Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Malbork, Zdrach

Zamek Krzyżacki w Malborku

2013-03-16
2013-03-16 20:40:06
Avatar użytkownika
Zdrach Uzależniony od podróży 1393 kilometrów

Wyprawa na Zamek Krzyżacki w Malborku

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Malbork >

Przybywamy do Malborka i po pozostawieniu pojazdu na pobliskim parkingu ruszamy do jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich zamków. Do Krzyżackiego Zamku w Malborku idziemy pieszą kładką rozpiętą nad rzeką Nogat. Z cienkiej kładki rozciąga się niebagatelny widok na piękny i niezwykły zamek. Przed przekroczeniem zamkowych murów udajemy się do kasy by zakupić bilety. Bilety dostępne są w wielu opcjach, np. zwiedzanie z przewodnikiem, z audio przewodnikiem by móc zwiedzać we własnym tempie lub bez przewodnika. Po zdecydowaniu się na opcję biletową ruszyliśmy zwiedzać krzyżackie zamczysko. Jako, że wybraliśmy zwiedzanie z przewodnikiem, to też podążaliśmy przez zamkowe korytarze wsłuchując się w ciekawe historie opowiadane przez dobrze przygotowanego przewodnika. Zwiedzanie zaczęliśmy od zamku średniego i jego sal. Zobaczyliśmy tam min. wielki refektarz, kuchnię, pomysłowy system zamkowego ogrzewania, piwnice zamkowe oraz wiele innych ciekawych sal. Kolejno zwiedzaliśmy zbrojownię oraz niezwykle piękną wystawę bursztynów, by po krótkiej przerwie udać się na podbój zamku wysokiego. Za wielka bramą znajdowało się wejście do Zamku Wysokiego, a w nim zobaczyliśmy, po za licznymi komnatami, niezwykły kościół zamkowy noszący ślady zniszczeń powstałych w wyniku działań wojennych II wojny światowej, ciekawą studnię zamkową, po za tym kapitularz, izbę konwentu oraz dormitorium. Z zamku wysokiego mogliśmy wejść na wierzę, z której rozciągał się niesamowity widok na zamek, miasto Malbork oraz jego okolice. Po zwiedzeniu zamku wysokiego udaliśmy się na tarasy zamkowe. Znaleźliśmy tam cmentarz, lapidarium, ogród oraz młyn zamkowy. Czas zwiedzania z przewodnikiem to około 3-4 godziny. Nie sposób mi wymienić wszystkich pomieszczeń i czekających na nas zamkowych atrakcji . Na pewno z całą pewnością mogę uznać, że całodniowa wizyta na Zamku Krzyżackim w Malborku nie była czasem straconym, lecz wykorzystanym w pełni. Zapoznaliśmy się z kulturą i obyczajami Krzyżaków, poznaliśmy kawał historii tych ziem oraz zobaczyliśmy niezwykły kunszt budowniczy w ogromie zamkowych murów jak i kunszt rzeźbiarski i malarski w pięknie wykończonych zamkowych komnatach. Na koniec zwiedzania polecam przejść zamek dookoła, gdyż w ten sposób zobaczymy jego piękno oraz ogrom w całej krasie.Tradycyjnie - Więcej o historii i pełna Foto-Relacja na mojej stronie http://www.rodzinna-turystyka.pl/ZamkiPalace/Zamki/Pomorskie/ZamKMalbork.html

Malbork
Malbork
Zamek w Malborku Zamek w Malborku Malbork
Avatar użytkownika
Zdrach Uzależniony od podróży 1393 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Zdrach Uzależniony od podróży 1393 kilometrów
2013-03-21 12:32:22

Do malborka jechałem z obawami, czy aby ten zamek nie jest przereklamowany. Jednak się nie zawiodłem. Mogę polecić to miejsce na trasie rodzinnych wędrówek, bo czas na zwiedzanie malborka na pewno nie był czasem straconym.

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2013-03-18 23:20:33

[cytuj autor=' toja1358'] Byłam w zamku wiele razy i - podobnie jak Ania - mogłabym tam jechać znowu... i znowu. Piękne zamczysko, jest co zwiedzać. Dzięki Zdrach, że nam przypomniałeś  o Malborku :). Danusiu, nie trzeba żałować, że nie byłaś, tylko BYĆ!!! Wiem, że to daleko od Ciebie, ale jak tylko będziesz mogła, to po prostu przyjedź, bo naprawdę warto. A i do morza , nad którym dawno nie byłaś, blisko:))). Pozdrowienia dla wszystkich. [/cytuj]

Masz rację Toju! Marzenia są po to żeby je spełniać! Pozdrawiam cieplutko :-)

Avatar użytkownika
toja1358 Krajtroter 10687 kilometrów
2013-03-18 22:23:41

Byłam w zamku wiele razy i - podobnie jak Ania - mogłabym tam jechać znowu... i znowu. Piękne zamczysko, jest co zwiedzać. Dzięki Zdrach, że nam przypomniałeś  o Malborku :).

Danusiu, nie trzeba żałować, że nie byłaś, tylko BYĆ!!! Wiem, że to daleko od Ciebie, ale jak tylko będziesz mogła, to po prostu przyjedź, bo naprawdę warto. A i do morza , nad którym dawno nie byłaś, blisko:))).

Pozdrowienia dla wszystkich.

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
2013-03-18 17:59:41

Zdrach fajnie i ciekawie opisane.Malbork -piękne zamczysko:)

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2013-03-18 13:49:54

Piękny zamek, świetny opis. Nie byłam jeszcze w Malborku i mam co żałować. Pozdrawiam :-)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1137778 kilometrów
2013-03-17 12:34:04

Bardzo piekny, już 2 razy go zwiedzałam razem w wnętrzami, ale chętnie pojadę kolejny raz i kolejny :)

Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
2013-03-16 23:12:16

Piękny zamek warto zobaczyć

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020