Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Ania

Baranowice koło Żor

2008-10-14
2008-10-14 23:45:36
Avatar użytkownika
Ania Krajtroter 3819 kilometrów
To miała być wyprawa na grzyby ale z powodu długich poszukiwań i marnych efektów grzyboranie przerodziło się w zwiedzanie. Obok lasu w Baranowicach zajrzeliśmy nad staw tzw. Gaganiec.Tu łapaliśmy chyba ostatnie ciepłe promyki słońca i zrobiliśmy sobie mały piknik, dzieci uwielbiają jeść na świeżym powietrzu. Potem podjechalismy do Pałacu i Parku w Baranowicach. Niestety obiekt jest dość mocno zaniedbany ale widać już powolne prace nad odrestaurowaniem tego miejsca.Z czego bardzo się cieszymybo i miejsce i sam Pałac jest ciekawe i warte zwiedzenia. W parku można podziwiać stare drzewa albo spotkać zaskrońca ( nas nieżle przestraszył ).Od północnej strony znajdują ię pozostałości po murach i brama prowadząca do pałacu. Jestem ciekawa jak to miejsce będzie wyglądać po remoncie mam nadzieję że odzyska dawny urok i przyciągnie turystów w ten zaciszny i pełny zieleni zakątek.
Baranowice koło Żor
Avatar użytkownika
Ania Krajtroter 3819 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2008-10-15 09:20:59
Dokładnie!Niech się wezmą za remont,bo takich pięknych miejsc w Polsce jest więcej,które niszczeją i nikt się tym bardzo nie przejmuje...,szkoda słów!Inne kraje potrafią zadbać o dzidzictwo,Polska jeszcze kuleje...
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020