Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Ania

Cieszyn - jedno miasto ,dwa rynki

2008-09-17
2008-09-17 22:56:24
Avatar użytkownika
Ania Krajtroter 3819 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Cieszyn > Czeski Cieszyn > Góra Zamkowa w Cieszynie > Kościół Bonifratrów w Cieszynie > Rynek w Cieszynie > Cieszyn > Cieszyn > Cieszyn > Rynek w Czeskim Cieszynie > Park nad Olzą
Zrobiliśmy sobie kolejną wycieczkę tym razem od domu odjechaliśmy zaledwie 30 km a dotarliśmy do ciekawego zakątka Polski i Czech. Spacer po Górze Zamkowej w to słoneczne popołudnie było naprawdę przyjemne a wejście na wieżę nie lada wyzwaniem nie tylko dla naszego trzyletniego malucha. Za to widoki były nagrodą za trud wspinania po niezbyt równych schodach. Do każdego zakątka trzeba było zajrzeć i obejść wokoło. Koniecznie trzeba było sprawdzić czy wizerunek Romańskiej Rotundy Św. Mikołaja umieszczony jest na rewersie aktualnego banknotu 20 - złotowego. Później spacerkiem na rynek na lody. Tu zaskoczyła mnie duża ilość kościołów. W bliskiej okolicy rynku naliczyłam ich aż 6 w tym jeden ewangelicki. Do każdego warto wejść choćby na chwilkę. Bardzo polecam Kościół Św. Marii Magdaleny. Po zjedzeniu pysznych lodów postanowiliśmy przejść kiedyś dobrze strzeżone granice naszego kraju i zajrzeć do naszych sąsiadów. Byliśmy bardzo ciekawi jak u nich wygląda zabudowa Cieszyna. Chwilę spacerowaliśmy brzegami Olzy i zajrzeliśmy na rynek w Czeskim Cieszynie. Porównując dwa rynki bardziej nam się podobał ten po polskiej stronie Olzy, choć było na nim dość tłocznie. Zmęczeni ale zadowoleni z wycieczki wróciliśmy do domu.
Cieszyn - jedno miasto ,dwa rynki
Avatar użytkownika
Ania Krajtroter 3819 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2008-09-18 11:43:35
Tytuł wycieczki w sam raz na czasie :-),w końcu Cieszyn znów jest jeden :-)
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020