rowerzystów a następnie powoli zakończenie trasy i przystanek w Szczawnicy.
Trasa Przełomu jest ogólnie ciekawa ale według mnie pierwszy jej etap jest troszkę nudny. Prawdziwe widoki rozpoczynają się dopiero po około godzinie od startu, u podnuża Trzech Koron. Jednakże dłużący sie troszkę czas umilają flisacy kawałami o teściowej czy zagadkami 🙂 oczywiście trasę polecam 🙂
Widok na Sokolicę Spływ Dunajcem
Avatar użytkownika
Natalia Tomczyk Zapaleniec 456 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
JÓZEF Krajtroter 2080 kilometrów
2008-10-17 22:43:55
Spływ Dunajcem zaliczyłem już kilkanaście razy ... i wystarczy.Polecam za to spojrzeć na Przełom z drogi po słowackiej stronie. Wrażenia nie mniej ciekawe niż z łódki! :P
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2008-10-15 17:45:24
Ciekawa wycieczka,ale cena trochę odstraszająca!Oczywiście jest frajda płynąć Dunajcem z rozgadanym fliskiem,niezapomniane chwile.Podczas mojej zeszłorocznej wycieczki w Pieniny było do wyboru Trzy Korony,lub spływ i wybrałam góry.Widoki niedoopisania,Dunajec jak cienki sznureczek z maleńkimi łódeczkami :-),pola pasiaste ,zielone okolice,ach można by tak klachać bez końca :-)
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020