Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Kuba Terakowski

Rezerwat Kajasówka

2008-09-13
2008-09-13 17:29:07
Avatar użytkownika
Kuba Terakowski Krajtroter 4421 kilometrów
Zapraszam do spaceru po Rezerwacie Kajasówka w pobliżu Krakowa.
Zapraszam na wycieczkę (pieszą, rowerową lub samochodową - według uznania) do rezerwatu "Kajasówka", który stanowi część Rudniańskiego Parku Krajobrazowego.

Celem istnienia rezerwatu "Kajasówka" jest ochrona unikatowego zrębu tektonicznego, który budują wapienie jurajskie i pokrywa roślinność kserotermiczna.

Rezerwat znajduje się pomiędzy wsiami Przeginia Duchowna oraz Czułówek. Do miejscowości tych najłatwiej dojechać (pomijając własny środek transportu) z Krakowa mikrobusami firmy MAL BUS. Do rezerwatu Kajasówka prowadzą też dwa szlaki turystyczne (czerwony i żółty) z Czernichowa, gdzie kończy bieg autobus linii 229.
Rezerwat Kajasówka
Avatar użytkownika
Kuba Terakowski Krajtroter 4421 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020