Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Kamień to niezwykle inspirujący materiał, Wojciech Soroka

Bursztynowym Szlakiem

2008-09-26 - 2008-09-27
2008-09-26 22:29:32
Avatar użytkownika
Wojciech Soroka Krajtroter 2014 kilometrów
Proponuję wycieczkę po ciekawych miejscach związanych z bursztynem. Oczywiście największą wartość i tak ma ten, którego sami znajdziemy 😉
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
> Słupsk > Szymbark > Gdańsk > Bursztyn > Słupsk > "Dom do góry nogami" > Gdańsk
Dnia pierwszego odwiedzamy szlifiernię Państwa Witrambowskich w Świerznie, którzy produkują bursztyn łącząc go z drewnem afrykańskim, czy brazylijskim. Następnie udajemy się przez Krąg (zamek Podewils) i ewentualnie przez Warcino (siedziba Bismarcka) do Słupska. Tutaj działa pan Narcyz Kalski, który ma wiele do powiedzenia o bursztynie - kopalnia wiedzy. Właśnie kopalnia - pan Narcyz posiada własne miejsce wydobycia tej cennej żywicy i czasami daje się namówić na spotkanie właśnie "u żródła". Kontynuując wycieczkę zajeżdżamy do Krzemienicy - tu kupujemy miodek, do Strzelina - aby obejrzeć zagrodę Albrechta, kilkadziesiąt kilometrów dalej docieramy do wsi gminnej - Chmielna i tutaj udajemy się do muzeum ceramiki, gdzie ktoś z rodziny Neclów opowie nie tylko o pracy garncarza, ale i o historii rodu Neclów.

Dnia drugiego witamy stolicę województwa pomorskiego - Gdańsk. Tutaj czeka na każdego zawsze coś do odkrycia. Ponieważ znajdujemy sie na bursztynowym szlaku, atakujemy Komnatę Bursztynową Państwa Ninard.
Bursztynowym Szlakiem Kolorowy zawrót głowy Te kamienie ułożone w krąg to w pewnym sensie unikaty - zawierają inkluzje... Niesamowity jest ten trójwymiar U Państwa Witrambowskich w Świerznie Niesamowity jest ten trójwymiar Zółwik z bursztynu Kołowrotek Miniaturka chaty krytej strzechą Urokliwe miejsce Dzwonek - Świerzno Obejście szlifierni bursztynu Były dom parafialny w Świerznie Kościół w Świerznie Słodki \ Czyżby kość wieloryba?
Avatar użytkownika
Wojciech Soroka Krajtroter 2014 kilometrów

Komentarze

Tomek Njegosz Domator 6 kilometrów
2009-05-08 08:34:48
Piękne kamyczki i wiele zwiedzania. Cały szlak bursztynowy, to jedna z najlepiej przemyślanych form podróżowania po Pomorzu. Tutaj parę informacji: http://www.poznaj3miasto.pl/pl/gdansk_przewodnik/szlaki_turystyczne/amber_route_szlak_bursztynowy
Avatar użytkownika
Ola Dzitkowska Krajtroter 5993 kilometrów
2008-10-22 14:31:39
Piękne kamyczki , bursztynowo :)
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020