, Kuba Terakowski

Kalwaria Wejherowska

2008-09-13
2008-09-13 17:02:56
Avatar użytkownika
Kuba Terakowski Krajtroter 4421 kilometrów
Zapraszam do Kalwarii Wejherowskiej - najdalej na północ wysuniętego Sanktuarium Męki Pańskiej w Polsce.
Kalwaria Wejherowska znajduje się w Wejherowie (woj. pomorskie) i jest najdalej na północ wysuniętym Sanktuarium Męki Pańskiej w Polsce.

Kalwaria Wejherowska była czwartą z kolei kalwarią powstałą w czasach Rzeczypospolitej szlacheckiej - po Zebrzydowskiej, Pakoskiej i Żmudzińskiej. Inicjatorem jej utworzenia i głównym fundatorem był wojewoda malborski Jakub Wejher.

Opiekunowie Kalwarii, Ojcowie Franciszkanie, udostępniają ją do zwiedzania codziennie od godz. 7.30 do 19.00.

Szlak kalwaryjski liczy 4.6 km długości, na jego przejście warto przeznaczyć dwie godziny. Proponuję trasę Drogi Krzyżowej obejmującą 14 kaplic. Zwiedzanie zaczyna się przy kościele klasztornym, dalej trasa prowadzi ulicą Klasztorną, Parkową, Wybickiego, Marynarki Wojennej, gdzie znajduje się pierwsza kaplica Drogi Krzyżowej, czyli Pałac Piłata, następne kaplice to kolejno: Podjęcia z Krzyża, Pierwszego Upadku, Spotkania z Matką, Cyrenejczyka, św. Weroniki. Na ostatnim odcinku szlak kalwaryjski wspina się na górę Golgoty, mijając kaplice: Bramy Łez, Płaczących Niewiast, Trzeciego Upadku Chrystusa, Obnażenia Chrystusa, Przybicia do Krzyża, Kościoła Trzech Krzyży, Zdjęcia z Krzyża i Grobu Pańskiego.

Prezentowane tu zdjęcia wykonałem w lutym' 2008.
Kalwaria Wejherowska
Avatar użytkownika
Kuba Terakowski Krajtroter 4421 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021