Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Zamek Komorowskich, Ola Dzitkowska

Karczma Rzym - Sucha Beskidzka

2008-10-01
2008-10-01 15:39:38
Avatar użytkownika
Ola Dzitkowska Krajtroter 5993 kilometrów
"......Siedzą, piją, lulki palą, tańce, hulanki , swawole, ledwie karczmy nie rozwalą......"
Ta KARCZMA RZYM się nazywa, czyli Sucha Beskidzka.
Któż z nas nie pamięta na pamięć wyrytego wiersza ze szkoły podstawowej „...siedzą, piją, lulki palą....”.
Karczma Rzym – ciekawe miejsce na niedzielna wycieczkę. Choć Sucha Beskidzka nie należy do wielkich miast, warto tu wstąpić.
Oprócz Karczmy jest tu jeszcze zabytek godny zwiedzenia, to Zamek Komorowskich – obecnie hotel i restauracja „Kasper Suski” oraz siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury, dalej przy zamku piękny park krajobrazowy, ciekawe rzeźby drewniane zamieszczone w parku, stawy z rybami , armaty 🙂

Park obok ząmku Sztuczny staw w parku mostek w parku Rzeźby Zamek z góry Miniaturka zamku umieszczona w centrum Suchej Karczma Rzym - Sucha Beskidzka Karczma Rzym
Avatar użytkownika
Ola Dzitkowska Krajtroter 5993 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2008-10-04 19:58:32
Karczma Rzym pochodzi z XVIII wieku,była miejscem dobijania targów i opijania interesów,gdyż w dawnej Suchej Beskidzkiej handlowano końmi.Prawdopodobnie to tą karczmą zainspirowany był Adam Mickiewicz,pisząc balladę o Pani Twardowskiej,legenda Twardowskiego jest tu pieczołowicie kultywowana.A w zamku straszy duch "Srogiej Pani",dawnej właścicielki ziemskiej,która zasłynęła w okolicy swoim surowym charakterem.
Avatar użytkownika
Agnieszka Zapaleniec 638 kilometrów
2008-10-01 18:56:17
Byłam tam niedawno i polecam każdemu kto będzie w okolicy. Bardzo dobre jedzenie:)
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020