Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Marek Weber

Inwałd

2008-09-28
2008-09-28 15:20:36
Avatar użytkownika
Marek Weber Krajtroter 21364 kilometrów
Inwałd to położona w województwie małopolskim wieś, na wschód od Andrychowa, przy drodze krajowej 52. Znajduje się tutaj jedno ze stanowisk Skałek Andrychowskich. Te skałki to Pańska Góra najbardziej wysunięty na północ zalesiony szczyt w Beskidzie Andrychowskim, który jest wschodnia częścią Beskidu Małego znajdująca się na północnym zboczu blok gnejsu o wymiarach 30m grubości i 200m długości, położona w Andrychowie, w paśmie Wapienicy, Kobylej Głowy, Gancarza, gdzie znajdują się szlaki rowerowe, ścieżki dydaktyczne, stary sad oraz las, który ma statut Parku Miejskiego. (wiek stanowiska ok. 40 mln lat)
Pierwsze historyczne wzmianki o osadzie pochodzą z 1318 r. Tutejsi mieszkańcy żyli z tkactwa. W 1747 r. Franciszek Schwarcenberg-Czarny ufundował utrzymany w stylu późnego baroku kościół, a budowa zakończyła się w 1760 r., wewnątrz Kościoła jest epitafium fundatora. Kościół zasłynął obrazem "Matki Bożej Inwałdzkiej z Dzieciątkiem", któremu przypisywane były cuda.
W 2007 roku uruchomiono Park Miniatur "Świat Marzeń" a oficjalne otwarcie odbyło się w dniach 19 - 20 maja 2007. I dlatego do tego miejsca zjeżdżają się tutaj gromady turystów z dziećmi aby odpocząć i rozerwać się od trosk dnia codziennego
PARK MINIATUR „ŚWIAT MARZEŃ” to miejsce spotkania z modelami najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata. Zwiedzając park można podziwiać min.: Świątynię Akropolu, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Big Bena, Łuk Triumfalny, Sfinksa, Biały Dom, Watykan, Bramę Brandenburską, Świątynię Petra, oraz ostatnio wystawiane Mauzoleum Tadż Mahal. Co sezon prezentowane będą coraz to nowsze modele. Także wystawione są miniatury ciekawych obiektów w Polsce. Wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25, więc jednolita skala pozwala na porównanie wielkości przedstawionych tutaj poszczególnych obiektów.
Park Miniatur to również ciekawa architektura ogrodowa oraz przepiękne kompozycje roślinne. Czas spędzany w parku to nie tylko nauka lecz również doskonały relaks.
Park Miniatur "Świat Marzeń" to 40.000m2, na którym znajdziemy Parku Miniatur, Zielony Labirynt, Mini Lunapark. W trakcie zabawy można skorzystać z punktów gastronomicznych oferujących potrawy z grilla, zimne oraz gorące napoje.
Inwałd
Avatar użytkownika
Marek Weber Krajtroter 21364 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020