Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Tomasz Zyskowski

Region Wielkopolski

2013-06-04 - 2013-06-05
2013-06-04 19:00:06
Tomasz Zyskowski Wędrowiec 200 kilometrów

Poznań (Nowe Zoo, Stary Rynek, Cytadela, Zamek Królewski)

Kórnik ( Zamek)

Rogalin (Pałac, Rogaliński Park Krajobrazowy)

Gniezno ( Katedra)

Licheń ( Sanktuarium Matki Bożej)

 

 

Dzień PierwszyPoznańNowe Zoo w Poznaniu – zlokalizowany we wschodnim klinie zieleni Poznania ogród zoologiczny zajmujący 117 ha, Ogród wpisano do prestiżowego Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych, skupiającego także 10 innych największych ogrodów, spełniających normy i wymogi EAZA. Znajduje się tutaj około aż 260 gatunków zwierząt. W Nowym ZOO można spotkać zwierzęta z całego świata.

Stary Rynek - kwadratowy plac na Starym Mieście, wytyczony ok. 1253 roku. Jest trzecim rynkiem co do wielkości w Polsce i jednym z największych w Europie. Uznawany za jeden z najpiękniejszych w kraju.

Cytadela - spacer po największym kiedyś forcie artyleryjskim w Europie, dziś największym parkiem w Poznaniu, należy do obowiązkowych w trakcie poznawanie dziejów miasta.Zamek Królewski w Poznaniu - najstarsza zachowana rezydencja królewska w Polsce. Wzniesiony przez Przemysła II. Zamek był świadkiem wielu wydarzeń historycznych. W 1493 r. złożył tu królowi Polski hołd lenny Wielki Mistrz Krzyżacki Hans von Tieffen. W tym zamku powstalo godlo polskie w 1295 roku.

Kórnik

Zamek - Zabytek reprezentuje styl angielskiego gotyku z elementami orientalnymi, zamkowa biblioteka zawiera ponad 200 tyś cennych woluminów książek czasopism wśród których znajduje się pierwsze wydanie dzieła Mikołaja Kopernika.Przepiękne wnętrza rezydencji wypełnione są meblami pochodzących z różnych epok oraz obrazami mistrzów polskich i europejskich. W arboretum w parku znajduje się jedna z najbogatszych w europie kolekcja gatunków i odmian drzew oraz krzewów licząca 3,5 tyś okazów.

Rogalin

Pałac -Barokowo-klasycystyczny pałac, park i wozownia pochodzą z XVIII wieku. W zespole pałacowym znajduje się kościół pw. św. Marcelina. W pałacu jest galeria malarstwa mająca w swych zbiorach prace takich artystów jak: Jan Matejko, Jacek Malczewski, Stanisław Wyspiański i innych artystów. Pałac stanowi oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu. Jest on zaliczany do najwspanialszych rezydencji magnackich w Wielkopolsce.

Rogaliński Park Narodowy - został utworzony w 1997 roku celem ochrony jednego z największych w Europie skupisk wielowiekowych dębów szypułkowych rosnących w dolinie Warty, licznych starorzeczy, a także wartości historyczno - kulturowych. Słynne dęby rogalińskie stały się symbolem Wielkopolski. Od lat podziwiane są przez turystów i naukowców. Tak dużego skupiska starych, liczących nawet do 600 lat dębów, jak te rosnące na nadwarciańskich łęgach, nie ma nigdzie indziej w Europie.

Gniezno

Gotycki kościół katedralny, usytuowany na Wzgórzu Lecha w Gnieźnie. Katedra była wielokrotnie miejscem koronacji królów Polski.

Licheń Stary
Tomasz Zyskowski Wędrowiec 200 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2013-06-07 20:52:55

Pieknie uzupełniona wycieczka- są zdjęcia, chociaż faktycznie trochę za małe . Ja daję 640 pikseli. Spróbuj ten format. Wtedy bedzie całkiem OK.

Pozdrawiam :-)

 

Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
2013-06-07 20:33:36

Fajna wycieczka podoba nam sie tylko za mały format zdjęć pozdrawiamy

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19109 kilometrów
2013-06-05 21:56:16

[cytuj autor=' Danuta']Witamy na forum! Opisujesz bardzo interesujące miejsca, nie tak bardzo tutaj popularne.  Poradziłeś sobie z wytyczeniem trasy, ale brakuje mi choć paru zdjęć. Dasz radę! Kombinuj, czekamy! Pozdrawiam :-) [/cytuj]

Fakt, przydałoby się parę zdjęć

pozdrawiam

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2013-06-05 19:09:28

Witamy na forum! Opisujesz bardzo interesujące miejsca, nie tak bardzo tutaj popularne.  Poradziłeś sobie z wytyczeniem trasy, ale brakuje mi choć paru zdjęć. Dasz radę! Kombinuj, czekamy! Pozdrawiam :-)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020