Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Danusia

W Dolinie Charlotty

2013-08-25
2013-09-01 11:11:29
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

Strzelinko,Gałęzinowo,Zamełowo

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Dolina Charlotty > Słupsk > Dolina Charlotty

W słoneczną sierpniową niedzielę wybraliśmy się do oddalonej od Słupska o ok.10km Doliny Charlotty. W ciągu ostatnich kilku lat miejsce to zlokalizowane za wsią Gałęzinowo stało się swoistym centrum rozrywki i rekreacji oraz ulubionym miejscem spacerów słupszczan. Centrum to postało z inicjatywy prywatnej na terenach wokół dawnego młyna na rzece Słupi i nieustannie się rozbudowuje. Na terenie doliny znajduje się piękna,zbudowana metodą szachulcową restauracja "Gościniec Charlotta" oraz eksluzywny hotel i domek goścnny na wyspie-Rybaczówka. Na zagospodarowanych stawach jest możliwość łowienia ryb,pływania kajakiem lub rowerem wodnym,spacerowania wokól Jeziora Zamełowskiego. W lesie nad jeziorem zbudowano imponujący Park Linowy.Niedaleko wygospodarowano miejsce na Fokarium, w którym o określonych godzinach odbywają się pokazy karmienia i tresury fok.( wstęp płatny). W specjalnym pomieszczeniu można też obserwować foki pływające pod wodą. Obok jest Foczy Bar, padok i stajnie,można więc posilić się,a potem wykupić sobie przejażdżkę konną. Nieco dalej jest ekspozycja orginalnych jurt mongolskich( tym razem była zamknięta,więc fotek brak.) oraz ZOO z Ogrodem Bajek dla dzieci. Zoo dopiero powstaje,ale już na jego terenie można zobaczyć sporo okazów fauny z żubrami na czele. W Ogrodzie Bajek dzieci oprócz oglądania zwierzątek mogą słuchać znanych i lubianych bajek.np przy stanowisku nutrii są figurki Calineczki i Księcia Elfów i w tle słychać treść baśni o Calineczce. Jest też Gabinet Luster i szereg wyrzeźbionych w drewnie kolorowych,bajkowych figurek. Dalej znajdują się woliery z dzikim ptactwem np.sowy pójdźki,puchacze,kruki,sowy uszate,orły i inne drapieżniki. Przy okazji wspomnę,że funkcjonuje tu także rehabilitacja chorych ptaków drapieżnych. Cennymi okazami w Zoo są żubry,jest to jedyna taka ostoja żubra na Pomorzu Środkowym. Ciekawe są osiołki,a zwłaszcza bardzo rzadka rasa osła Baudet du Poitou oraz makaki,gibbony,pawie,papugi i inne. Na sztucznych wyspach mieszkają swobodnie lemury i ptactwo wodne. Oczywiście można je oglądać z daleka,z brzegu.Ale atrakcją jest możliwość wykupienia przejażdżki specjalnym promem,który cumuje przy brzegu wyspy i każdy może wejść na wyspę z bliska oglądając zwierzaki. Jedną z nawiekszych atrakcji Doliny Charlotty jest ogromny, otwarty amfiteatr,w którym od kilku lat odbywają się coraz głośniejsze nie tylko w Polsce ,ale także za granicą koncerty Legend Rocka. Koncertowały tu między innymi takie sławy jak Alice Cooper,Paul Young, Zucherro,Carlos Santana John Mayall,( w tym roku!),Uriah Heep,muzycy z formacji The Doors,Maggie Reilly,The Animals,Bonnie Tyler,Nazareth,Samantha Fox i wielu innych. Dolina Charlotty to świetne miejsce na rodzinną rozrywkę i wypoczynek. Każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie.Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
2013-09-01 21:19:38

Fajnie tam nie można się nudzić jest ciekawie :)))

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46816 kilometrów
2013-09-01 20:22:39

Cudowne miejsce na odpoczynek.

Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
2013-09-01 19:06:24

To miejsce to bajka w Ogrodzie Bajek. To jak zaklęta magia w ślicznym otoczeniu. Pięknie. Śliczne zdjęcia.

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2013-09-01 18:24:33

Ładne magiczne miejsce, ciekawie przedstawione. Piękne szachulcowe domki i jeziorka wśród zieleni ... hm ... bajka! Pozdrawiam :-)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126700 kilometrów
2013-09-01 14:27:34

Bardzo fajne miejsce, cudny zakątek :)

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2013-09-01 12:32:29

Danusiu cudne i urokliwe miejsce pokazałaś. Dolina Charlotty bardzo mi się spodobała, fajna sprawa, fajnie można spędzić czas, dla całej rodziny coś się znajdzie. A na domiar tego wszystkiego  cisza, spokój, las i woda.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020