Niedzielne Zwiedzanie Tyskiej Fabryki Fiata

Nieoczekiwana zmiana planów dobrze spędzonej niedzieli…

Wczorajsza niedziela była wprost wymarzona na wycieczkę, więc rano- odbyliśmy burzę mózgów- w którym kierunku się udajemy.Bo może do …Chudowa- gdzie Kozacy, czy do Wygiełzowa na Festiwal Muzyki Organowej, a może do Krakowa który opanowały rzesze jamników? Zdecydowaliśmy się odwiedzić Tenczynek niedaleko Krakowa, również bogaty w imprezy.

Jedzonko spakowane, planiki i mapki też- ruszamy w drogę. Tuż za Tychami – na wysokości Tyskiej Fabryki Fiata, widzimy coraz więcej samochodów parkujących na poboczu drogi. Pytamy przechodzących obok ludzi i dowiadujemy się, że jest dzisiaj zorganizowany Rodzinny Dzień Fiata. Czyli krótko mówiąc- Fabryka stoi otworem dla wszystkich zwiedzających. Plus festyn, dobra zabawa i smaczne jedzenie!Następuje natychmiastowa korekta planów i zamiast Tenczynka- idziemy zobaczyć tereny Fabryki Samochodów Fiat w Tychach.

Hale produkcyjne i ogromne obszary między nimi - zmieniły się w wielki festyn rodzinny. Mieliśmy okazję nie tylko zwiedzić hale montażu samochodów, czy zapoznać się z procesem produkcji. Oglądaliśmy również ekspozycję wszystkich modeli oferowanych przez grupę Fiata, a więc modele dostawcze Fiat Profesional (także w najbogatszych wersjach do przewozu osób) oraz osobowe Fiaty, Alfy Romeo, Lancie, Jeepy, a nawet Ferrari i Maserati. Z kierownicą z prawej i lewej strony.

Poza tym, piknikową atmosferę podkręcały występy Ani Wyszkonii, Janusza Radka i Golec Orkiestry. Było wspaniale! Doskonała zabawa dla dużych i małych fanów motoryzacji. Można było brać udział w różnego rodzaju konkursach i zawodach, spróbować sił w jeździe slalomem. Zajrzeć do prezentowanych samochodów, a nawet usiąść w fotelu za kierownicą. Stragany dość licznie usytuowane przy wewnętrznych drogach Fabryki- oferowały szaszłyki, kiełbasy i mnóstwo łakoci.

Część traktu przygotowana była dla dzieci- dmuchane zamki, mnóstwo piłek, lotki, hokej na trawie a między tym sympatyczni klauni- zachęcali dzieci do wspólnej zabawy.

Mimo, że Fabryka Fiata jest tak blisko- byłam tam po raz pierwszy. I nie żałuję tak spędzonej niedzieli i zmiany planów!Jak się okazało, udział festynie i oglądanie poszczególnych etapów produkcji tego popularnego samochodu, był fantastycznym pomysłem.

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Odwiedzone miejsca

niedziela, 2013-09-08

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

2013-09-12 18:06:24

Tak, tak Mokunko. Takie okazje nieczęsto się zdarzają. A do Tenczynka pojadę następnym razem.

Pozdrawiam :-)

2013-09-11 23:07:04

No proszę Danusiu, nie trzeba daleko szukać! Fajna ciekawostka industrialna. Super, że nam opisałaś i obfociłaś wszystko dokładnie:)

2013-09-10 11:13:53

Dziękuję za odwiedziny mojej strony! Takie nieplanowane wyjazdy  mają sporo uroku. A kolejna możliwość odwiedzenia tego miejsca może za rok. Chociaż kto  wie jak to będzie z tą fabryką...?

Pozdrawiam serdecznie :-)

2013-09-09 23:39:25

HE HE super wycieczka motoryzacyjna niezawsze jest taka okazja ale widać się udało :)))

2013-09-09 20:54:17

Bardzo ciekawa impreza i udany dzień.

Ela
2013-09-09 20:03:34

Dla mnie bomba, rewelacja. Tylko pozazdraszczać można takiej wycieczki i zwiedzania. Każda wyprawa ma swój urok. Świetne zdjęcia. 

2013-09-09 19:47:50

Aniu! Wycieczka połączona ze zwiedzaniem zakładów też może być ciekawa. Pomyślałam sobie, że skoro zwiedza się kopalnie, sztolnie czy huty , to dlaczego nie opisać miejsca gdzie produkuje się autka!?

Masz rację Danusiu! Takie miejsce jest ulubione przez wszystkich chyba mężczyzn. Widząc auta w częściach- mój małżonek usiłował mi na dodatek objasniać szczegółowe zasady działania ...

Dziękuję Wam za lekturę i pozdrawiam :-)

2013-09-09 19:31:00

Hehe, super pomysł na wycieczkę :)

2013-09-09 18:57:05

Oooo,kochana,taka wycieczka to obiekt marzeń mojego męża. Suuuper!

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: