Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Muzeum Papiernictwa, Anna Piernikarczyk

Duszniki-Zdrój

2013-08-06
2013-09-05 10:14:45
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Długi spacer rodzinny po pięknych Dusznikach

Nasze podróże możesz wygodnie przeczytać na naszym nowym blogu. Na chwilę obecną nie ma tam komentarzy i ocen, ale pracujemy nad tym :)
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Duszniki Zdrój > Park Zdrojowy > Rynek > Muzeum Papiernictwa

Podczas wycieczki po Kotlinie Kłodzkiej kilka razy przejeżdżaliśmy przez Duszniki, pod przepięknym Muzeum Papiernictwa, i myslałam, że to główna żeby nie powiedzieć jedyna atrakcja w Dusznikach, ale się pomyliłam. Zjeżdżając z Zieleńca zatrzymaliśmy się w Dusznikach na dłużej i okzało się, że to kolejne piękne zdrojowe miasto w tym rejonie.Rozpoczęliśmy od Rynku, który jest bardzo ładny i kolorowy, stoi na nim figura Mryjna i pręgierz, jest tez fontanna. Zaraz obok jest zabytkowy kościół z ciekawostką wewnatrz, znajduje się tu bowiem bardzo oryginalna ambona w kształcie wieloryba.

Duszniki Zdrój - Muzeum Papiernictwa
Duszniki Zdrój - Muzeum Papiernictwa

Upał był niemożliwy, więc każdy krok w słońcu to udręka, dlatego co chwila trzeba było kupować coś do picia no i każda fontanna to postój, przy tej na Rynku, podczas krążenia, kilka razy nawet się zatrzymywaliśmy 🙂

Potem udaliśmy się do Parku Zdrojowego, gdzie kasztanowa aleja Chopina prowadzi do Dworku Fryderyka Chopina, w którym w 1826 roku kompozytor dał pierwszy publiczny, zagraniczny koncert. Od 1946 roku odbywają się tu koncerty największych wirtuozów fortepianu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego.

Muzeum Papiernictwa - Duszniki Zdrój
Duszniki Zdrój
Duszniki Zdrój


Dalej piękny park zdrojowy prowadzi do Pijalni Wód Mineralnych z I połowy XIX wieku. Mieszczą się tu ujęcia Pieniawy Chopina oraz Jana Kazimierza. W Parku stoi też Kolorowa Fontanna, która cały dzień raczy turystów i kuracjuszy wysokim orzeźwiającym strumieniem wody, a w sezonie dodatkowo wieczorem odbywają się pokazy z kolorowymi światłami i muzyką. Niestety nie doczekliśmy tego spektaklu.

Na koniec zostawiliśmy sobie Muzeum Papiernictwa, ale obeszłam je tylko dokoła, gdzie się udało, bo dzieci były padnięte i nie chciałam ich męczyć zwiedzaniem.

Duszniki Zdrój
Duszniki Zdrój


Duszniki Zdrój - Rynek Duszniki Zdrój pręgierz Rynek Duszniki Zdrój Rynek w Dusznikach Zdroju Duszniki Zdrój Duszniki Zdrój - Kościół Duszniki Zdrój Duszniki Zdrój - ambona w kształcie wieloryba Duszniki Zdrój Duszniki Zdrój Duszniki Zdrój Duszniki Zdrój Park Zdrojowy Dworek Chopina Duszniki Zdrój Duszniki Zdrój - Dwór Chopina Duszniki Zdrój - Pieniawa Duszniki Zdrój - Pijalnia Duszniki Zdrój - fontanna
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
2013-09-06 19:39:33

Ładne uzdrowisko oj dawno dawno się tam nie było ładne fotkii jak zawsze pozdrawiamy.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów
2013-09-05 20:06:36

Dziękuję :) Danusiu, ja też żałuję, lubię trochę takie rózne starocie, dawne przemysły, ale w rodzinie trochę jestem w tym osamotniona :) Więc jak mi się uda naciągnąć to fajnie, ale nie nalegam, bo i tak bardzo dużo pozwiedzaliśmy w tym roku :)

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2013-09-05 19:43:38

Zdjęcia jak zawsze rewelacja. Duszniki ładne nigdy nie miałem okazji ich zwiwdzić

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2013-09-05 14:47:06

Duszniki -piękna miejscowość. Pojechaliśmy tam odwiedzając także inne zdrojowe miasteczka: Lądek,Kudowę i Polanicę.Podobnie jak Ty Aniu,Muzeum Papiernictwa widzieliśmy tylko z zewnątrz,a to dlatego,że już ,niestety, je zamykano.Żałuję bardzo.

Ostatnio edytowany: 2013-09-05 14:47

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
2013-09-05 11:51:06

Duszniki sa ładne i ciekawe .mają cos z Kiepury i Ady Sari , Kaczynskiego B. 

No i  te  ciekawe  muzeum papiernictwa  .

 

Pozdrawiam karol 

PS.

szkoda ze wiekszosc ludzi ( nawet turystow) smiga do Czech przejeżdajac  przez  Duszniki  tak jak  smigaja przez  Zabkowice śl.

 

 

 

 

 

 

 

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020