Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Ukryty Mur, Ela

Bobrowe Skały

2013-09-08
2013-09-09 20:10:08
Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów

Uroki skałek wspinaczkowych, nie tylko dla "skałkołazów"🙂

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Piechowice

Do zobaczenia tych urokliwych skałek namawiał mnie znajomy "skałkołazik". Więc postanowiliśmy z dzieciakmi wybrać się w niedziele. Pogoda dopisała. Ale żeby nie było za łatwo podjeliśmy decyzję że idziemy dłuższą trasą od Piechowic a dokładniej Górzyńca. Wąską drogą dojeżdżamy do pętli autobusowej, tam zostawiamy auto i zgodnie ze strzałką wyruszamy ostro pod górkę. Za torami kolejna strzałka z napisem Bobrowe Skały czas przejścia 1,20min. Uśmiechnięci ruszamy polną drogą i jakie było nasze zdziwienie gdy droga zaczeła się rozwidlać a tu zero szlaku, znaku czegokolwiek. Według mapy mamy iść do góry. To idziemy przez łąkę blisko murków oporowych, ale czym dalej w las tym więcej drzew. A tu kolejny ból, droga rozwidla się na trzy kolejne a znaku ani widu. Dzwonimy do znajomego łazika i kolejne rozczarowanie nie może nam pomóc bo akurat nie zna tej trasy. HMM. Doradza nam zejść do pętli i pójść zobaczyć Wodospad Kropelke, a na skałki wejść od strony Piastowa. Po któtkim namyśle tak robimy.Schodzimy z nietęgimi minami, rozczarowani zaniedbaniem i brakiem oznaczeń. Ale dobrze chociaż że droga do wodospadu dobrze oznaczona, więc znajdujemy to miejsce bez problemu. Wodospad Kropelka okazał się uroczym miejscem. Znajduje się on na rzece Mała Kamienna, ma 2 m wysokości i około 6 metrów długości. Woda czysta więc oczywiście okazja do zamoczenia nóg. Odpoczywamy chwilkę, posilamy się, robimy fotki i ruszamy do Piastowa.I tu czeka na nas niespodzianka, bo przy głównej drodze, koło transformatora, czeka na nas znajomy "skałkołazik". Żal mu się chyba zrobiło nas, albo obawiał się że, znowu nie znajdziemy drogi. Więc przyjechał ze wsparciem i super bo szczerze mówiąc, kolejny brak oznakowania, a z głównej drogi trzeba było zjechać kawałek w lasek. Ale udało się i docieramy do Bobrowych Skał.

Pierwsze wrażenie Titanic i odrazu wyobraźnia pracuje i widzimy scene na dziobie statku. Ale pech prześladuje nas dalej. Bo po dotarciu okazło się że wymieniają barierki ochronne i jest zakaz wejścia na punkt widokowy. Ale zakazy są po to żeby je łamać, takie padło hasło i weszlismy. najpierw na Okap a potem po metalowych schodach na Okręt. Widok śliczny na całe Karkonosze. Słoneczko przyświecało więc nic, tylko siedzieć i podziwiać.

Murek oporowy

Ale jak długo można siedzieć. Po odpoczynku część ekipy poszła na dalsze zwiedzanie, czyli wchodzenie wszędzie tam gdzie się da wejść. A czym trudniej tym przyjemniej. A ci co się bali (czyli ja🙂)zostało sobie na dole i podziwiało z drżeniem serca wyczyny wchodzących. Ważne że zabawa się udała a dzieciaki zadowolone. Z tego co zauważyłam to najwięcej zabawy miał "skałkołazik". A dzieciaki były pretekstem 🙂. Po zdobyciu wszytkiego co się dało zdobyć, obeszliśmy skałki dookoła. Szkoda tylko że trzeba było się przedzierać przez krzaki jeżyn, ale niema tego złego co by na dobre nie wyszło objedliśmy się ich trochę🙂.W czasie tej wędrówki dowiedziałąm się że cały kompleks ma swoje nazwy w zależnośći od punktów. I tak można tu zobaczyć :Bobrową, Okap, Okręt, Palec, Masale, Klocki, Wieże, Ukryty Mur, Podkowę, Tablicę i Iskandera. Jeden problem nic nie jest opisane i samemu w drodze dedukcji odgadnąć trzeba, która część jak się nazywa. Skałki bardzo fajne, ustawione są nawet ławki, przygotowane miejsce na ognisko, ale brakuje tablic informacyjnych o nich. W drodze powrotnej nazbieraliśmy jeżyn i były bułeczki drożdżowe na kolacje🙂 Pychotka.

Mam nadzieję że jak następnym razem odwiedzę Bobrowe Skały, punkty widowkowe bedą już gotowe, i znajdę też tablice z opisanymi nazwami. I pomimo tych braków miejsce jest urocze, ciche, mało turystów i zachęca do odpoczynku.

Okręt Wodospad Kropelka Iskander Tablica Palec Bobrowe Skały Podkowa Okap Moja ekipa Wieża Masala Klocki Panorama w Górzyńcu
Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2013-09-11 23:04:56

Rzeczywiście Elu, przypomina Titanica. Super miejsce , świetna wędrówka:)

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2013-09-11 11:22:11

Piękne miejsce, fajne skałki. Lubię takie wędrówki.

Avatar użytkownika
Catewa Krajtroter 4951 kilometrów
2013-09-10 12:17:02

Uśmiałam się szczerze czytając twoją relację, myśle że dzięki tym wszystkim trudnościom wspomnienia z tej wycieczki pozostaną z toba na długo. Udało Ci się zbudowac nawet atmosferę grozy;) brak znaków, rozwidlająca się droga. Wspaniała wędrówka. Pozdrawiam!

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2013-09-10 11:30:57

Z taką ekipą Elu, to można iść nawet na koniec świata ! Dla mnie ekstra!!!

Świetna przygoda, piękne skałki, super widoki! Nie byłam, żałuję, mam nadzieję nadrobić zaległości.

Pozdrawiam Ciebie i wszystkich skałołazów :-)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów
2013-09-10 08:55:01

Super wyprawa i świetne miejsce, dzieci najważniejsze, więc dobrze, że to na dzieci nie musisz narzekac :)

Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
2013-09-10 08:16:09

Dzięki za miłe słowa. Mogę na wielę rzeczy narzekać, ale nie na dzieciaki. Te udały mi się wyjątkowo:). HA HA 

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2013-09-10 08:14:10

Skałkowy okręt i inne twory jest naprawdę niesamowity. Świetny wypad Elu,a i ekipa,jak widać,przednia:-)Super.

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46652 kilometrów
2013-09-10 07:49:44

Bardzo podziwiam Wasze wędrówki. Masz świetną ekipe. Uwielbiam takie skałki .

Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
2013-09-09 23:44:18

Elu super skałki widzieliśmy je ostatnio w drodze na Szrenice piękna wycieczka też musimy tam zawitać pozdrawiamy.

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
2013-09-09 21:40:22

pieknie Elu powedrowalas . mlodziez fajnie  sie  bawila jak widac. brawo ,brawo . 

 

Pozdrawiam karol 

 

Ps.

w Piechowicach bylem ostanio kilka razy .

Ostatnio edytowany: 2013-09-09 21:41

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020