Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Krzysztof Dorota

Atrakcje okolic zamku Ogrodzieniec

2013-05-31 - 2013-06-01
2013-06-10 16:34:38
Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Podzamcze koło Ogrodzieńca > Ogrodzieniec

Sam zamek Ogrodzieniec jest atrakcją ale miasteczko Podzamcze pod zamkiem Ogrodzieniec oferuje wiele atrakji . Przy zamku mamy park miniatur zamków Jury , park linowy , góra Birów , sanktuarium Matki Boskiej Skałkowej nie można tu się nudzić idziemy więc spacerkiem na górę Birów , Góra Birów wznosi się na wysokość 461m n.p.m zbudowana jest z wapiennych skał na szczycie zrekonstruawana zoastała osada średniowieczna. Takie ukształtowanie terenu w przeszłości miało bardzo dobre cechy obronne. Wobec tego góra była miejscem osadnictwa wielu różnych kultur od ponad 30 tysięcy lat. Bardzo fajnie pomyślane żeby zobaczyć jak sobie w tamtych czasach ludzie dawali sobię rade . Pogoda trochę przeszkadza ale idziemy dalej nasza Ania z PS zasugerowała żeby obejśc zamek Ogrodzieniec dookoła i tak robimy super sprawa świetny spacerek a skałki naprawdę robią duże wrażenie ostańce , kolumny , ściany z otworami sama radość dla oka to było extra polecamy to wszyskim bo warto i na koniec sanktuarium Matki Boskiej Skałkowej też ciekawe miejsce pisaly o nim ostatnio na forum nasze kolerzanki z PS .sanktuarium za murami zamku sanktuarim góra Birów ciekawa skała góra Birów gospodarz osady sanktuarium szefowa gospody :) schody góra Birów fajne rzeżby zamek zaa murów skałki skałki super skała punkt widokowy zmoknięta Dorotka ale bojowa skałki wyjscie ewakuacyjne strzelnica
Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46652 kilometrów
2013-06-10 21:05:10

Tak  tam cudnie ,ze ledwo do domu się wróci  to już marzy nam się następna wycieczka by poznać całą Jurę. Pięknie spędziliście tam czas.Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19107 kilometrów
2013-06-10 19:07:14

Wbrew pogodzie wciąż jest pięknie

kusicie tą Jurą

pozdrawiam

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020