Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Kopalnia soli, Sylwia Tomaszewska

Południowy urok Polski

2013-05-04 - 2013-05-07
2013-06-11 19:08:19
Sylwia Tomaszewska Wędrowiec 200 kilometrów

Wspaniała wycieczka po tym co Polska ma najpiękniejsze: góry, lasy, rzeki , zabytki architektury. Zachęcam gorąco do odwiedzenia tych pięknych miejsc osobiscie a nie tylko na monitorach naszych komputerów . Napewno nie pożałujecie.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Ojcowski Park. Ujrzeliśmy tam takie miejsca jak: grota Łokietka, źródełko miłości, zamek w Pieskowej Skale który był ważnym ogniwem w łańcuchu fortyfikacyjnym broniącym drogi handlowej z Krakowa na Śląsk jak również znajdującą się obok zamku maczugę Herkulesa,czy też zamek w Ojcowie , który był zamikiem warownym wzniesionym przez Kazimierza Wielkiego w w II połowie XIVw.Tego dnia mogliśmy ujrzeć uroki piękna krasowego jak także dowiedzieć się czegoś więcej o historii naszego kraju. Wszystkie te miejsca sa perełką naszego kraju.Kolejnego dnia byliśmy w Zakopanem. Tam odbyliśmy pieszą wędrówkę do Morskiego Oka, które w tym czasie jest jeszcze w całości pokryte lodem. Nastepnie udaliśmy się na Giewont masyw górski o wysokości 1894 m n.p.m. i długości 2,7 km, który jest najwyższym szczytem w Tatrach Zachodnich położonym w całości na terenie Polski oraz dom do góry nogami.

Morskie Oko
Morskie Oko


Trzeciego dnia udaliśmy się do Krakowa oraz Wieliczki. W Krakowie byłiśmy na Wawelu gdzie zwiedziliśmy Zamek Królewski, który był rezydencją królewską o charakterze zabytkowym, o powierzchni 7040 m² z 71 salami wystawowymi.Ujrzeliśmy również Collegium Maius. Następnie udaliśmy sie na rynek gdzie podziwiać można Sukiennice czy też kościół Mariacki, którego codziennie punkt o godzinie 12 grany jest hejnał. Dalej pojechaliśmy do Wieliczki gdzie podziwialiśmy kopalnie soli oraz Zamek Żupny-dawna siedziba zarządu kopalń Wieliczki i Bochni.

Dnia czwartego w drodze powrotnej zajechaliśmy jeszcze do Częstochowy, aby obejrzeć klasztor na Jasnej Górze- jeden z ważniejszych miejsc kultu maryjnego i od setek lat, najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce. Znajduje się tam obraz Matki Bożej Częstochowskiej, oraz zbiór wielu innych dzieł sztuki, najczęściej sakralnej. Na tym miejscu zakończyliśmy swoją wyprawę i udaliśmy się w droge powrotną do domu.

Widok z Giewontu
Krzyż na Giewoncie
Kościół Mariacki
Collegium Maius Wawel Sukiennice Częstochowa Częstochowa Dom do góry nogami Jaskinia Łokietka Zamek w Pieskowej Skale Źródełko miłości Maczuga Herkulesa Zamek w Ojcowie
Sylwia Tomaszewska Wędrowiec 200 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
pawelp29 Domator 10 kilometrów
2013-06-18 09:46:00

Również mieszkam blisko Krakowa, jednak mnie ciągnie w przeciwną stronę - nad morze :)

Ostatnio edytowany: 2013-06-28 12:09

Ostatnio edytowany: 2013-06-28 12:09

Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23952 kilometrów
2013-06-12 20:22:37

A ja się cieszę, że do tych mieszkam tu na południu Polski i  właściwie w jego centrum bo pomiędzy Krakowem a Katowicami, więc wszędzie mam po środku. Nad morze mnie ciągnie, wszędzie takie samo. Natomiast w górach każdy szczyt inny, inne schronisko, inna jest przyroda w różnych pasmach górskich. Uważam się za szczęściare. W dodatku przy odpowiedniej pogodzie z pokoju widzę Tatry i Babią Górę.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19109 kilometrów
2013-06-12 20:16:07

Odspawać się od monitora w takie miejsca napewno warto

pozdrawiam

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020