, Dariusz Lipka

Babia Góra

2008-09-14
2008-09-14 20:08:51
Avatar użytkownika
Dariusz Lipka Uzależniony od podróży 1667 kilometrów
Wyprawe zaczynamy o godzinie 12 na Przełęczy Krowiarki. Po wykupieniu biletów wstepu do Babiogórskiego Parku Narodowego ruszamy szlakiem czerwonym w górę. Niestety jest piękna pogoda i na szlaku tłoczno. Po około godzinie męczącego marszu przez las wychodzimy na Sokolicę. Tu robimy pierwszą dłuższą przerwę, kilka fotek i ruszamy dalej. Dalej poruszamy się między kosodrzewiną, wejście nie jest już tak męczące jak podczas wędrówki przez las, a dodatkowo trasę urozmaicają piękne widoki. Kolejno mijamy kilka szcytów Babiej, by w końcu stanąć na mocno zaludnionym Diablaku. Na szczycie jak zwykle wietrznie. Z góry panorama kapitalna, jednak tłum ludzi zniechęca nas do dłuższego pobytu, kilka fotek i schodzimy na polanę poniżej. Tu już jest o wiele spokojniej. Jemy i odpoczywamy, aż w końcu ruszamy w drogę powrotną. Szybki marsz i za 1,5 godzinki jesteśmy już na Krowiarce. Stąd już tylko droga do samochodu i w drogę powrotną.
Trasa tym szlakiem jest prosta lecz męcząca. Brak jest technicznych trudności, a niewielkie skałki można spotkać dopiero pod koniec. Najtrudniejsza jest droga przez las ze względu na swoją monotonie. Potem już jest znacznie ciekawiej.
Babia Góra Sokolica Sokolica
Avatar użytkownika
Dariusz Lipka Uzależniony od podróży 1667 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Ola Dzitkowska Krajtroter 5993 kilometrów
2008-10-07 20:29:39
Witam, przypadkowo oglądam wyprawę na Babią Górę i znajduje na nim koleżankę z klasy technikum 🙂 Katarzynę , cóż za zbieg okoliczności.
Pozdrowienia od Olo dla Dara i Keti.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021